Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén a srác? Mit tudok...

Skizofrén a srác? Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Már elég régóta beszélgetünk online és szeretnénk egymáshoz közelebb kerülni, így az utóbbi napokban elkezdtünk telefonálni. 2-3 napig minden tökéletes volt, kb úgy beszéltünk egymással mintha már kapcsolatban lennénk aztán hirtelen minden megváltozott. A telefonban hirtelen elnémul, mondta hirtelen hogy most lerakja, írásban meg már teljesen elutasító volt és mintha teljes erejével probálni ellöni magától, leszar és azt mondja többé nem kell beszélnünk.

Igazából nem értem, hogy miert volt ez,, skizofrén lenne? Hogy kell ehhez megfelelően viszonyulni? Es nem olyan választ szeretnék egyből kapni, hogy hagyd ott...mert egy nagyon jó embert is megismertem benne.



2023. okt. 5. 09:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Örülj neki!
2023. okt. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem meg csak nem volt őszinte..🤷🏽
2023. okt. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Nem feltetlenul skizo. Lehet vagy tortenhetett vmi az eleteben, ami miatt megvaltozott a viselkedese. Vagy lehet, h kezdetektol ne mondott igazat es most "szorul a hurok", mivel fuzned szorosabbra.

Nem tudhatjuk az igazi motivaciot, foleg, ha nem is tortent semmi elotte, ami indokolna ezt a palfordulast.

Lehet, h meg fiatal vagy es meg szeretned erteni, sot, nem szeretned ot elvesziteni. De vannak dolgok, amiket csak hagyni kell, el kell engedni. Ha erolteted valoszinuleg csak azt fogod elerni, h meg jobban bezarkozik.

Ha igy gondolja, legyen igy.

2023. okt. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Rengeteg rossz dolog történt vele, nagyon rossz közegbe született es szinte szülei sincsenek. Mesélte hogy tudja magáról, hogy nem normális de hogy konkrétan mi a baj azt meg nem mondta el. Nem tud még az érzéseiről megfelelően beszélni.
2023. okt. 5. 09:56
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem skizo, az tök más, mint ami a köztudatban van róla.

Valami személyiségzavar nem kizárt, de szimplán lehet csak annyi, hogy mivel ismeretlen neki a szeretet, nem tudja értelmezni, idegen számára, ezért ellöki.

2023. okt. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Nekem volt (pár hónapig) egy skizofrén+ epilepsziás pasim. Hát őszintén szólva, sokszor volt félelmetes a viselkedése, mikor a hang a fejében erre, arra utasította. Bevallom, szégyen nem szégyen, én mondtam neki, hogy nagyon jó ember alapból, szerelmes is vagyok belé (a normális énjébe), de nem tudok ezzel mit kezdeni sajnos. Nem akartam a fiatalságom beàldozni. Ennyi önzőség volt bennem. Nem tudom mennyire lehet engem ezért elítélni, de én nem voltam alkalmas egy ilyen beteg ember mellett élni.

Szóval kérdező, ha az is a srác, hidd el, jobban jártál. Ha más a problémàja, akkor meg fogadd el, hogy ő így gondolja, akarja és lépj túl. Nagyon mást úgysem tehetsz.

2023. okt. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet akár skizo is, akár személyiségzavaros is, de akár bipoláris mániás depressziós is lehet, vagy egyéb mentális problémái. Sok emberben meg van a mentális problémákra a genetikai hajlam, de a megnyilvánulásukhoz a környezeti tényezők is kellenek.

Valószínű, hogy ha ilyen nehéz szociális környezetben nőtt fel, akkor egy vagy több pszichiátriai problémája is van.

2023. okt. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem csak egész egyszerűen nem akarja veled a folytatást.
2023. okt. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Hat egyik pillanatban, így meg úgy imádjuk egymást, aztán most meg elküld, hogy legyek más férfiakkal ha annyira akarok, mert nekem nincsenek komoly szandekaim és csak hazudok. Ennek a két állapotnak a váltakozása már máskor is előfordult.
2023. okt. 5. 12:25
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
De mit akarsz egy ilyen labilis pasitól? Vannak normálisak is ám, akiknél nem kell ennyit agyalni semmin.
2023. okt. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!