Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmennétek pszihologushoz, ha...

Elmennétek pszihologushoz, ha minden vágyatok az lenne, hogy legyen egy normális párod akire számithatsz? többi lent

Figyelt kérdés
ha ez lenne minden vágyatok, de sok kapcsolat azért menne fuccsba, mert bizonyos idő eltelte után előjönne egy félelem hogy elhagynak, egy megfelelési kényszer,illetve a féltékenység...?

2023. szept. 25. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az fakad valamiből, ha állandóan szorongsz amikor párkapcsolatban vagy.


Példának okáért a féltékenység sem a másik emberről szól, sőt, mondhatjuk hogy a másik ember totál irreleváns. A féltékenység a féltékeny emberről szól. Ha valaki egészségtelen módon féltékeny, annak baromi sok oka lehet, akár gyerekkorból hozott trauma is, még az sem kell hozzá hogy esetleg valaha is megcsalják ahhoz, hogy kialakuljon a féltékenység.


Ne azért menj el pszichológushoz hogy a vágyaid kielégítsd, azért menj el hogy felderítsd ennek a hátterét és esetleg tudj rajta dolgozni.

2023. szept. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Nem.
2023. szept. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Én nem ezért mennék el pszichológushoz, ennél komolyabb problémáim vannak, amik miatt mennem kéne.


De ha nem lennének, akkor igen, elmennék emiatt, amit kérdeztél.

2023. szept. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
58%

Rám is rám férne, de nem hiszem hogy tudna segíteni rajtam. Nem is hiszek bennük.

Ha te hiszed hogy tud segíteni akkor menj el mindenféleképpen.

2023. szept. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem jó a kérdésfeltevésed, vagyis inkább legrövidebb út rövidítés: az jó, hogy beláttad, hogy miért nem tartósak a párkapcsolataid, emiatt naná, hogy elmennék, és ez szuper, hogy ezt már magadtól is megállapítottad!
2023. szept. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel a problémákkal, ha tudsz pszichoterápiára járni, meg tudod magadnak engedni, mindenképp járj el terápiára.
2023. szept. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem pont a ptsd miatt nem fogadtak el a volt pasijaim. Elmondtam, megbeszéltük. Járok terápiára, mégis ha 'élőben' látják, akkor nem kell a gond... Hát ennyi! 36 évesen elfogadtam ezt. A külsőm kéne, de a belsőm nem.

Kérdező, ha úgy érzed hogy segíteni fog az öbismereti munka, akkor mindenképp kezdj bele egy pszichoterápiába. Segít jobban megérteni önmagad/viszonyulásod a párkapcsolatokhoz.

2023. szept. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Én elmennék, ha nem is pszichológushoz, de valamilyen önismereti csoportba biztos.
2023. szept. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mi az a ptsd? :D
2023. szept. 27. 18:56
 10/10 anonim ***** válasza:
A post traumatic stress disorder rövidítése, ami magyarul kb. trauma utáni stressz [okozta] zavar
2023. szept. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!