Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy reagáljak arra, ha a...

Hogy reagáljak arra, ha a pszichológusom kiakadt rajta, hogy nem olvastam ki teljesen az általa ajánlott könyveket?

Figyelt kérdés
Az általa ajánlott önsegítő könyvek közül csak az egyik feléig jutottam el. Azt mondta, hogy szerinte az fél délután kiolvasható, ha az ember belelendül. Valahol meg tudom érteni, hogy kicsit csalódott esetleg. De nem éreztem ebben az empátiát. Ez az ülésünk végén hangzott el, nem tudtam már reflektálni rá.

2022. jan. 13. 20:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem a pszichológusnak nem az a dolga, hogy simogasson téged. Ha már az empátiánál tartunk. Ez egy közös munka. Ahol neked kell dolgoznod és izzadnod.


A te érdeked, hogy megfogadd a tanácsait és az ajánlásait. Nem az övé. Ha volt valami érthető indokod, hogy miért nem szántál időt a könyvekre, akkor mond el neki (sok munka, sok tanulás, betegség). És megérti.


De ha csak lustaság vagy nem törődömség miatt nem olvastad el a könyveket, akkor jogosan haragudott meg. Akkor inkább ne rabold az idejét.

2022. jan. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Lépj túl rajta, nem dőlt össze a világ, javítsd ki a hibádat és olvasd el a könyveket. Ha az ő kezébe adtad a feladatot, akkor tégy is az utasításai szerint, ez jogos elvárása szerintem.
2022. jan. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem normális, ha ezen kiakad egy pszichológus... Olyanról sem hallottam még, hogy önsegítő könyvek olvasását adnák házifeladatként. Normál esetben erre semmi szükség, mivel épp emiatt jár az ember terápiára. Nem lehet elvárni egy felnőtt embertől - akinek ezer más dolga van -, hogy az egész délutánját egy önsegítő könyv olvasásának szentelje. Én elgondolkoznék rajta, hogy valóban kompetens-e ez a pszichológus.
2022. jan. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Szamomra ez eleg erdekes reakcio egy pszichologustol... ha belelendulsz...

En szemely szerint imadok olvasni. De nekem vannak olyan idoszakok, mikor nem tud lekotni az olvasas. Tobb dolgon agyalok, mit kene, hogy kene, annyi fele van az agyam, hogy nem kot le a konyv. Minduntalan elkalandozok. Lehetne sokkal megertobb, inkabb en csalodnek benne, biztos hatravetne a terapiat.

Mennyi idod volt elolvasni amugy? S mit mondott pontosan?

2022. jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem gáz hogy meg akarja spórolni a munkát és inkább könyveket olvastat veled, mint hogy ő maga bogozza ki a problémáidat. Nem te vagy a lusta, hanem ő.

Én váltanék.

2022. jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én úgy vagyok vele, ha ajánlásokat ad, esetleg miért ne. Haladtam valamennyit a könyveivel. De kaptam kölcsönbe most egy hosszú könyvet, és azt hamar el kellett olvasnom. Az, hogy értelmes emberként megbeszéljük az elején le nem tisztázott elvárásokat, szabályokat a könyvek olvasásáról, az szerintem tökre rendben lenne. De nem gondolom, hogy, mint egy gimisnek magyarórán magyarázkodnom kellene, hogy miért nem sikerült elolvasnom, és az esetleges nehézségeket az olvasási készségemről, a könyv rossz tördeléséről, vagy ilyenekről kellene nekem ecsetelni úgy, hogy én fizetek neki érte. Esetleg, ha megnézzük ennek az érzelmi hátterét, vagy, hogy a múltamból ez a reakció mit hozott elő, hogy volt tényleg olyan problémám, az lehet konstruktív. De, az, hogy most próbálok, én átvedleni az ő szerepébe, és dolgozni azon, hogy helyre tudjam magamban rakni ezt az ellenérzést, és megfejteni, hogy ő ezt miért tette, nem gondolom, hogy jogos lenne, főleg, hogy én fizetek is neki.
2022. jan. 13. 20:42
 7/13 A kérdező kommentje:
Most volt, több hét szünetünk, de az alatt is volt más dolgom is. És nem csak egy könyvről volt szó. Nem akarok konkrétabb lenni, nehogy véletlenül beazonosítson a kérdésből. Igen, az egyik tényleg csak egy könyvecske, azt be fogom fejezni szerintem hamarosan. De ezt nincs értelme úgy olvasni, mint egy regényt, hogy csak érjünk át rajta.
2022. jan. 13. 20:45
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Könyvekre bíz, elengedi a kezed. Elkéri a pénzt, de közben úgy van vele, hogy oldd meg magad.

Nem véletlen hogy bizonyos pszichológusok nem hívei az önsegítő könyveknek, mert csak még jobban összekuszálják az embert.

Olvas benne egy csomó mindent, amik lehet hogy használhatóak, de önmagukban semmit nem érnek, ha az adott ember pont nem a jó következtetéseket vonja le belőle. Szóval többet ártanak mint használnak. A pszichológusoknak meg épp az a munkájuk hogy irányított segítséggel vezessék át az embert a traumáin, ne egy könyvvel rendezzék le.

2022. jan. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
15%

Több hét szünet alatt nem sikerült a rövid könyvet se elolvasnod?


Amúgy ez az "én fizetek neki" szöveg elég furcsa. Én is fizetek az egyetemen tandíjjat és még szívatnak is cserébe. Nem sok empátia van bennük.

2022. jan. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves Kilences!


A pszichológiai terápiák legfontosabb lényege, hogy a segítő empátiával van a kliense felé. Egy egyetemtől is el lehetne várni ugyan több empátiát, de ott meg tudom érteni, hogy nincs. Itt viszont elengedhetetlen lenne. Tervezem olvasni a könyveket, nem úgy jött ki a lépés.


Üdv:)

2022. jan. 13. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!