Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mi lehet ez pontosan?

Szerintetek mi lehet ez pontosan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elsősorban ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú lesz, de ezt nem tudom megfogalmazni rövidebben.

18 éves középiskolás srác vagyok. 2022.októberében kezdődtek először a tüneteim, miszerint puffadt és fájt a hasam és rendszerint teltség érzetem volt. Aztán ideig óráig ezzel nem foglalkoztam, majd ez odáig fajult, hogy voltak olyan napok, amikor emiatt már nem tudtam iskolába se menni. Folyamatosan szedtem orvosi utasítás szerint C vitamint, D vitamint és magnéziumot. Először ezzel kezdtünk el kísérletezni, hogy nem-e a felsoroltak közül okozza valamelyik a tüneteket, így abbahagytam az egyiket, majd a másikat, de hiába mert a probléma ugyanúgy fent áll tovább. 2022.novemberében tapasztaltam olyan tüneteket az említettek mellé, hogy reggel, felkelést követő 3-4 órában ég a gyomrom, mintha marná valami belülről. Sajnos ez és a korábban említett tünetek a mai napig fent állnak. Decemberben egyik reggel ahogy iskolába tartottam, felszálltam a buszra majd 10 perc múlva le kellett szállnom, mert olyan rosszul lettem. Aznap reggel szintén úgy keltem fel, hogy görcsölt a hasam, de vettem be gyógyszert és én hülye elindultam iskolába. Igen ám, csak a buszon nagyon begörcsöltem és bepánikoltam, hogy mi lesz. Kapkodtam a levegőt, olyan érzés volt mintha nem kapnék levegőt mintha ráültek volna a mellkasomra, szédültem, remegtem és hányingerem volt, majd sajnos úgy végződött hogy össze is estem. Ezután még aznap azonnal mentem a háziorvoshoz, aki elutalt labor vizsgálatra és hasi ultrahangra. Mindenhol, minden rendben találtak szerencsére. Ezután a probléma továbbra is fent állt, először egy doboz Espumisan tablettát szedtem be, de sajnos semmit nem ért ez sem. Ezt követően a háziorvosom elkezdett refluxra kezelni és felírta a Quamatelt, ami enyhített a tüneteimen, de nem szüntette meg őket. Aztán jelenleg ott tartok, hogy 2022.októberétől semmit nem javult az állapotom, nagyon gyakran ég a gyomrom, fáj a gyomrom, felvagyok puffadva, illetve sokszor nyákos a székletem.

Viszont mostmár az említett buszos rosszullét óta a helyzet még rosszabb, nagyon félek buszra szállni, félek hogy rosszul leszek. Emiatt ha busszal megyek valahova, előtte képes vagyok órákig nem enni, nem inni és 2-3 hasfogó tablettával elindulni. Ez pedig nagyon megkeseríti a mindennap mert bejárós vagyok.

Jelenleg ott tartok, hogy elküldtek fruktóz vizsgálatra, mert arra gyanakodnak az említett tünetek miatt, hogy nem-e fruktóz vagy glükóz érzékeny vagyok. Illetve az említett refluxon kívül felmerült az irritábilis bél szindróma gyanúja is.



Nektek mi a véleményetek, mi lehet ez? Nem kell rosszra gondolni, hogy valami nagyobb baj lenne?

Köszönöm mindenkinek, aki elolvassa! :)



2023. okt. 3. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudok okosabbat mondani, minthogy menj el minden javasolt és nem javasolt vizsgálatra.

Egy pszichológus sem ártana, mert a nem, vagy rosszul diagnosztizált probléma miatt kialakult félelmeidet is helyre kellene tenni.

Jelentkezz, ha van újabb fejlemény, én pl. figyelni foglak.

2023. okt. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem valami emésztési vagy intolerancia probléma lehet. De hogy parázol miatta, az egy ördögi kört eredményezhet. Keress egy jó belgyógyászt.

Szívedet, vérnyomásod is érdemes lenne megnézetni.

2023. okt. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2

Az ördögi kör nagyon igaz. Kérdező, mélységesen együttérzek veled, nagyon sajnálom a helyzeted. Nekem is Covid után kezdődtek emésztési panaszaim, aminek lassan most érek a végére vizsgálatokkal. Szerintem menj el - ha teheted magán - gasztroenterológushoz. Biztos, hogy ilyen eredetű a gond, és ezen háziorvos nem sokat tud segíteni, rég el kellett volna utalnia. Lehet ételallergia, intolerancia, helycobakter stb. De akár még IBS is.

Nekem puffadás, has fortyogás, ilyen olyan széklet változás meg nyálka van szintén, de eddig nagyon valószínűnek tűnik, hogy IBS, vagy valami stressz eredetű dolog. Ezek már nagyon gyakoriak sajnos, fiatalon is.

De tényleg menj el vele, zongorázzátok végig, amit kell.

2023. okt. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!