Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ennyire lelkiisme...

Miért vagyok ennyire lelkiismeretes? Ehhez még más is járul :S

Figyelt kérdés

Az a baj hogy túlságosan lelkiismeretes vagyok, de nem értem miért. Ehhez hozzá társul az is hogy képes vagyok mindenen (főleg ha rossz dologról van szó) napokig vagy akár 1 hétig agyalni, és folyton jönnek a kérdések amik nem hagynak nyugodni,a "de mi van ha...", "de mi van ha mégis...." "de ha tényleg...." kezdetű kérdések és elmélkedések.:S Járok pszichológushoz, igaz más miatt, de ezt is majd megemlítem neki de hogy tudom ezt egyedül gyorsan leküzdeni?

Nem akarok ilyen lenni, mert sokszor ellehetetleníti a normális életet, nem hagyja hogy pl örüljek mert ha vmi történt vagy vmi olyat csináltam amit nem akartam (nagy kell borzasztó dologra gondolni) akkor egyből elveszi a jó kedvemet az ilyen "de mi van ha..." típusu elmélkedések/kérdések. :S

Nektek mi a véleményetek?:S



+1 kérdés csak nem akartam külön kérdésbe :


Miért lettem mostanság sokkal feledékenyebb?:S Van olyan amikor eltervezek vmit (pl meg akarok nézni vmit a neten) , akkor még megcsinálok előtte valamit és 10-15 perc múlva már azt sem tudom mit akartam volna megnézni:S Ez normális? Nektek van ilyen?



Előre is KÖSZÖNÖM a válaszokat !!!!!!!:)


2010. okt. 18. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
én is nagyon lelkiismeretes vagyok, és ha csinálok valami hülyeséget ami nem nagy dolog, akkoris napokig fogom a fejem, hogy de hülye voltam, meg bár ne történt volna meg... szerintem ezzel is csak én foglalkozok, pl bárki látta le sem szarja... de szerintem ez egyfajta önbizalomhiány, legalábbis nálam.. mindig azt hiszem, hogy velem foglalkoznak, kiröhögnek a hátam mögött, pedig úgy amúgy nincs velem gond, de az emberekben már nem tudok megbízni..
2010. okt. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbáljatok ki, természetes antidepresszánst. Gyógynövényboltban, patikában kapható. Ha nem hat, akkor pszichiáter. Ő írhat fel gyógyszert. Egyébként ez nem tulzott lelkiismeretesség, hanem szerotinin hiány. Valami oknál fogva a szervezetetek kevesebbet termel belőle, mint kellene. Ez eredményezi első lépésben a tulzott aggodást. Később szorongást, pánikot depressziót. Ez a sorrend. Most kezdjétek kezelni.

Gondoljatok bele: a C vitaminhiány hogy kezdődik? Miért érzek állandó fáradtságot, amikor semmit sem csináltam... Tehát a szervezetetek így jelzi, hogy hiánya van valamiből....

2010. okt. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, remélem válaszolnak még.:)


És az a +1 kérdés? Az nagyon érdekelne::S

2010. okt. 19. 13:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne a válasz a +1-re :S
2010. okt. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!