Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Néha nemlétező, általam...

Néha nemlétező, általam elképzelt párbeszédeket játszok le magamban, mely közben beszélek. Szerintetek bajom van?

Figyelt kérdés
Na szóval az van, hogy sokszor elképzelek egy szituációt, melyben egy ismerőssel, családtaggal, vagy baráttal vitatkozom. És azt veszem érszre, hogy tényleg vitatkozom, méghozzá sajátmagammal... rendesen mozog a szám meg minden..... és sajnos ezek a viták általában balhék melynek során feldühödök és bepörgök...magyarán.. összeveszek egy olyan személlyel, aki nincs is a közelemben, és egy olyan szituációban, ami nem is léezik.... szerintetek ez normális?

2018. jan. 21. 23:57
 1/4 anonim válasza:
93%
Mindenki szokott ilyet csinálni, egy átlagos ember idejének 30%-át álmodozással tölti. Ez normális, a skizofrénia nem itt kezdődik, a beteg emberek többsége észre sem veszi, hogy baj van a fejükkel.
2018. jan. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Ez inkább képzelődés, én úgy gondolom, hogy nagyon beleéled magad az adott szituációba. Abszolút normális dolog; de viszont a helyedben elkezdeném a gondolataimat a megfelelő irányba terelni, legalábbis ezt gyakorolni. Nem tudom, hogy szeretsz-e könyvet olvasni, de ez is egy jó módszer lehet az elterelésre.
2018. jan. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki csinálja, nyugi :)
2018. jan. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
lehet, kicsit magányos vagy, legalábbis nincs aki meghallgat? Vagy inkább rágódós? Én egy jól sikerült beszélgetés után is rágódok, hogy tényleg jól mondtam?
2022. jún. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!