Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholista/függő önsegítő...

Alkoholista/függő önsegítő csoport, ami nem AA?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 2 évben elkezdtem inni, előtte is ittam, de azóta gyakorlatilag minden nap. Már elkezdtem kb feltárni, hogy ez miért alakult így és milyen hiányt próbálok pótolni, de hát nagyon nehéz. Most 5. napja nem iszom, mert ez a feltétele annak, hogy továbbra is járhassak pszichoterápiára. Persze, megcsinálom, nem erről van szó, de gondoltam rá, hogy esetleg jó lenne olyanokkal beszélni, akik hasonló cipőben járnak. Az AA több okból nem szimpatikus nekem, hozzájuk nem szeretnék menni.

2023. okt. 7. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szintén leállóban, de az AA nekem sem rokonszenves, mert túl amerikai, túl szektariánus, és buddhistaként távol áll tőlem a keresztény hozzáállás. Figyelek, hátha jön érdekes válasz. Bp.
2023. okt. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kékkereszt. De mint a neve mutatja, az első válaszoló nem ezt keresi.
2023. okt. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, valami nem vallásos cucc kéne :-/.
2023. okt. 8. 08:24
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy, mert ugye a függőség is valahol a transzcendens megélése egy anyag révén, és azt kéne helyettesíteni.

Az AA akkor mégis elfogadhatóbb lehet, mert kevésbé tartozik konkrétan egy valláshoz.

2023. okt. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ébredések Alapítványban van függő csoport.
2023. okt. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

@4: érdekes, agyalok, hogy érted, de sztem kb. annyi köze a transzcendens megéléséhez, mint bárminek. Rúgtál már be, vagy ezt csak úgy mondod "a jóhangzás mián"?

Az AA a nyugati vallásokhoz tartozik, azon belül is neoprotestáns szemléletű. Keleti vallások követői számára nem elfogadható, de nem lepne meg, hkatolikusokban v ortodoxokban is ellenérzéseket váltana ki..


@5: megnéztem, ezek még mindig vírusrettegők, vagy csak 2 éve nem frissült az oldal? :D Munkanap délelőttjére szrrvezik a csoportot - ki a célközönség?

2023. okt. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!