Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegség kezelése...

Kényszerbetegség kezelése hogy történik? Mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
OCD gyanújával kértem időpontot pszichiáterhez

2023. okt. 23. 18:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A kényszerbetegség egy nagyon erős szorongás. Mindenképpen kapni fogsz valamilyen SSRI típusú antidepresszánst, mert az OCD-t gyógyszer nélkül lehetetlen kezelni. A paroxetin pl. nagyon jól hat az OCD-re. De ha nem használna semmit az első gyógyszer, akkor próbálkoztok majd másikkal. Mindenkinek más jön be, mert ahány agy, annyi kémia. A gyógyszeres kezelés mellett létezik a STOP technika és az ERP terápia is. Az orvosod majd rendesen tájékoztat mindenről.


Hajrá! Ki lehet gyógyulni ebből a sz@rból. Ha nekem sikerült, akkor neked is menni fog!

2023. okt. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is OCD-s vagyok! Olanzapin tevát kaptam rá.
2023. okt. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Valamilyen SSRI-t, meg nyugtatót fognak felírni.

Én rexetint kaptam meg rivotrilt, pár év múlva egy másik dokinál pedig stimulotont és frontint. Esetleg kb. 2-3 alkalommal egy pszichológus is beszélget veled, de az már egyre kevésbé szokás.

Én közben eljártam magánba pszichoterápiára, így végül sikerült meggyógyulnom és a gyógyszerekről is lejönni.

2023. okt. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én durván gyógyszerellenes vagyok, de nekem is volt OCD-m. Itt sajnos a gyógyszer megkerülhetetlen, mert ez egy nagyon magasszintű szorongás irreális dolgoktól. Nekem is 1 év gyógyszerhasználat után múlt el tejesen az egész kényszerbetegség. Ez persze ne rettentsen el, már 2-3 hét után is érezhető a különbség, és sokkal oldottabb leszel.
2023. okt. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én anafranilt szedek rá.
2023. okt. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Stimulotont és Helexet kaptam rá
nov. 20. 16:55
 7/12 anonim ***** válasza:

Hajrá :)

Helexszel okosan, csak akkor szedd, ha tényleg kell. Stimuloton az egy szertralin generikum. Ha az originalt akarod, akkor kérj Zoloftot. Ugyanaz a hatóanyag, de sokan meg tudják mondani, ha a generikumot vagy az originalt szedik, mert nem 100% ugyanaz. Ha megengedheted magadnak pénzügyileg a Zoloftot, akkor vidd azt. De klinikai szempontból lényegtelen, csak egy ilyen pro tip. Ha meg nagyon olcsót szeretnél (63Ft/doboz) akkor Sertralin Zentivát kérj.

nov. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Illetve OCD-re tipikusan nagy dózis kell, nem szokott elég lenni a depresszióra kapott mennyiség. Ha jobban szoronganál mint előtte, változna a hangulatod elég gyorsan, vagy furcsa gondolataid lennének, mondd a dokinak mindenképpen!
nov. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi


Eléggé kiütött a gyógyszer, 12 órát aludtam, mire felébresztettek


Azt mondta az orvos, hogy a legjobb esetben a kényszer a depresszió tünete, ekkor egy fél éves kúrával ki lehet kezelni. Rosszabb esetben akár életem végéig szedni kell

nov. 21. 22:03
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Ez furcsa, én nagyon durván kényszerbeteg voltam, minden depresszió nélkül. Nem kellett szednem a gyógyszert életem végéig, csak 7 évig.
nov. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!