Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vannak öngyilkossági...

Miért vannak öngyilkossági gondolataim, ha egyszerűen minden rendben megy az életemben?

Figyelt kérdés
Röviden és tömören: 20 éves lány vagyok, másodéves egyetemista. Széles, támogató baráti körrel rendelkezem, jól megy az egyetem is, konkrétan egy szavam sem lehet az életem jelenlegi állásával kapcsolatban, és mégis emésztenek az öngyilkossággal kapcsolatos gondolatok, hogy jobb lenne mindenkinek, ha nem is léteznék; hogy értéktelen vagyok. Még középiskolában kíséreltem meg öngyilkosságot, de akkor legalább tudtam, hogy mi a probléma kiváltó oka (zűrös családi helyzet, osztálytársak kiközösítettek stb. de azóta rendeződött), de most meg vagyok lőve teljesen, hogy miért. Szerencsére (egyelőre) nem olyan rossz a helyzet, mint középsuliban, el tudom látni a napi feladataimat úgy-ahogy, és mindig próbálom racionalizálni ezeket a gondolatokat, de egyre nehezebben megy. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, előre is köszönöm a válaszokat.
2023. okt. 26. 21:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"értéktelen vagyok"

Mikor mondanád, hogy értékes vagy?

2023. okt. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Depresszió. Sürgősen fordulj pszichiáterhez, tud neked felírni antidepresszánst, vagy bármi mást, amit jónak lát az állapotodtól függően.
2023. okt. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
ezek szerint akkor még sincs minden rendben.
2023. okt. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
13%
Azért, mert van, akinek sose jó semmi.
2023. okt. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem irtad volna, hogy megkiserelted, arra gyanakodnek, hogy inkabb kenyszergondolat.
2023. okt. 27. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva, akkor tudnám magam értékesnek látni, ha hasznosnak érezném magam. De egyszerűen haszontalannak érzem a létezésem és terhesnek mások számára. Olyan gondolatok kavarognak a fejemben, hogy a szeretteim csak megtűrnek maguk mellett, puszta szánalomból, ezért extra módon próbálok "kompenzálni", igyekszem ott segíteni nekik, ahol tudok, és nem zargatni őket feleslegesen a hülyeségeimmel. Hajlamos vagyok hirtelen távolságtartóvá válni velük szemben, mert nem akarom megfojtani őket a jelenlétemmel. Erről már beszéltek velem, hogy ez nem így van és szólnának, ha túl sok lennék, de mindig ott motoszkál a gondolat a fejemben, hogy valójában elegük van már belőlem. Amit nem is csodálok, sokszor én sem tudom elviselni magam, csak sajnos muszáj.

Amit meg a #4-es mond, valószínűleg igaz. Itt picsogok, mint egy idióta a kvázi teljesen rendben levő életemről, mikor másnak meg ezerszer rosszabb, mégis helyt tud állni a mindennapokban valahogy. Undorító egy ember vagyok, mondhatom. Szégyellem magam, hogy ilyen piszlicsáré semmiség miatt tartottalak fel titeket, viszont köszönöm, hogy ennek ellenére is szántatok időt arra, hogy válaszoljatok.

2023. okt. 27. 03:02
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"akkor tudnám magam értékesnek látni, ha hasznosnak érezném magam ... igyekszem ott segíteni nekik, ahol tudok"

Tehát valójában értékes vagy, mert segítesz másoknak, mert a hasznukra vagy! Csak az a baj, hogy mégsem tudod magad hasznosnak látni. Vagyis a látásmódoddal van baj, nem azzal, hogy értékes vagy-e! Vegyél fel másik szemüveget! Tudatosítsd magadban, hogy rossz szemüvegen át nézed a világot, amikor azt látod, hogy értéktelen vagy: nem vagy értéktelen, csak rosszul működik a szemüveg, mert eltorzítja (éppen az ellenkezőjére!) a valóságot. Értékes vagy!


"a szeretteim csak megtűrnek maguk mellett, puszta szánalomból"

Miért? Te is csak puszta szánalomból tűröd el őket magad mellett?... Ők miért éreznének másképp, mint te? A szeretteid, tehát szeretnek és szereted őket te is. Akik szeretik egymást, azok nem csak megtűrik egymást maguk mellett, hanem nagyon is fontosak egymás számára - függetlenül attól, hogy mind érzik-e minden pillanatban, hogy fontosak-e egymásnak. Amikor úgy érzed, hogy nem vagy fontos, hogy csak megtűrnek, olyankor is ugyanolyan fontos vagy nekik, tudjál róla! Az érzelmek egyáltalán nem mindig a valóságot tükrözik. A valóság az, hogy szeretnek, törődnek veled, mert fontos vagy nekik. És nagyon szeretnének segíteni neked, hogy jobban érzed magad a bőrödben. Engedd meg nekik! Ne válj távolságtartóvá, hanem legyél velük sokat, és hagyd, hogy szeressenek!


"Undorító egy ember vagyok, mondhatom."

Valakinek, akit szeretsz, mondanád, hogy undorító egy ember?

Szeresd magadat is! Anélkül másokat sem tudsz jól szeretni, és azt is megnehezíted, hogy ők szeressenek...

2023. okt. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A családunkban sajnos többen öngyilkosok lettek. A bátyám 24 évesen a nagybátyám 35 évesen.

A bátyám apja még akkor mikor féltestvérem a pocakban volt. Amit egy szülőben okoz egy gyermek öngyilkossága én végignéztem anyun. Nekem is tönkrement az életem mert amikor bátyám ezt megtette 1,5 évig csak néztem ki a fejemből és mindennap sírtam. Odalettek a pénzügyi szakos közgazdász tanulmányaim, anyu azóta szegény érthető módon gyakorlatilag megbolondult.


Engem kiskoromban 5 évesen molesztáltak, a első bárom a kezemben halt meg balesetben, utána a bátyja játszotta a vigasztalót majd megerőszakolt 43 kg voltam ő 110 és rámnehezedett. Senki nem hitt nekem, a párom haláláért is engem okoltak. Apukám 11 éves koromban meghalt. A saját családom és a srác családja is. Tudnék még mesélni hogy nekem tényleg rossz életem volt. Évekig nem tudtam a gondolatoktól megszabadulni hogy meghalt a kezemben az első szerelmem, a bátyám amit csinált. Nagybátyám meg akkor halt meg mikor a kisfiam 1 hónapos volt. Azóta két gyerekem született. Apuka 11 év alatt kiderült hogy rommá csalt. A végén fél éves gyerekkel léptem ki mert mindennap többször nekem jött. Ennek már 5 éve. Új életet kezdtem de az új párom anyukája utál mert van két gyerekem, és szeretnék új életet és a fia engem választott. Sosem volt könnyű az életem.


Mindenkinek a saját problémái a legnagyobbak. Hidd el can akinek sokkal rosszabb nálad. Neked legalább lesz diplomád. Tanulhatsz, nem nálad él anyád aki 16 évesen kirakott, mert az iszákos élettársát választotta helyetted. De te segítesz neki mert az anyád.


Azt olvastam valahol, hogy az öngyilkosságra való hajlamot vagy késztetést a gerincvelőből is kimutatható hormon okozza. Ami stressz miatt halmozódik fel. Nemsokára belinkelem.


Neked egy támogató partnerre van szükséged aki átsegít ezen és csak Magyarországon “szégyen” pszichológushoz járni. Egyébként senkinek nem kell tudnia, de jót fog tenni.


Ennél nagyobb hülyeséget nem tehetnél magaddal.


Olvasd el a következőt amit írok még.

2023. okt. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
28%

Az egyik agyi vegyület magyarázhatja azt, miért lesznek egyeseknek öngyilkos gondolatai, ami a test gyulladása és az elmezavarok közötti összefüggésre utal.


Az egyik agyi vegyület magyarázhatja azt, miért lesznek egyeseknek öngyilkos gondolatai, ami a test gyulladása és az elmezavarok közötti összefüggésre utal.


Az egyik agyi vegyület magyarázhatja azt, miért lesznek egyeseknek öngyilkos gondolatai, ami a test gyulladása és az elmezavarok közötti összefüggésre utal.


Az egyik agyi vegyület magyarázhatja azt, miért lesznek egyeseknek öngyilkos gondolatai, ami a test gyulladása és az elmezavarok közötti összefüggésre utal.


Semmi bajod nincs. Nem létezik olyan 20 éves aki nem szép és okos is vagy. Stresszes az életed, most építed fel. Nehéznek érzed a körülményeid. De van akinek sokkal nehezebb hidd el. Nem vagy testi sem szellemi fogyatékos.


Sok a stressz amiből azt hiszed ez a kiút. Nem…hanem a hatalmas szex a az odaadó kényeztető szerelmeddel. Ha nincs keress. Na az oldja a stresszt. Wellness, mozi, nyaralás a haverokkal. Annyi szép és jó dolog van ami oldja a stresszt.


Nézesd meg a vérképed van-e gyulladásod, kezeltesd ki. Ha ezek megszűnnek a problémád is megfog.

Az öngyilkosságot meg felejtsd el az egy pillanatnyi elmezavar amit a fenti dolgok okoznak.

Megtennéd aztán 30 perc múlva már lehet nem is úgy gondolnád.

Az egy elmeállapot ami nem állandó.

Ne engedd, hogy befolyásoljon vagy irányítson.

Kérj segítséget.

Értékes vagy!

A saját boldogságodért neked kell tenni, tanulj, építsd az életed. Előbb utóbb boldog leszel. Nyugi.

2023. okt. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nahát ez elég furán másolta be, akkor újra:

A Michigani Állami Egyetem kutatói Lena Brundin vezetésével kimutatták, hogy az öngyilkos gondolatoktól szenvedő emberekben magasabb a kinolinsav szintje a központi idegrendszert körülvevő folyadékban. A felfedezés a szakértők szerint a gyulladás és az elmezavarok közötti összefüggés hiányzó láncszemét jelentheti. A korábbi kutatások az öngyilkos gondolatokat azzal a fajta testi gyulladással hozták összefüggésbe, amelyek betegségek vagy stressz esetén alakul ki, azt azonban nem tudták megmagyarázni, hogyan viszonyul a gyulladás a depresszióhoz , a reménytelenség érzéséhez és az öngyilkossági gondolatokhoz.


A Neuropsychopharmacology következő számában megjelenő kutatásban 100 svéd beteg vizsgálatával kimutatták, hogy minél magasabb a kinolinsav szintje a gerincvelői folyadékban, annál erősebb a személy vágya az öngyilkosságra. "Minél betegebb valaki, annál magasabb a kinolinsav szintje" - összegezte Brundin.

2023. okt. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!