Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hi. Borderline-os lány vagyok+...

Hi. Borderline-os lány vagyok+más problémákkal is küzdöm..szeretnék megismerni más borderline-os szémelyeket is..?! 19/L

Figyelt kérdés

2023. okt. 7. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Manapság minden unatkozó tizenéves self-diagnostized borderline. Ez most a divat
2023. okt. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%
En nem vagyok diagnosztizalva vele, de regota ugy erzem, hogy az vagyok. Bar azt nem tudom, hogy mennyire jon ki egymassal jol ket borderlineos? 25/F
2023. okt. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1 bocs de járok terápiára is és diagnosztizálva vagyok elég rég..
2023. okt. 7. 21:36
 4/9 A kérdező kommentje:
Jövő héttöl fogom elkezdeni a gyógyszeres kezelést is
2023. okt. 7. 21:36
 5/9 A kérdező kommentje:
Amugy Romániában élek
2023. okt. 7. 21:39
 6/9 anonim válasza:
87%
Szia, a feleségemet 4 éve diganosztizálták bordival, 1 évig járt terápiára és párhuzamosan gyógyszeres kezelést kapott. A gyógyszerrel vigyázni kell, mert az elején vagdosni kezdte magát és beszedett egy levél Lítiumot. A magánpszichiáter kezelése segített végül, fokozatosan elhagyta a gyógyszert, 3 éve teljesen tünetmentes lett, holott azt mondták, sosem fog kigyógyulni. Szóval fel a fejjel, van remény :-)
2023. okt. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Borderline , ez valami kutya ?
2023. okt. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
Kedves kérdező, miért borderline-os személyeket szeretnél megismerni? Úgy érzed, hogy velük jobban megértenéd magad?
2023. okt. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%

#7

Ha valaki a mindennapjaiban rendszeresen nagyon nagy mélységeket és magasságokat, szélsőséges hangulatingadozásokat él meg, ráadásul ez az állapot önkárosító tünetekkel jár együtt, nagy valószínűséggel borderline, határeseti személyiségzavara van. Hihetetlennek tűnik, de a betegségre jellemző intenzív hangulatváltásokkal és impulzív dühösséggel jellemzett kórképekre ókori feljegyezésekben is találhatunk példát.


A borderline védjegye a csapongó lelkiállapot, az odi et amo (gyűlölök és szeretek) kínzó kettőssége. A tünetes időszakban a beteg számos pszichés kórkép tüneteit felvonultatja, majd az ezt felváltó normál állapotban minden visszatér az eredeti kerékvágásba. A személyiségzavarok közül egyébként ez a leggyakoribb, a népesség körülbelül két-három százaléka él ezzel a betegséggel. Nőknél az előfordulása háromszor gyakoribb, mint a férfiaknál.


Maga a borderline személyiségzavar, mint diagnózis Magyarországon már nem létezik, helyette az érzelmileg labilis személyiségzavar diagnózist használják a szakemberek, mely magában foglalja a borderline-t is.

2023. okt. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!