Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek, hogy pánik/szorongás...

Félek, hogy pánik/szorongás roham jön rám a pszichológusnál. Megtörténhet?

Figyelt kérdés
Ha minden igaz, jövőhéten eljutok qa pzsichológushoz. Már volt egy "döntse el akar e járni" ismerkedős találkozónk, most élesben mennék. Régóta rosszul vagyok, az utóbbi hónapokban rájöttem a gondjaim gyökerére, amit sosem beszéltem ki, sőt magamnak sem beszéltem róle. Most erősen tör fel és bizony egyre több ez a fajta valamilyen "roham" . Jön egy ijedtség, félelem, reszketés, gyors szívverés, hidegrázás, brutális érzés. Ilyet nem szeretnék, ha bárki látna tőlem. Viszont, ha a pszichológus elkezd a mélységekben kutatgatni, szerintem jönni fog ez az őrület. Vagy ügyes a pszichológus, tud úgy beszélni, hogy ez ne történjen meg? Nagyon félek ettől, mert akkor beszélni sem fogok tudni és valljuk be nem azért megyek hogy ilyen bénült életért küzdő állapotot figyeljen :( Úgy félek. Meg hát persze szégyellem is.
2023. okt. 20. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs azzal semmi baj ha ez pszichológusnál jön rád. Tudom, az elején ijesztő, hogy így lát téged egy teljesen új ember, de látott már olyat.
2023. okt. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a legszerencsésebb, ha ott jönne rád. Rögtön kéznél lenne a módszer ellene. Mintha egy kardiológiai szakrendelő előtt elsétálva kapnál szívrohamot.
2023. okt. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Most nagyon mélyen vagyok. Bár ez mind magamban. Egy egy ilyen dolognál volt, hogy hánytam is. Ezt végképp nem szeretném. Fogalmam nincs mi van ha beszélek, lehet akkor elmaradnak ezek. Fogalmam nincs. Tényleg. Most félek. Aztán az is lehet ki se jön egy momdat a torkom.

De már annyira stresszes vagyok, hogy lehet meg is betegítem magam addig amilyen szerencsétlen vagyok.

Hogy tereljem a figyelmem?

2023. okt. 20. 14:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha fordítva gondolkodnál? Pl. azon, hogy nem fog rám jönni a pánik roham, mert ilyen ügyes vagyok. Máris jobb kedved lenne. Tudom ez nem ilyen egyszerű, de ha pozitívan gondolkodsz már további pozitív érzelmek jönnének elő. Kitartást és további pozitív gondolkodást kívánok a jövőben.
2023. okt. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon igyekszem! Köszönöm. Jó lenne már ha nem minden ilyen sötét lenne és visszakapnám az életem.
2023. okt. 20. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!