Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vannak öngyilkossági...

Miért vannak öngyilkossági gondolataim, ha egyszerűen minden rendben megy az életemben?

Figyelt kérdés
Röviden és tömören: 20 éves lány vagyok, másodéves egyetemista. Széles, támogató baráti körrel rendelkezem, jól megy az egyetem is, konkrétan egy szavam sem lehet az életem jelenlegi állásával kapcsolatban, és mégis emésztenek az öngyilkossággal kapcsolatos gondolatok, hogy jobb lenne mindenkinek, ha nem is léteznék; hogy értéktelen vagyok. Még középiskolában kíséreltem meg öngyilkosságot, de akkor legalább tudtam, hogy mi a probléma kiváltó oka (zűrös családi helyzet, osztálytársak kiközösítettek stb. de azóta rendeződött), de most meg vagyok lőve teljesen, hogy miért. Szerencsére (egyelőre) nem olyan rossz a helyzet, mint középsuliban, el tudom látni a napi feladataimat úgy-ahogy, és mindig próbálom racionalizálni ezeket a gondolatokat, de egyre nehezebben megy. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, előre is köszönöm a válaszokat.
2023. okt. 26. 21:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Fentiek alapján a gyulladást felkutatni a stresszt kezelni.

És megszabadulsz a gondolatoktól.

2023. okt. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"azt hiszed ez a kiút. Nem…hanem a hatalmas szex a az odaadó kényeztető szerelmeddel. Ha nincs keress. Na az oldja a stresszt."

Ezt ne! A szex nem arra van, hogy oldja a stresszt! És ne keress "szerelmet" csak azért, hogy oldja a stresszt! A szerelem sokkal fontosabb annál! Ha hagyod, hogy beinduljanak a hormonjaid akár csak egy egyéjszakás kaland miatt, a biokémia össze fog kötni azzal, akivel lefekszel akár akarod, akár nem! Ne akard olyannal összekötni magad semmilyen szinten, aki csak eszköznek kéne, hogy oldja a stresszt!

A fenti tanácsot olyantól kaptad, akinek a szexuális élete úgy kezdődött, hogy ötévesen molesztálták. Szex ügyben ne az ő tanácsára hallgass!

2023. okt. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12-es húzd le nyugodtan annak a válaszát aki azt magyarázta volna a kislánynak hogy mindenből van kiút.


Hiába molesztálnak valakit 5 évesen nyílván nem férhetnek be fizikailag oda a dolgok sem. Más jellegű lehetett.


Az lett volna a lényege annak a hozzászólásnak, hogy nem történhet veled olyan, amin nem tudod túltenni magad.


De húzd le nyugodtan. Gondolom “tényleg” segíteni akarsz neki. Mert ezzel nem segítesz.


A mai 20 éveseknek szerinted van szüksége szex tanácsadásra? A többség már javában 4 éve szexel ilyenkor. Nagyon el vagy tévedve.


A szexxel kapcsolatban is, he neked nem oldja a stresszt akkor vagy egy 40 éves szűz vagy, vagy sosem volt megfelelő partnered akivel jól érzed magad.

2023. okt. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"ezzel nem segítesz"

Nem tudhatod.


"A mai 20 éveseknek szerinted van szüksége szex tanácsadásra?"

Sokkal inkább, mint gondolod!


"A többség már javában 4 éve szexel ilyenkor."

Épp azért! Nem kisgyerekeknek van rá szükségük, hanem pont azoknak, akik már szexelnek.


"he neked nem oldja a stresszt"

1. Nem rólam van szó.

2. Nem mondtam, hogy nem oldja.

Sokminden más is oldja. Szexszel oldani a stresszt tartós kapcsolaton kívül a cseberből vederbe tipikus esete, mert hiába oldja pillanatnyilag, hosszabb távon még nagyobb stresszt okozhat, mint amekkorát oldani akar vele: sok esetben éppen a meggondolatlan (talán épp stresszoldás céljából alkalmazott) szex az, ami kapcsán az ember hosszabb távon egyre lejjebb süllyed, akár az öngyilkosság gondolatáig. Nem tudhatjuk, hogy nem eleve ez van-e a kérdező esetében is a háttérben. Vagy az, hogy nincs párkapcsolata - ami kapcsán szintén nagyon is érdemes figyelmeztetni, hogy csak azért, hogy elmondhassa, hogy van valakije, nagyon nem szabad mindenféle kapcsolatba beleugrani. Ha nem akarja elveszíteni azt a maradék kis önbecsülését is, ami még életben tartja, csak megalapozott kapcsolatba szabad belemennie, abba is óvatosan, nem hagyva, hogy sürgessék, és nem sürgetve saját magát sem.

2023. okt. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Megfelelő partnert feltételeztem.

Nyílván egy idióta rontana a helyzeten ebben teljesen igazad van. Olyan kellene aki nem kihasználja. Figyel rá. Odaadó nem önző és tényleg szereti. Meg tud vele beszélni mindent és odabújhat hozzá. Megvédi megbeszélheti vele a gondjait, meghallgatja stb.


Én erre gondoltam…hogy egy ilyen partner segíthetne ezen.

2023. okt. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Megfelelő partnert feltételeztem."

Megfelelő partnert találni nem úgy megy, hogy "Ha nincs keress.", márpedig valaki ezt írta, azért írtam, amit.

2023. okt. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Életem során nekem is voltak öngyilkos gondolataim.


Először általános iskola 7. és 8. osztályában, azért, mert nagyon nem tudtam beilleszkedni és folyamatos bullyingban éltem.


Második alkalommal az utóbbi években, amikor a covid-járvány, az energia válság és a gyereknevelés nehézségeit egyszerre kellett átélnem. Szerencsére már nagyon ritkán vannak öngyilkos gondolataim. Nekem sokat segitett, hogy kibeszéltem magamból a problémáimat, és érdekesmód a zenehallgatás is segített (kemény rock és metál)

dec. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!