Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettegek a repüléstől, hogyan...

Rettegek a repüléstől, hogyan lehetne leküzdeni?

Figyelt kérdés
Október közepén megyünk testvéremhez Dallasba. Három repülővel kell menni, mire odajutunk. Londonig megyünk, onnan másik repülővel New Yorkba, onnan egy harmadikkal Dallasba. Nagyon rettegek, hogy lezuhanunk, de anyuékat nem érdekli. Gondoltam majd én megyek vonattal, de olyan messzire nem lehet vonattal menni. Hogyan lehet leküzdeni ezt a félelmet?
2023. szept. 26. 08:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Markolod a szék karfáját😅 Én kb levegőt se veszek a repülés alatt, annyira pánikban vagyok olyankor. De muszáj leküzdeni. Mindig azt mondom magamnak, hogy a repülés a legbiztonságosabb utazási forma, ami igaz is. Próbálj az élményekre, a jó dolgokra koncentrálni. Szép helyre jutsz el, ne cseszd el magadnak azzal, hogy csak a pánikra koncentrálsz.
2023. szept. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél be valami kis nyugtatót repülés előtt.

Egyébként menj el szimulátorozni Ferihegyre, kipróbálod milyen gépet vezetni, ajánlják azoknak, akik félnek a repüléstől, nagyon hasonlít arra az érzésre, mintha tényleg egy pilótafülkében ülnél.

2023. szept. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon pánikolsz, rettegsz esetleg beszélj a háziorvosoddal, lehet valami enyhe nyugtatót vagy altatót fel tud írni, és akkor végigaludnád kb. az utat.
2023. szept. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13%

Ha nagyon félsz, nem kell menni, ilyen egyszerű.


3-asra ne hallgass, repülőre eleve nem szállhatsz fel benyugtatózva :D

2023. szept. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
4-es: nyilván nem ő dönti el, hogy megy-e vagy sem, fiatalkorú még gondolom, meg ha a tesója Dallasban él akkor valószínűleg évek óta nem látta, és nem fogják hetekre itthon hagyn a szülei egyedül. Nem azt javasoltam, hogy zombira nyugtatózza magát, de rengetegen utaznak úgy, hogy a felszállás előtt bevesznek egy Frontint vagy valami enyhe altatót és mire felszállnak már be is szundítottak, vagy legalábbis letompultak.
2023. szept. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Most erre mit lehet mondani? Felülsz a félelmed ellenére, és mész.


A fogorvostól is pánikba esik az emberek többsége, de el kell menni és kész. Ez ilyen.

2023. szept. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Rendkívül ritkán fordul elő, hogy lezuhan egy repülőgép. Ha lezuhan, azt az összes hírportál közli, ezért hallunk róla. De statisztikailag sokkal biztonságosabb, mint a földi közlekedés. Az autótól jóval nagyobb okod lenne félni. Vonattal is érhet baleset. Egyébként pedig gyönyörű a kilátás a repülőből, úgy láthatod a felhőket és a tájat, mint azelőtt soha. Nagyon klassz lesz! Nézd a jó oldalát, a rossz eszedbe se jusson. Minden rendben lesz.
2023. szept. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es, nem tudod mi a különbség nyugtató és nyugtató között.

Nyilván nem arra gondoltam, hogy full leszedálva szálljon gépre, de az már nem is a nyugtató kategória...

2023. szept. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Szia, lehet, haszontalan, amit mondok, mert én élveztem, szóval nem jártam a te cipődben, viszont sokat köszönhetek az álmaim figyelésének, sokat tanultam az álmokból. Írd le, és értelmezd az álmaidat a repülőút előtt (pl. Jill Morris könyve segítségével, de biztos van más hasznos is)

Vagy kezdj el.már moat szedni Lavekan kapszulát. A repülés előtt taurin, 20 perc kb., míg hat.

Van vmi sejtelmed, miért félsz?

2023. szept. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Énse csípem annyira. Én lehetőség szerint az ablakoktól a lehető legmesszebb ülök, hogy véletlen se lássak ki. :) Ezenkívül zenét hallgatok, filmet nézek. Volt, hogy 0.25-ös frontint bevettem a kapunál, legalább aludtam egy jót.
2023. szept. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!