Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt aki járt pszichológushoz...

Volt aki járt pszichológushoz és még pocsékabbul érezte magát mint előtte az alkalmak után?

Figyelt kérdés
Egy alkalommal voltam, mondta hogy ha belegyezek, akkor 10-szer kellene még mennem, de döntsem el jól, mert előfordulhat az is hogy még pocsékabbul fogom érezni magam mint most.

#pszichológus #pocsékabbul érezte magát #mint előtte
2023. szept. 30. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Természetes. Az viszont nem oké, hogy meghatároz 10 db alkalmat, ugyanis neked kell érezned, hogy meddig szükséges.


A rosszullétnek pedig az az oka, hogy feltéptek bizonyos sebeket, előidéztek emlékeket, amik fájdalmasak, de ez általában időszakos. Arra figyelj, hogy te irányítsd a tempót, hiszen te tudod, hogy mennyi fájdalmat vagy képes elbírni egy adott időben.

2023. szept. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kliens feladata a tempót vagy bármit irányítani, hanem a pszichológusé. Szimpatikus volt? Mert ez a stílus nem tűnik annak. Csak akkor kezdj el hozzá járni, ha szimpatikus. De nem értem ezt a 10-es határt, az ritkán elég. Ez állami?

Hogy rosszabbul érzed magad, az nem törvényszerű, de ahhoz hasonlít, mint mikor műtenek egy beteget: először jól kibelezik, folyik a vér, utána meg ennek következtében meggyógyul. De szerintem egy jó pszichológusnak tudnia kéne a nehezebb dolgokkal is úgy szembesítenie, hogy ne érezd magad még rosszabbul, hanem a támaszt és segítő szándékot érezd.

2023. szept. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

"Nem a kliens feladata a tempót vagy bármit irányítani, hanem a pszichológusé."


Márpedig a páciens feladata. A szakmai irányelvek is azon az állásponton vannak most már, hogy a terápiában (de egyébként bármilyen egészségügyi ellátás során) közös döntéseket kell meghozni. A páciens diktálja a tempót és a terapeuta alkalmazkodik hozzá.

2023. szept. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A 10-es határ szerintem azért lehet, hogy kiderüljön: tud-e együtt dolgozni a páciens és a szakember.

Tavasszal kezdtem el pszichológushoz járni, nekem is első körben 10 alkalmat határozott meg a szakemberem, aztán kiderült,hogy jól tudunk együtt dolgozni, így azóta is járok hozzá.


De előtte pár éve egy másik szakemberrel azt tapasztaltam, amit a kérdező: nem tudtunk egy hullámhosszra kerülni, nem tudtam megnyílni neki, így ott pár alkalom után befejeztük a közös munkát.

2023. szept. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
40%
A kliens (nem páciens, mert nem beteg) nem diktál semmit! A terapeuta alkalmazkodik hozzá, de nem azért, mert a kliens diktál, hanem mert a szakember látja a kliens tempóját. Ha az alanyra bíznák a terápia vezetését, az sehova nem vezetne, és a terapeuta nem vállalhatná érte a felelősséget. Terápiában elég ritkán kell döntéseket hozni, a folyamatban való haladás nem döntés.
2023. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!