Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túlzott empátiám van, érzelmi...

Túlzott empátiám van, érzelmi önvédelem kellene- hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy észre vettem magamon, hogy szerintem túlzottan befolyásolható vagyok mások érzelmei, illetve érzelmi zsarolása által.


Például ha a barátnőmnek rossz kedve van, vagy érzelmileg próbál zsarolni például hogy valami hülyeségen elsírja magát, akkor attól rossz kedvem lesz, és nem tudok egyelőre ez ellen mit teni, kivédeni. de más rossz hangulatú embereket és helyzeteket is messzire elkerülök, mert rám ragad a rossz hangulat. Anyám is elég sok érzelmi zsarolást alkalmazott már velem szmben.


Már pedig én csak azért is higgadt fejjel akarok megfelelni a különböző élethelyzetekben. Szóval kellene egy mód arra, hogy mások érzelmei ne befolyásolják az én érzelmeimet.


2012. ápr. 20. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Igaza van, hogy önvédelem kellene lelkileg, de abban nem, hogy az empátiád lenne a túlzott.


Az érzelmi zsarolás agresszió, valószínűleg valamelyik idősebb családtagod (a barátnőkből gondolom, hogy anyukád, a nővéred vagy a nagymamád) élt ezzel feléd gyakran.


Nem az empátiád a túlzott, hanem egyszerűen sérült vagy lelkileg. Valaki(k) túl sokat terrorizáltak (az érzelmi magersszió is az). A rossz hangiolat felvétele sem feltétlenül empátia, hanem inkább a túlérzékenység jele (amely nem mindig káros, pl. a nagy tehehetséghez KELL, hogy párosuljon, különben a tehetség semmit sem ér). Átlagembernél a tőlérzékenyésg szintén a neurotikus problémák jele.


Szakember kéne hozzá.


Ps: ó, bocsi, most látom, hogy anyukád a ludas. Sejtettem.

2012. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
érzelmi agresszió; sorry fáradt vagyok ma már, sok az elütésem.
2012. ápr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van, anyám élt felém ezzel kiskoromban is. meg sérült is vagyok, az ősök sokat balhéztak egymással, én az ütköző szerepében, de erről itt most inkább nem panaszkodok.


Viszont az én felelősségem kimászni ebből a befolyásolható meg sérült állapotból, ehhez várok tanácsokat nálam tapasztaltabbaktól.

2012. ápr. 20. 14:03
 4/5 anonim ***** válasza:
A tanácsot megkaptad egy nálad valószínűleg sokkal tapasztaltabb embertől: pszichiáter, pszichológus. Jobb volna ez előző. Nem csak gyógyszeres terápiák léteznek.
2012. ápr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Láss át rajtuk. Nem lehet nehéz, ha fejlett az empátiád.
2012. ápr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!