Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi kellene ahhoz hogy feladd...

Mi kellene ahhoz hogy feladd az életed?

Figyelt kérdés

Kinek mi az a pont vagy esemény ami miatt úgy érezné hogy nincs értelme tovább élni?

Én most érzem azt hogy nem akarom tovább csinálni, nem akarok küzdeni, minek bármi? Miért dolgozol, miért hajtsuk a jó ruhákat, telefonokat, szép házat autót ha egyszer úgyis itthagysz mindent? Persze ha szerencséd van élvezheted 60-70évig vagy meghalsz egy autobaleserben vagy elvisz egy szívroham.

Megértem akinek van gyermeke hogy esetleg érte érdemes ha már ott van hogy neki jobb legyen.

De én nem szeretnék gyereket.

Küzdessz egész életedben, dolgozol, elviseled a hülyéket, a seggfej főnököt, a bunkó embereket, azt hogy kihasználnak és semmibe néznek akár a saját családod is, és lehet igazuk is van de akkor kérdezem én mi értelme bárminek is?



2023. okt. 28. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk ha egy kataklizma után egyedül maradnék, mint utolsó élő ember. Ott már tényleg nehéz lenne motivációt találni az élethez.
2023. okt. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Maximum valami végstádiumú garantáltan megszenvedtető halálos betegség.


Viszont szeretném felhívni a kérdező figyelmét arra, hogy nem csak úgy lehet élni, hogy állandóan a társadalomhoz -hez -höztiség mentén élünk és azzal foglalkozunk, hogy ki vesz semmibe, meg mit csinál a másik, meg küzdesz a hülyékkel. Nem, nem csak így lehet élni.

Megfelelő mennyiségű és minőségű önismereti munka által az ember el tud oda jutni, hogy autonóm lesz szellemileg. Azaz elhatárolódom minden olyantól, ami nem tesz az életemhez, elengedem azokat a dolgokat, amikre nincs ráhatásom*, de amikre van, ott kőkeményen élek is a lehetőséggel.

Kialakítom a magam életét, a magam kis világát, nem akarok senkinek megfelelni, mindenből kihozom a SZÁMOMRA(!!!) lehető legjobbat.


És nem agyalok ilyen baromságokon, hogy minek a szép autó, ha halálommal itthagyom. De ide bármi behelyettesíthető. Én tisztelem saját magamat annyira, hogy ilyen gondolatoktól elhatárolódjam és belássam azt, hogy arra nincs ráhatásom, hogy egyszer meghalok, de addig kur.vára nem mindegy, hogy a mindennapjaimat milyen életminőségben élem le, hogy töltöm el.

Fassságokon való rágódással, vagy gyermeki lelkesedéssel belevetem magamat az élet élvezetébe? Azt nem hiszem, hogy ezen a földön semmi olyan nincs, ami érdeklődést tudna generálni. Van, aki az autókat szereti, van, aki az órákat, ven, aki meditál (ezt neked is ajánlom), van, aki biciklizik, túrázik stb stb. Nem kell savankás búvalbaszott magyarnak lenni, hanem öntiszteletet gyakorolni igenis az örömfaktorok felé fordulni.



*Sajnos a rokonokat nem válogathatjuk meg, néha még a kollégákat, munkánkat sem, de arra van ráhatásunk, hogy egyfelől a szabadidőt hogy töltjük, másfelől a negatív dolgokra úgy tekinteni, mint az időjárásra vagy a szarszagra a wc-n. Szükséges rossz, része az életnek, de nem ez határoz meg engemet.

2023. okt. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nalam ott kezdodik, hogy nem hajtom azokat a szamomra ertektelen vackokat, amiket uton-utfelen latok, eron felul csorokon, es sivar mentalitasnak erzem.

Ami viszont fennmarad, azert erdemes elni, es orommel, fajdalommal elvezem.

2023. okt. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Greg35 ***** válasza:

Semmi értelme, ez a mai modern élet, bár régen se szólt nagyon másról :) Én is sokáig így éreztem magam, amikor is az élet nyakamba rakott egy komoly betegséget. Mivel nem tudom mit hoz a holnap, elkezdtem változtatni magamon. Önfejlesztésbe kezdtem. Igyekszem kizárni a külvilágot 🤷🏻‍♂️

Próbálj meg lassítani kicsit, kikapcsolódni sport vagy bármi által. Ahol a gondolataiddal lehetsz.

2023. okt. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

“Mi kellene ahhoz hogy feladd az életed?”

Bátorság, h végre meg merjem ölni magam.

2023. okt. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Arról mit gondoltok hogy "a saját boldogságodat ugy tudod megtalálni ha másokat boldoggá teszel"??
2023. okt. 28. 12:16
 7/10 anonim ***** válasza:

"Arról mit gondoltok hogy "a saját boldogságodat ugy tudod megtalálni ha másokat boldoggá teszel"??"



Mit? Azt, hogy függőség, elvárások generálódnak és máris nem vagy autonóm, máris kihelyeztél valamit, máris más kezébe adtad a jól-léted kulcsát.


2-es voltam.

2023. okt. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem tudok hosszútávon azon az úton maradni hogy ne érdekeljen más véleménye, vagyis hogy ne bántson az hogy valaki nem áll mellettem, vagy csak akkor keres ha kell valami.

Például a családom. Szeretem őket és tudom hogy ők is szeretnek de mindenki elvan a saját életével és csak akkor keressük egymást ha gond van közben meg megy az irigység a másik felé, a kibeszélés stb.

Ez az egyik dolog.

Nem tudok pozitiv lenni akkor amikor úgy áll a helyzet hogy elveszíthetem a házam, amikor nincs munkám és nem is szeretnék olyan helyen dolgozni amit utálok.

Vagy amikor nem tudon hogy egyáltalán mit is szeretnék csinálni.

Amikor szorongok mindentől..

Egyszerűen nem látom az értelmét az életnek hogy egyszer jól érzed magad egy pillanatra megengeded magadnak hogy ne aggódj semmin aztán úgy arcon basz az élet (vagy te magadat) hogy a padlón végzed és már nem is akarsz felállni

Mert minek? Ugyis ugyanaz a körforgás, felállsz, elesel és így tovább.

Mire jó ez??

Jól irta az egyik válaszoló hogy igen bátorság kellene csak hozzá. Hogy most az egyszer csak magamra gondoljak ne arra hogy kinek mennyire fog fájni és mit okozhatok ezzel.

Hogy nekem így lenne a legjobb mert minden bizonnyal életképtelen vagyok

2023. okt. 28. 12:50
 9/10 anonim ***** válasza:

2/7-es vagyok.


Nem vagy elveszve és nem sok kell ahhoz, hogy olyan életed lehessen, amiben jól érzed magadat.

Az, hogy valamilyen szintig érdekel más véleménye, hogy szereted a családodat és fontos, hogy ők hogyan viszonyulnak hozzád, ez teljesen normális dolog, társas lények, úgymond "falkaállatok" vagyunk és nem magányos "farkasok".


Ugyanakkor nagyon nem mindegy ennek a MÉRTÉKE, az, hogy mekkora nagyságú jelentőséget tulajdonít ezeknek a dolgoknak az ember.


Van olyan ismerősöm, aki képes felhívni azzal, hogy NAGYON NAGY BAJ VAN. Mondom mi? Hát az, hogy az osztálytársai röhögnek a social media fotóin, ő most MIT TEGYEN? Mondom: semmit! Engedd el ezt a túlfűtött érzelmekre alapuló, egó ihlette drámát és szard le! Azoknak adjunk a véleményére, akik számítanak. Akik segítő, jobbító, szeretetteljes céllal véleményeznek. Aki fikázik, az mentálisan nincs rendben. Én ezeket gyakorlatilag egy kalap alatt kezelem a betegekkel és az állatokkal. Ahogy egy házőrző kutya ugatásától sem fogok mély vérig megbántódni (mivel ő CSAK egy kutya) így egy mentálisan sérült/beteg embernek a harmóniájából kibillentett állapotára nem fogok reagálni. Már ha én biztos vagyok magamban. Ha tisztában vagyok a saját dolgaimmal. Akkor egy mentális beteg nem tud kizökkenteni, ahogy a kutyaugatás sem.

A felesleges, tét nélküli, értelmetlen szorongást is le lehet tenni, csak önszeretetgyakorlás szükséges hozzá.


De miért is írom én mindezt le?


Pont azért, mert ugyanilyen voltam régen, mindenért aggódtam, mindenen problémáztam, túlfűtött érzelmekkel és negatívan láttam mindent. Aztán megtanultam ezt kezelni és saját tapasztalati utam alapján mondom, hogy a mai életemet nem adnám vissza a régi, függésekkel teli, megfelelési kényszeres életemért.

2023. okt. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mennyi időbe telt ez neked? Mig ezeket megtanultad elengedni? Nyilván egy hosszú út és egy folyamat, nem egyik napról a másikra..

Mi az ami segített neked ebben, mit tettel ennek érdekében?

2023. okt. 28. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!