Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan is állunk a meghalás...

Hogyan is állunk a meghalás kérdéséhez?

Figyelt kérdés

Elmennek az emberek körülöttünk, végleg. Mi is menetelünk mindannyian, folyamatosan felé, de tudunk-e emberi méltósággal meghalni?


A napokban ismét kiütött egy rövidke időre az élet (~1 hét), most egésszégi szempontból, de úgy érzem, hogy ismét fel fogok tudni állni belőle, a földről, a padlóról.

De. Mi lesz velem majd már akkor, amikor már esélyem se lesz többé a felállásra?

Lesz-e módom arra, hogy átsegítsem magam a túlvilágra, hogy megszabaduljak a földi szenvedéseimtől és ne kerüljek bele az állami, kórházas "kivégző gépbe"?


Van-e már valami legitim módszer arra, hogy humánus módon öngyilkosságot követhessek el, ha már majd az utam végére értem?

Ismer valaki erre jól használható módszert?

Pl altatók beszedésével elérhető a kívánt cél?

Mindenféle módszert szívesen olvasok.


Zárásként egy eset, ami feltételezhetően megtörtént az egyik ismerősömmel.

Idős (85), elég rossz egészségi állapotban lévő férfi. Feltételezhetően bekattant. Kijött érte a mentő és bevitték a diliházba a kórházba. Gondolom tele nyomták nyugtatókkal, meg x sz.rokkal. Néhány nap múlva átvitték a belgyógyászatra, mert már se nem rezdült, se nem mozdult. A legközelebbi hozzátartozói lebeszéltek a látogatásáról, mert hogy már úgy néz ki ahogy. Durván 2 hét kórház után meghalt.


El lehet ezt az embertelen procedúrát kerülni valahogyan?



2023. okt. 23. 03:57
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Na, megérkezett az eutanázia propagandista.
2023. okt. 23. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1 Nem zavar az az apróság, hogy az eutanázia az nem tényleges öngyilkosság? Az öngyilkosság az az, amikor saját kezűleg végzel magaddal.

Te meg úgy látszik, hogy a minél több negatív értékelésekre gyúrsz, itt a gyakorin. Most ismét sikerült behúznod egyet. Gratulálok hozzá! Dagadhat a melled.

2023. okt. 23. 04:26
 3/7 A kérdező kommentje:
Ki beszélt a kérdésben eutanáziáról? Arról kérdeztem vola, ha az érdekelne. Az eutanázia az az, amikor megkérsz valakit, valamiért, hogy segítsen át a túlvilágra. A kérdésemben szó se volt erről.
2023. okt. 23. 04:32
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Én erősen remélem, hogy mire odajutok legális lesz az aktív eutanázia itthon is vagy fogok tudni olyan országban élni, ahol az lesz. Nem vagyok vallásos, így a méltósággal távozás híve vagyok, ha az egyén úgy dönt, hogy nem kíván tovább krumpliként vagy fájdalommal tovább élni. Nyilván szigorú szabályozás kell.
2023. okt. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok: a legitim jelző itt nem a legmegfelelőbb szerintem az azt jelenti, hogy valaki fel van jogosítva, jogszerűen csinálja, amit csinál. Öngyilkosnak lenni jogod van és jogod van megtagadni, hogy orvosi ellátásban részesülj, ami megmentené az életed, bevonni nem vonhatsz be ebbe senkit.
2023. okt. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem, - hogy értelmes legyen a mondatom
2023. okt. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5 Szerintem is jogom van hozzá, de hogyan lehet úgy csinálni, hogy az ne okozzon további szenvedést? A felakasztom magam a padláson, na az nagyon nem ilyen. Arról nem is beszélve, hogy félholt betegen hogyan fogok tudni feljutni a padlásra, stb.


Én meghalni nem szívesen mennék el otthonról. Szépen csendben van értelme az ilyesminek.

Aztán meg persze az is lehet, hogy majd alvás közben távozom, vagy egy hirtelen rosszullét következtében. Van jó sok variációs lehetőség ezzel kapcsolatban és ezért nincs is sok értelme mindent aprólékosan kitervelni előre.


Persze egyáltalán nem sürgetem a dolgot, vagy ilyesmi, mert szerintem jó élni, meg szeretek is, de nem árt felkészülni arra, amikor majd már véget ér a földi pálya.

2023. okt. 23. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!