Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy győzzem le ezt az érzést ?

Hogy győzzem le ezt az érzést ?

Figyelt kérdés
Minden munkahely előtt parázok és szorongok,hogy vajon meg fogok e felelni. Meg,hogy mit fognak gondolni rólam . Nem igazán értek semmihez és nehezen tanulok meg dolgokat. Félek,hogy beégetem magam és szerencsétlenkedek. Mindig meggondolom,hogy amit gondolok kimondjam e vagy ne,mert félek hogy hülyeséget mondok és kiröhögnek. Nem tudok önmagam lenni mert mindent meggondolok. Utálom ha engem néznek. Főleg munka közbe. Figyelem masok viselkedését és ők természetesek. Én meg agyalok mindig hogy jo e amit csinálok vagy mondok es hogy elfogadnak e. Bűntudatom is szokott lenni és sok mindent megbánok. Most a héten megyek megint uj munkahelyre de már most szorongok és rettegek hogy mit fognak rólam gondolni. Meg hogy nem tudom majd megcsinálni amit mondanak és zavarba leszek. Nem bántok meg senkit és félek,hogy engem megbántanak. Inkább ugy viselkedek hogy másoknak is jó legyen. Hogy ne ítéljenek el. Mindig zavarba vagyok. Masok értenek sok mindenhez én meg nem. Lenézem magam. Tudom,hogy ez nem normális dolog de nem tudok ez ellen tenni . Nagyon régóta van ez velem. Milyen módszerrel győzhető ez le ?
2023. okt. 16. 07:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amiket leírtál, tök normális dolgok, és majdnem mindenkire érvényesek. Mások is szoronganak új helyen, mások is vágynak beilleszkedni. Az, hogy te kívülről "természetesnek" látod őket, nem jelenti, hogy ők sem gondolnak ilyenre. Az, hogy mindent végiggondolsz meg... emberek vagyunk, ez ilyen. Ez az öntudatos fajhoz tartozással jár.

Az egyetlen, ami itt kiviláglik, hogy ezeket az amúgy normális dolgokat extrán monitorozod magadon. Szorongás süt le erről, nem sok más. Ha változtatni akarsz, egy pszichológus tud segíteni, hogyan tárd fel az okokat és hogyan tanuld meg kezelni a helyzeteket.

2023. okt. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad lehet ,mert iszonyatosan túlreagálok mindent.
2023. okt. 16. 13:35
 3/4 anonim válasza:

Am tudod miért nincs komment?


Mert nincs olyan (értelmes) ember aki ezt végigolvassa :D

2023. nov. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos azért se meg azért,mert kevesen vannak így szerintem.
2023. nov. 4. 05:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!