Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Maximum mennyi ideig szabad...

Maximum mennyi ideig szabad meditálni?

Figyelt kérdés
Mostanában 20-30 perceket meditálok egyszerű törökülésben, (a bokám sincs egyik lábamon se) és a problémám az hogy kegyetlenül el szokott zsibaddni a lábam és utána perceket nem érzem. Ez mennyire egészséges? Elhanyagolható probléma?

2023. szept. 26. 13:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*a bokáim a talajon
2023. szept. 26. 13:41
 2/12 A kérdező kommentje:
*percekig
2023. szept. 26. 13:41
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem valami gyógytornászt fel kellene keresned, addig is esetleg gyakorolj sétáló meditációt parkban, erdőben, ha van rá módod. Gyengeség, mizgásszegény életmód okozhatja a zsibbadást, nekem is volt ilyen. Eszel elég húst? De ha egyik bokád sem éri a földet, ott valami gubanc van, nem is nagyon tudom elképzelni, milyen törökülés az.
2023. szept. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Pont mind két bokam a talajon pihen csak rosszul fogalmaztam elnézést kérek.

Érdekes ... Más valakinek tapasztalata?

2023. szept. 26. 14:03
 5/12 A kérdező kommentje:
Dohányzás is lehet az oka?
2023. szept. 26. 14:03
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha fél órákat ülsz egy pózban, akkor normális, hogy elzsibbadsz. Pláne ha ez a póz elszorítja a lábad egy részét.


A buddhizmusban van egy aszketikus vonal, pl szerzetesek akik élve mumifikálják magukat. Szóval a tökéletesség ilyen téren nem biztos, hogy a te utad. Nem mindenkinek kell így élnie, ezt a szerzetesek is tudják.

2023. szept. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

@5: igen, lehet dohányzástól is, mivel az árt az ereknek.

@6: félórácska meditáció naponta még messze nem aszkézis. Bolondok pedig minden népcsoportban és minden vallás követői közt akadnak.

2023. szept. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7, igen azt próbáltam mondani, hogy nem kell tökéletes török ülésben, rezzenéstelennek lenni.
2023. szept. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Beszelj egy jogaoktatoval. Nem olyannal aki tanfolyamon tanulta itthon 1 honap alatt. Megmutatja, elmagyarazza. Ha rosszul ulsz, lelegzel nem hasznal.
2023. szept. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hasznosak voltak számomra! Szerintem továbbra is minden komolyabb hátrány nélkül maximum fél órát biztosan meditálhatok hiszen eddig se lett belőle akkor következtetek arra hogy továbbra sem lesz
2023. szept. 27. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!