Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ezek a tünetek...

Szerintetek ezek a tünetek utalhatnak autizmusra?

Figyelt kérdés

Rólam lenne szó, 23 éves nő vagyok. Pár hónapja észrevettem magamon bizonyos jeleket, amik tipikusan az autizmus tünetei.

Ha utcán vagyok, mindig megnézem az autók rendszámát, valamiért ez nekem egy berögződés, kíváncsi vagyok az autók rendszámára, abból számomra ki is derül, hogy nagyjából mikor gyárthatták azt az autót. Emellett amikor kiteregetem a ruhákat, fontosnak tartom az elrendezést, mindig minden ruhát ugyanarra a részére rakom a szárítónak, mert nekem így tetszik és így érzem praktikusnak, így kihasználom a helyet is.

Ezen a 2 jelen kívül semmi mást nem veszek észre magamon, de az tény hogy nagyon nagy szerepet játszik az életemben a rendszeresség, a megszokottság. Nem szeretem a váratlan, spontán helyzeteket, mert kényelmetlenül érzem magam olyankor.

Egyébként évek óta boldog párkapcsolatban élek, van egy szuper munkám is amit már 4 éve csinálok. Az emberi kapcsolatokkal sosem volt problémám, szemkontaktus sem okoz gondot, illetve a verbális/nonverbális kommunikáció sem.

Gyerekkoromban sose derült ki semmilyen eltérés, teljesen átlagos kislány voltam, voltak mindig is barátaim.

Töltöttem ki online autizmus tesztet is, puszta kíváncsiságból, utána a párom is kitöltötte, nekem magasabb pontszám jött ki, de még nem súrolja az alsó a határát az autizmusnak az eredményem.


Szerintetek csak túlaggódom a dolgot?


Köszönöm a válaszokat!


2023. okt. 9. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. okt. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak túlaggódod, nincs gond.
2023. okt. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem autizmus.
2023. okt. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Nincs semmi bajod
2023. okt. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! :)
2023. okt. 9. 22:00
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazából annak van jelentősége a te korodban, hogy van-e bármi olyan autisztikus jellegű tüneted, ami problémát is okoz. Gondolom az, hogy mindig ugyanúgy teregetsz ki, nem probléma, se a rendszámnézegetés. A változások rossz tűrése esetleg.


Namost, ezután az adott problémákra kell koncentrálni. Tökmindegy, hogy azért tűröd rosszul a változásokat, mert autista vagy, vagy ettől függetlenül, "csak úgy". Mindkét esetben azt kell átgondolni, hogy lehet-e ezen segíteni? Egyrészt érdemes lehet alaposabban tervezni, hogy kevesebb akut helyzet legyen, másrészt tudatosítani magadban, hogy bár mindig rossznak tűnik neked a változás, érdemi negatív hatása nem feltétlenül van, hogy kellemetlen de túl tudod tenni magad a változáson, hogy eleve azért van a változás, mert végülis az eredeti tervhez való ragaszkodás rosszabb lenne stb.


Felnőttkori autizmus diagnózisnak szerintem a súlyosabb eseteknél van jelentősége, meg akkor, ha valaki egész életében kirekesztett csodabogárnak érezte magát, netán a családja se fogadta el teljesen a személyiségét, és segít neki lelkileg, hogy kiderül, hivatalosan is megerősítik, hogy "aha, ez azért van, mert autista vagyok".

2023. okt. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pszichiáter tud szakszerűen bemérni.
2023. okt. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#6: Autizmussal adókedvezményt lehet kapni, és ha már van legalább három év munkaviszony, akkor le lehet százalékoltatni, és kaphat arra némi pénzt.
2023. okt. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8, igen, de nem azzal a fokúval, ami a kérdezőnek egyáltalán felmerül.
2023. okt. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Hát kicsit vegyes érzéseim vannak a válaszaitokkal kapcsolatban, kedves 8-asnak annyit mondanék, hogy azért nem ennyire drasztikus a helyzet😅

Amint mondtam, semmiben nem akadályoz meg az a pár észrevétel magammal kapcsolatban amit leírtam, bár én úgy gondolom hogy szerintem elég sokan vannak még így, hogy random nézik a rendszámokat, meg szeretik a rendezettséget az életükben. Ha eddig leéltem 23 évet így, akkor ezek után se lesz gond szerintem.


Egyébként köszi mégegyszer a hasznos válaszokat!

2023. okt. 12. 00:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!