Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire kell megértőnek...

Mennyire kell megértőnek lennie egy pszichológusnak?

Figyelt kérdés
Egy nagyon kedves pszichológushoz járok, annyira, h már néha azon gondolkodom, h miért ennyire megértő/támogató. Úgy tűnik, h a világon mindenben velem ért egyet. Bármilyen velem kapcsolatos dolgot elmondok neki mindig helyesel, h igen jól csináltam amit csináltam, jól gondolok mindent az adott szituációról. Azon gondolkodtam, h miért bólogat mindenre? Ez kezelés szempontjából jó út? Nem kéne néha ellent mondania nekem? Nem gondolom, h én mindennel kapcsolatban jól gondolkodom. Vagy ha ennyire jól kezelek mindent, akkor miért járok egyáltalán hozzá?
2023. szept. 30. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem egy pszichológusnak egyik sem feladata. Sem az egyetértés, sem a vitatkozás.
2023. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
6%
Az első jól mondja. A pszichológusnak nem feladata sem az egyetértés, sem a tanácsadás. Csupán annyi, hogy meghallgat téged, beszélgettek.
2023. szept. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2-es, ugye nem azt akarod mondani, hogy a pszichológus azért végzett el 5 év egyetemet meg a továbbképzéseket, hogy csak meghallgassa és beszélgessenek, mint a kozmetikusnál?

Kérdező, ennyiből nem lehet megítélni. Nem tudom, mennyire helyesel, a bólogatás nem feltétlenül egyetértés, hanem csak annak jelzése, hogy követ, biztat a további kifejtésre. Ha soha nem tesz semmilyen "belekötő" kérdést, nem hívja fel a figyelmet ellentmondásra, az azért elgondolkodtató. Ha nem érzed, hogy bárhova haladnál, hogy van értelme az odajárásodnak, akkor valóban nincs, hacsak nem azért mentél oda, mert szélsőségesen önbizalomhiányos voltál, és ő egy szupportív terápiával abból akar kimozdítani. Voltaképpen milyen panasszal mentél el hozzá?

2023. szept. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hányadszor vagy nála. Az első kb 4 alkalom a pszichodiagnosztikáé, szóval csak figyel és beszéltet.

Utána se szoktak direkt utasítani, vagy kritizálni, inkább kérdeznek.

Neked kell az új összefüggéseket felismerni. Neked kell a viselkedésedet, gondolataidat, akármit, ami gond lehet: változtatni, újra tanulni, átalakítani, fejleszteni stb.

2023. szept. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3 ezen én is agyalok sokat, mikor ilyen kommenteket látok sok pszichós kérdés alatt, h “neki az a dolga, h meghallgasson”, h ehhez minek diploma? Hallgatni a kutyám is tud remekül és még a 8 általánosa sincs meg.

A helyeslés alatt nem csak bólogatást értek, hanem abszolút egyetértést. Elmondok egy storyt neki és ő mondja, h igazam van, meg ilyenek.

#4 már elég sok alkalommal voltam. A feltárás részen sztem már régen túlvagyunk.

2023. szept. 30. 23:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Tényleg pszichológus? Valószínűleg nem jó. Ilyet nem mondhat, hogy igazad van, nem az a dolga. Magán vagy állami? Mivel mentél el hozzá?
2023. okt. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát hogy mivel mentem hozzá, azt még így névtelenül sem írom le, mert kb szétszednének itt, de magán pszichológus.
2023. okt. 1. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!