Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek a "logikus...

Mi a véleményetek a "logikus öngyilkosságról"?

Figyelt kérdés

Tehát értem ezalatt azt, hogy úgy vannak öngyilkossággal kapcsolatos gondolatai valakinek, hogy az nem érzelmi alapú, hanem ez a leglogikusabb megoldás, ha elakarja kerülni a jövőben reá váró rossz dolgokat.


Persze érzelem így is van benne (félelem a jövőtől), de nem az a kesergés, hanem amikor "tudom, hogy úgyis szarabb lesz a jövő, mint a jelen" és érzed, hogy jobb volna túlesni ezen, jobb, mint mondjuk 30 év múlva, rokkant öregként egy 50 fokos hőhullámokkal megpakolt nyáron, 3 nap étlen-szomjan történő elesés után a fürdőben, esetleg roma rablótámadás során megerőszakolva lenni (akár férfiként is) és úgy meghalni, hogy próbálsz kikúszni a házból, amit viccből rád is gyújtottak.


Vagy ha tudod, hogy a jövő már nem hoz semmi jót, vagy olyan dolgot, amiért megérné felkelni reggel. Nincs a napban semmi igazán élvezetes, robotmunka, evés (mindennek radír-íze van, vagy megfizethetetlenül drága), alvás (ha épp sikerül), és minél inkább telik az idő, csak növekszik a fájdalom az ember szervezetében, ez a szerv leáll, az tönkremegy, kihúzzák, levágják, akkora a prosztata, mint az ötös medicinlabda, fáj a vizelés, impotencia, az idősek már székelni is alig tudnak... És még a méltóság is elvész egy tipikus "magyar kórházban", ahol megaláz a főnővér, le se szar az ápoló, zsebét tartja az orvos.


És szinte minden terület "rossz" és "később csak még rosszabb lesz", nincs ok optimistának lenni. Egészségügy, demográfia, magyar politika, romák létszáma, magyar bérek, tömegközlekedés, utak állapota, környezet tisztasága... Vagy az időjárás, ahol "örvendjünk", hogy minden évben egyre melegebb van és elviselhetetlenek a nyári éjszakák (ki tud aludni 31 fokos szobában?)


Sokszor érzem azt, hogy elkellene mennem itthonról egy sereg gyógyszerrel és egy késsel, elmenni a világból. Még mielőtt valami kikerülhetetlen fájdalom ér utol (a fogfájás és a prosztata-dagadás a két legreálisabb félelmem, mindkettőre van esélyem, pedig még relatíve fiatal vagyok).


A "menj orvoshoz" nem működik. Voltam. A legtöbb helyen kilométeres várólista (belgyógyász itt heti egyszer van 2 órát és az öregek egymást ölik egy-egy időpontért), érdektelen szakorvosok ("És mit tudok én ezzel csinálni?" - bőrgyógyász válasza anyámnak a pikkelysömörre), "nesze itt a gyóccer, minket hagyjon békén" (pszichiátria pont ilyen, ami ingyenes) mentalitás fogadott. Rosszabb esetben a "maraggyon mán, másnak is rossz, mégse nyavalyog" bunkóság.


Itt-ott ígérnek segítséget, de sosem lesz belőle semmi. Vagy továbbküldenek, vagy nem történik semmi, csak a kötelező alapellátás. Fizetősre meg nincs igazán pénzem. Psziátrián olyan, mintha véletlenszerűen próbálgatnának gyógyszert adni, "nem jött be az X? Itt az Y jólesz az! Nem jó? Szedjen kettőt innentől! Ez se jó? Akkor itt van Z!" - persze egyik sem használ teljesen, max részlegesen, cserébe bedurrantja a prosztatámat, állandó hányingerem van és még le se tudok állni a szar gyógyszerekkel, mert akkor szinte azonnal belázasodom.


Nem volna jobb egy gyors halál, saját kézből, mint ez a felesleges kínlódás? Ismerek olyan idős nénit aki 6 éve rákos, és csak szenved, én ezt szeretném elkerülni. Akkor inkább tartson a kínlódás 2-3 percet, mint az évekig tartó ilyen-olyan fájdalmak, elhagyatottság, magány, kiszolgáltatottság, megaláztatottság.



#öngyilkosság #a jövő iszonyúan szar lesz #nincs öröm, nincs boldogság #rettegek a fájdalmaktól #begyulladt prosztata kínjai #fogak elvesztésének következményei
2023. okt. 5. 15:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Őszintén szólva nem olvastam végig a kifejtést, csak a kérdést.


Számomra egyetlen egy elfogadhatatlan módja van az öngyilkosságnak: ha valaki végstádiumú rákos.

Egyébként nem látom értelmét, mindig lehet jobb csak ki kell tartani.

2023. okt. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Neked pszichiater kell, de surgosen.
2023. okt. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

2.


A gond az, hogy ez nem elérhető.


A helyi pszichiáter azon felül, hogy felír 1-1 doboz gyógyszert meg egy "Lát engem? Hall engem? Akkor dolgozhat!" kaliberű 2-5 perces beszélgetésen nem csinál semmit.


Ugyanez igaz a környéken lévő regionális kórház szakrendelésére is, csak ott még az 5 perc is sok, általában 1-2 kérdés és mehetsz is.


Nincs sehol az az "igazi" klasszikus beszélgetős orvos, ha mégis, akkor az 10-20-30 ezer Forintot kér, és végig nézi a karóráját, ha mész hozzá, hogy mikor telt le az 50 perc.

2023. okt. 5. 16:16
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
A harmadik bekezdés elejéig jutottam... olyan nincs, hogy valaki "tudja", hogy már csak rossz jön, mert szerintem senki nem jövőbelátó jós, maximum azt "hiszi", hogy tudja. Ezt diktálja a logika, és innentől kezdve a továbbiak nem logikusak.
2023. okt. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem az ember csak akkor látja logikusnak az öngyilkosságot, amikor súlyos beteg, vagyis nem létezik logikus öngyilkosság.

A jövőt nem tudhatjuk előre, igenis történhetnek nagyon jó dolgok velünk, meggyógyulhatunk, találhatunk jobb munkát, stb.

Szerintem egy másik pszichiáter más hozzáállással segítene.

2023. okt. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

4.


Pedig lehet ezt tudni. Ha mást nem is, azt mindenki garantálja, hogy fájdalom és rossz jöhet, a jó pedig... "esetleg". De a rossz az garantált!


5.


Hol és hogyan? Nem elérhető a szolgáltatás.

2023. okt. 5. 16:54
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdéseim:

Mi a diagnózisod? Vagy mik a diagnózisaid?


Melyik gyógyszertől van baj a prosztatáddal? Nem hiszem, hogy az ÖSSZES pszichiátriai szer ilyen gondot okozna.


Mi a baj a fogaiddal? Félsz csak attól, hogy bajuk lesz vagy már van bajuk?

2023. okt. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Phoney ***** válasza:
60%

Jó, hogy idézőjelbe tetted, mert ez nem logikus, ez egyszerűen csak a szorongásaid racionalizálgatása, ami persze szorongó embereknél jellemző tünet. (Ennek elég illusztratív eleme pl. reális veszélyként számolni azzal, hogy romák fogják viccből rád gyújtani a házat, miután megerőszakoltak, de van még 1-2 hasonló "klasszikus" a leírásban, amik nem éppen a logikus gondolkodás csúcsát dicsérik.)


Tiszta fejjel, kényszeres gondolatok nélkül nem igazán létezik logikus öngyilkosság, legalábbis amíg az ember nincs tökéletesen reménytelen egészségi állapotban. (Szóba jöhetnének más kivételek is, de ilyenek a mi kultúránkban már kb. senkit nem érintenek.)

2023. okt. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Hogy "ellenvélemény" is legyen:

Elmúltam 55 éves, kb. 10 éve szétcsúszott az életem. De nagyon. :(

Volt öngyilkossági kísérletem, majdnem sikerült. De csak majdnem. Nos, azóta csak egyre lejjebb csúszok, mindent és mindenkit elvesztettem, napról-napra élek. Néha felragyog egy kis reménysugár, és egy darabig azt hiszem, lehet még jobb, küzdök mint egy ló, de az élet erre mindig rácáfol. Most ott tartok, hogy lassan valószínűleg utcára kerülök (senkim nincs, akihez mehetnék), és egyre több betegségem van (amitől a fizikai munka egyre nehezebben megy). Rádöbbentem, hogy már nem számíthatok csodára, ez jobb már nem lesz, csak rosszabb. Néha gondolok újra öngyilkosságra, de a szándék most nincs meg, még egyszer képtelen lennék megpróbálni véghezvinni. Így marad a depresszió és az állandó félelem a a jövőtől. Ha lenne legális euthanázia, valószínűleg azt választanám.

2023. okt. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

#6:

Lehet, hogy cserélődnek majd a szakrendelőben vagy ha bekerülsz kórházba, ott más lesz, vagy magánellátásban találsz valakit. Vannak alapítványok által támogatott megoldások is. Ha elköltözöl és máshová fogsz tartozni, ott is lehet, hogy találsz olyan orvost, aki törődik veled. Ha eljársz csoportokba vagy vallási közösségbe, az is sokat segíthet.

2023. okt. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!