Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A "folyamatos obszerváció"...

A "folyamatos obszerváció" mit jelent a pszichiátrián?

Figyelt kérdés
Beutaltak evészavar miatt, az szerepel a papíron, hogy önveszélyes vagyok. Mit fognak benn csinálni velem?

2023. okt. 6. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Melyik szót nem érted a fent idézett kettőből?
2023. okt. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Érteni értem, csak azt szeretném tudni, hogy mi fog történni, mert szorongok miatta
2023. okt. 6. 14:03
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
Ha érted, akkor tudod mi fog történni. Vagy szerinted betonozni küldenek majd? Vagy mi?
2023. okt. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon hasznos volt a válaszod és kifejezetten megnyugodtam tőle!
2023. okt. 6. 14:06
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Jobb esetben kapsz enni, gyógyszert, beszélgetnek veled, rosszabb esetben bekerülsz egy csomó dilis közé, ahol nem fogsz bírni aludni, a kevés kaja is ehetetlen lesz és minél inkább szabadulnál, annál kevésbé akarnak elengedni.
2023. okt. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
Ha önveszélyes vagy akkor kényszerzubbonyt adnak rád.Ha evészavarod is van, akkor etetnek szondán keresztül vagy éheztetnek a megfelelő terápia szerint.
2023. okt. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És abban hogyan segítenek, hogy abbahagyjam az önpusztító viselkedést? (koplalás vagy hánytatás)
2023. okt. 6. 16:47
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor a sok baromság után leírom valójában mi fog történni jó eséllyel (kamaszként megjártam a pszichiátriát). Ne hallgass a fentiekre.

Grammra pontosan minden ételt ki fognak mérni neked. Se többet, se kevesebbet nem ehetsz. A folyadék bevitelt is lehet meghatározzák majd. Ha veszélyesen alacsony a súlyod és nem vagy hajlandó elég szilárd ételt megenni, kaphatsz nagyon magas kalóriatartalmú shake-szerű italokat, nagyon durva esetben szondát. A folyamatos obszerváció nevéből adódóan gondolom arra utal, hogy 0/24 figyelnek. Értsd: nem mehetsz zuhanyozni vagy mosdóba egyedül.

Emellett kapsz majd gyógyszeres(ha indokolt) és pszichológiai segítséget is.

Nem lesz kényszerzubbony, se gumiszoba, de még arcodba kiabáló páciensek se. Aki ilyet ír valószínűleg csak horrorfilmben látott még pszichiátriát.

Ha van még kérdésed nagyon szívesen válaszolok itt hozzászólásban.

2023. okt. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%

Hat ha felnott osztalyra kerulsz senki nem fog grammozgatni, mehetsz zuhanyozni, wczni is egyedül (ha tudsz..)

Ellenoriznek, de nem igy.

Honapokat voltam bent, ha barmi kerdes van irj nyugodtan.

2023. okt. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgetéssel, gyógyszerrel
2023. okt. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!