Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szerezzem vissza...

Hogyan szerezzem vissza önmagam? Nagyon kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Legalább 1éve kezdődött, nem részletezem, de volt egy dolog ami kiváltott egy kisebb fajta depressziót és onnantól kezdve egyre mélyebbre süllyedtem.

Jelenleg ott tartok hogy teljesen elhaltak az érzelmeim és szinte csak a gondolataimban élek.

Ebben az állapotban elég szánalmasan viselkedtem. Teljesen lejarattam magam a barátaim előtt. Persze nem hagytak el, de attól még szégyenlem.

A lényeg hogy kialakult egy "másik énem" aki teljesen értéktelen és szánalmasan viselkedik. Akárhányszor elhatározom hogy "elhagyom" valamiért csak ha 1pillanatra is elgondolkozom azon mit műveltem le, már vissza is esek. Ráadásul ebben a lecsúszott állapotban beleszerettem egy lányba aki alapvetően nem érdekelne, így még nehezebb elengednem a dolgot.

Szörnyű! Így nem tudok a feladataimra koncentrálni. Mit javasoltok?



2023. okt. 25. 07:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el a múltadat, hogy ne tartson vissza a fejlődéstől. Fogadd el, hogy megtörtént, sajnálod, de nem tudod visszacsinálni. Viszont a jelenedet és a jövődet nem kell, hogy befolyásolja.

Arra gondolj, hogy most milyen vagy, és hogy a jövőben milyen lehetsz. Ne rágódj a hibáidon. Mindenki hibázik, de tanulunk belőle és felállunk és megyünk tovább.


Esetleg iratkozz be a könyvtárba, és kérj, kölcsönözz ki olyan könyveket, amik segítenek feldolgozni a problémáidat.


Aztán keress YouTube-on edzés-tornázás videót és otthon tornázz minden reggel egy 20-30 percet. Nekem az is segít, ha sétálok egyet, de nem a zajos utakon, hanem a fák között, csendben, nyugalomban.


Hallgasd a kedvenc zenéidet, akár tornázás közben is, úgy sokkal könnyebb. :)


Egyél rendszeresen, és minél egészségesebben. Ettől szintén jobban fogod érezni magad.


Vezess naplót, írd le a gondolataidat, érzéseidet, terveidet, és azokat is, amiket már megvalósítottál. Ez is motiválni fog.


A barátaiddal is beszélj a problémádról, esetleg kérj bocsánatot, ha szükségét érzed.


A lány pedig normál esetben nem érdekelne téged, így meg kell próbálnod elengedni.


Szervezz programot a barátaiddal, az segít elterelni a gondolataidat és feltölt energiával.

2023. okt. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Pszichésen, érzelmileg nem bántalmazott egy nárcisztikus?
2023. okt. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom. Hasonlókat élek át én is.

Amit tudok tanácsolni: menj pszichológushoz. Sokan ostobaságnak tartják/lenézik őket, pedig hidd el, ha valaki, ő tud segíteni.

Kitartást

2023. okt. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve hasonló helyzetben voltam. Baromi nagy hülyeséget csináltam... mái napig senki sem tudja a teljes sztorit, és nem is fogja senki. Iszonyatosan szégyellem, önmagamban csalódtam de nagyot. Még most sem hiszem el h megtörtént. Nekem az segített h szembenéztem vele újra és újra, akkor is ha szar volt, és megbocsátottam magamnak. Hülyén hangzik de ez kellett ahhoz h túltegyem magam rajta. Elfogadtam h nem vagyok tökéletes és megtörtént. Visszacsinálni nem lehet, de megfogadtam h soha többé nem teszek ilyet. Sok időbe telt amúgy mire eljutottam addig h megbocsátok magamnak. Azóta is majdnem minden nap eszembe jut... belémégett ezzel nem tudok mit tenni, de magam mögött hagytam, innen már csak előre.
2023. okt. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 Esetleg privátban leírod mi történt pontosan?
2023. okt. 28. 14:59
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt soha senkinek nem fogom elmondani. Ne haragudj nem írom le privátban,kívánom h hamar rendbejöjj és rendeződj lelkileg!
2023. okt. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!