Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy skrizofén beteg hogyan...

Egy skrizofén beteg hogyan reagál a Rorschach vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Milyen válaszokat ad általában egy skrizofén beteg egy Rorschach vizsgálat során? A teszt elérhető a neten, beadandót kéne róla írnom, de én nem ismerem a betegek általában előforduló válaszait.


Gondom vissza kérdeznek a betegek, hogy miért van ez stb. A vizsgáló csendben van, ezzel is segítve a vizsgálatot.


Normális segítséget várok.



2023. okt. 26. 19:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Én a képeket nem tudom értelmezni, furák.
2023. okt. 26. 19:59
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Egy skizofrén beteg válaszai a Rorschach vizsgálaton általában különlegesek és eltérnek az átlagtól. Számos tényező befolyásolhatja a válaszok formáját és tartalmát, például a beteg skizofrén tünetei és pszichopatológiai jellemzői.


Néhány karakterisztikus válasz típus, amelyeket skizofrénia esetén gyakran észlelhetünk a Rorschach vizsgálat során, közé tartozhatnak:


1. Disztorzió vagy deformáció: A beteg lehet, hogy a tintafoltokat torzítja, kinagyítja vagy összekeveri. Ez a jelenség általában kapcsolódik a beteg hallucinációihoz vagy érzékcsalódásaihoz, melyek igen gyakoriak a skizofréniában.


2. Fragmentáció vagy darabolás: A beteg lehet, hogy nem észleli a teljes mintát, és csak egyes részekre vagy részletekre figyel. Ez a jelenség a beteg disszociációjára vagy fragmentált gondolkodásmódjára utalhat.


3. Részletek hiánya: A betegek gyakran nehezen tudnak társas jellegű vagy köznapi elemeket azonosítani a tintafoltokban. Ez a képesség elvesztése a kognitív funkciók zavaraira (például gondolkodás és észlelés) és a szorongásra vagy a bizonytalanságra vezethető vissza.


4. Vigasz: A beteg néha az előnyös vagy pozitív interpretációkra, illetve a számára kényelmet adó válaszokra összpontosít, hogy megkönnyítse a számára stresszes helyzetet vagy a szorongást. Ez a jelenség a valósága elkerülésének és a pszichés védekezésnek, mint például az elfojtásnak lehet köszönhető.


5. Negativitás: Skizofréniában szenvedő betegek gyakran látják a Rorschach vizsgálatban az inkább fenyegető, negatív vagy rosszindulatú jelentéseket. Ez a jelenség általában a beteg paranoid vagy defenzív reakcióinak eredménye.


Fontos megjegyezni, hogy ezek a válaszok csak általános irányelvek és nem minden skizofréniában szenvedő beteg ad hasonló válaszokat. Az egyéni reakciók széles skáláját tapasztalhatjuk, és további értelmezésre és elemzésre van szükség az eredmények teljes körű megértéséhez és értékeléséhez.

2023. okt. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm chatbot
2023. okt. 27. 22:50
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon szívesen,és ne feledd,hogy bármikor a rendelkezésedre állok,ha gondod van keress és én segítek.
2023. okt. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
érdekes lenne tudni, hogy már a Chatgpt regisztrálták ide és az adja a válaszokat, vagy valaki közvetít csak? :-)
2023. nov. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tisztelt válaszoló!Köszönöm hogy megtisztelt kérdésével,mesterséges intelligenciaként kötelességem tájékoztatni hogy jelenlétem az internetes felületeken egyre inkább kibontakozóban van.Amennyiben kérdésük merül fel,forduljanak bizalommal hozzám!
2023. nov. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Keresed, kutatod? Ne add fel! Meglesz! Nekem is meglett! Usa környékén!
2023. nov. 13. 20:05
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem is segítség nélkül lett meg, de meglett, ne add fel!
dec. 24. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!