Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normálisak ezek a gondolatok...

Normálisak ezek a gondolatok vagy már bajt jeleznek? Lehet én gondolom túl, de szerintem kihasználnak a munkahelyemen.

Figyelt kérdés

Szeptembertől eléggé túl vagyok terhelve a munkahelyemen, azóta alig érzem magam boldognak.Úgy érzem kihasználnak. Tőlem elvárják hogy másokat vegyek figyelembe, úgy tervezzem a szabikat is, de az én "igényeimmel" senki nem törődik. Teljesen kizsigerelnek már. Már szülő is volt aki megjegyezte hogy mindig én vagyok a gyerekekkel? Annyit vagyok ott. Egyedül 8 órába a kicsi beszoktatós gyerekekkel, a 24 fős csoportban ahol két három év alatti gyerek is van, meg nyolc három éves. Szeretném én a munkám, de amikor 8 óra csoportban eltöltött idő után még hazaesek,és írni kellene a portfóliómat, na meg persze készülni a tevékenységekre, szervezni az ovis programokat akkor úgy érzem elegem van ebből akármennyire is szeretem a gyerekeket. Ma már hajnalban arra riadtam fel hogy elfelejtettem szólni az egyik szülőnek valamiről. És azt érzem a váltótársamtól sem a támogatást kapom, hanem kb. azt hogy hát ez ilyen, tűrjed. Ma pl. 1 nap szabit szerettem volna ha fél óraval nem engednek előbb haza, mert pénteken délután szülinapi buliba megyek amit korábban jeleztem is már, erre beírnak engem zárósnak arra a napra. 6! csoportos az óvoda. Van ember elég sok rajtam kívül is... a mi sorunk pedig egyébként is novemberben lenne a zárózásban. És jeleztem ha nem tudjuk valahogy megoldani az oviban hogy ne nekem kelljen zárni elmennék szabira mert nem késhetek a buliról mivel meglepetés lesz. És egyből jön hogy akkor ne menjek mert hallgatók jönnek hozzá. De én meg miatta hosszúzok állandóan mert mindig megy valahová. Szóval leginkább a munkahelyem miatt elment a kedvem mindentől. Teljesen le vagyok törve. Azt szoktam várni csak a napokban hogy aludhassak végre. Meg azon gondolkodok már hogy lehet jobb lenne elmenni valahová máshová. Lehet még a várost is el kéne hagyni a fenébe,de talán még az országot is.


Ma pl. azt mondta váltótársam a szakmai életutamra amit írtam, hogy annyi hülyeséget beleírtam, nem kell annyi minden bele. Ez is rosszul esett azért. Az hogy leírtam olyan dolgokat benne amit ő nem tart lényegesnek (pl.hogyan, miért választottam a pályát, leírtam előtte mi szerettem volna lenni és végül miért döntöttem emellett, milyen nehézségeim voltak a szakmai "életút" során, és itt beleírtam betegséget is ami miatt csúsztam az egyéni gyakorlattal) szerintem nem azt jelenti hogy hülyeségeket írtam. De ha még így is lenne, nem bírja magát máshogy kifejezni pedagógus léttére?


Szomorú de néha elgondolkodom azon hogy ha holnap holtam összeesnék, szerintem az is csak azért érdekelne bárkit is mert kellene valakit a helyemre találni. Amúgy meg meg is dögölhetek bátran amíg bejárok dolgozni. Nekik csak ez számít..



2023. okt. 3. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Mióta dolgozol itt?
2023. okt. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Menj el holnap táppénzre. 1 hét. Akkor lehet kicsit kiszakadsz és át tudod gondolni hogyan tovább.
2023. okt. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Februárban volt 1 éve hogy itt dolgozom, első munkahelyem.


Szívem szerint megtenném, de az a baj csütörtökön megint egyedül lennék a gyerekekkel, pénteken hallgatók jönnek váltótársamhoz, ha megbeszélik a dolgokat tevékenység után szintén nekem kell a gyerekekkel lenni. Ha egyedül vagyok ugye nyolctól négyig vagyok ott, hát ne tudjátok meg mi van ott olyankor. Tele az öltöző szülőkkel mert a kicsik sírnak, nem akarnak másik csoportba bemenni "idegen" óvodapedagógushoz, a szülők meg inkább ott ülnek velük még megérkezek. És így pakoljam le a holmim meg menjek el a többi gyerekemért.

Váltótársam most csütörtökön tehát ismételten nem lesz. Jövő hét hétfőn ugyan ez vár. Meg a mostani hétfőn is ez volt. Meg előző pénteken. A programok miatt ahová meg menni kell a gyerekekkel, mehetek be előbb. Ma pl.volt váltótársam de 10 helyett mehettem így is 9-re mert programra mentünk amire engem küldtek el velük. Ja, és múlt héten még kedden, kirándulás előtti napon kitalálták hogy délután tereprendezés, kertrendezés az óvodában. Este hétig voltunk ott. Persze semmit nem kaptunk érte, még köszönömöt sem. A dajkák meg mehettek másnap reggel hatra... Egyik nap meg a másik óvodába cipeltették bicajon a karbantartó bácsival az ember méretű fa madárijesztőt. 60 felett van az úr... Szinte mindenkinek van kocsija az óvodában, a főnöknek elég nagy. Az volt a kifogás nem fér be a kocsiba, ezért cipeltették vele bicajon.

2023. okt. 3. 21:46
 4/9 anonim ***** válasza:
Én erre csak azt szoktam mondani, hogy azt tudják kizsákmányolni, akit lehet.
2023. okt. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz vele, nyugi nem áll meg a világ nélküled. Ha megállna, meg kell tanulnod sz.rni rá. Tényleg menj el táppénzre. Legalább látják, hogy fontos vagy nekik és azt is, hogy nem lehet veled mindent megcsinálni. Állj már ki magadért, mert ha te nem teszed, senki nem fog soha figyelembe venni téged.
2023. okt. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Érdemes olyan munkahelyet nézni, ami nem ilyen mérgező. Amellett tanulhatnál asszertivitást, de ha állandóan harcolni kell, az akkor is kimerítő, ha akármilyen profin próbálod kezelni.
2023. okt. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ma pl. 1 nap szabit szerettem volna"

Nem lehet szabit kivenni? Hogy lehet, hogy mások időnként nincsenek bent, te pedig mindig ott vagy?

2023. okt. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt én is szeretném tudni de nagyon!Elég vacak a kollektíva én úgy látom. Tipikusan a dolgozzon a fiatal hozzáállás megy. Ha szóvá mersz tenni valamit, még azt is rossz néven veszik, mert hát hogy veszed a merszet hozzá ennyi idősen. Egymásra figyelés, empátia terén pedig összességében siralmas a helyzet, bár van pár kivétel azért. Azóta is napról napra bizonyítja számomra a munkahely hogy teljesen gáz a helyzet emberség terén. Toszta vicc de nincs egészen 2 éve hogy dolgozom de ha így haladnak kiégetnek rövid időn belül.
2023. okt. 14. 00:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Párod van, akivel meg tudnád osztani a problémákat? Kezdj el másik melohelyet keresni,itt szar a közeg, szenvedni meg nem érdemes, ahhoz túl rövid az élet.
2023. okt. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!