Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öt év után lehetséges, hogy...

Asztrid2 kérdése:

Öt év után lehetséges, hogy nem használ ugyanúgy az antidepresszánsom? Vagy csak én vagyok buta?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Öt éve szedem a Sertadepi nevű antidepresszánst, kényszerbetegségre, és szorongásos depresszióra. Kb. egy éve észleltem, hogy már nem váltja ki azt a hatást amit kéne. Értsd: ugyanúgy vannak depressziós időszakaim, frontok nagyon megviselnek mentálisan, nem olyan extrém módon de szorongok is. Előtte nem volt ilyen. Innen gondolom, hogy nem fejti ki már így öt év után a hatását mint eleinte. Kértem másik gyógyszert már sokszor de mindig lepasszolnak. Nem tudom, hogy ez tényleg úgy van e vagy csak én magyarázom be magamnak.

2023. okt. 16. 10:34
 1/1 anonim ***** válasza:
Van akinél előfordul, hogy váltani kell, de ez nem igazán van tudományosan vizsgálva. Vagy csak simán romlott az állapotod a jelenlegi dózis mellett. Pl. anno jobban lettél a sertralintól valamennyire és erre még rájött az is, hogy magadtól is jobban lettél. Ez utóbbi viszont már romlott és visszaestél a sima gyógyszeres "jólétre". Nem tudom, hogy mennyire érthető, de velem pl. ez megtörtént.
2023. okt. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!