Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet egy gyógyszer...

Hogy lehet egy gyógyszer hiánycikk??

Figyelt kérdés
Miért nem gyártanak többet belőle, amivel nagyobb profitra tesznek szert, miközben egyértelmű, hogy a demand megvan hozzá??
2023. nov. 1. 21:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Maga az alapanyaga is lehet hiány cikk.Ilyen egyszerű.
2023. nov. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
83%
Rengeteg oka lehet. Nincs alapanyag, nem lehet rendelni a gyártótól, gyártással valami átmeneti probléma van, fel van függesztve a cég, esetleg valami változtatást akarnak bevezetni, szállítás akadozik, tárolási probléma lépett fel, stb..
2023. nov. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Jelenleg a TEVA gyogyszerek hianycikkek (lehetnek). A haboru miatt. Az egyik gyogyszerem peldaul ki van irva 2024 augusztusra, hogy akkor varhato a beszerzes.


A TEVA egy izraeli ceg, es ezert.

2023. nov. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ok, ritalin, concerta, strattera, bitinex, ez mind hiánycikk lett. Mi az oka? Lehet tudni? Lassan kifogyok, és nem tudok funkcionálni a gyógyszereim nélkül.
2023. nov. 1. 22:30
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

4


Nem tudom hol elsz, de concerta nincs Magyarorszagon.


Guanfacine-t felirhat a dokid ADHD-ra ritalin helyett. Bupropion melle rovid tavra (amugy is az utobbi rovid tavon hatasos csak), melle vehetsz be koffein tablettat es kb. egy ritalint kapsz. Ez lehet egyebkent erosebb is mint a ritalin, szoval vigyazz vele.


A hianycikk nem jelenti, hogy 5 ev mulva kapod meg. Nekem is egy 2-4 het mulvara igertek, hogy erkezik, es erkezett de olyan mennyisegben, hogy taskaval mehettem volna. Ez szivgyogyszer.

2023. nov. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Concerta =ritalin. De ok az nincs. Lényegtelen. Mindenhol hiánycikk ez.


Estulicot megszüntették és amúgy sem volt már a végén hatása, és ez az alvásban segít nem abban, hogy koncentrálni tudjak. Mondjuk elvileg van egy lassan ható alternatívája de afaik azt Ausztriából kell rendelni.



Írt fel bupropiont a doki, de ez antidepresszáns nem stimuláns tudtommal. Olyan stimuláns hatása lenne, mint egy ritalinnak? 1 hónap múlva kezdem el szedni, ha már a 100 mg stratterát szedem. Ha be tudnám szerezni... Kifogyok pár napon belül.



Inkább lemondon a pszihológussal az üléseimet és Vyvanset iratok fel abból a pénzből ami a zsebemben marad így.

2023. nov. 1. 23:21
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

A concerta nem egyenlo Ritalina LA-val. Ritalina LA van itt csakis ebbol a szempontbol. Mas a felszivodasa a kettonek, marmint a kapszulanak a modifikacioja. van XR, LA, SR, CD, XL, TL, Prolong kapszula modifikaciok, hogy hogyan mukodnek. Mas a Ritalin LA vagy sima ritalin-e meg mas a Concerta-e. Egy kozos bennuk, egy resze azonnal feloldodk a masik resze meg valameilyen fuggvenytol fugg. Valamelyik linearis, valamelyik konstans, valamelyik x³ fuggvenyt.


Vyvanset sem fogsz kapni sem Adderalt. Ezek nincsenek egyik sem concentra, Adderal, Vyvanse engedelyezve.


Egy ut van amit tudok javasolni orvossal iratsz egy papirt, hogy neked ez meg az kell es mas farmakoalternativa nincs szamodra. De persze ez ido igenyes es pontosan hosszan meg kell fogalmazni a miket meg mierteket meg hogyanokat, es befolyasosan, hogy hasson is az OGYEI-nek aki elbiralja ezt tobb ember.


Es ha engedik, akkor akar Amerikabol kaphatsz mindent amit te akarsz a dokiddal feliratni vagy o irat fel neked. De erre az esely, annyi mint hogy en mont hajnali 5:19-kor fingok egyet es ebren leszek. Es elarulom, hogy enyhen szolva eleg kicsi. Es draga is, bar a NEAKhoz is mehetsz, egy kis teritesert es ezen gondolkodtam.


Hogyha megis be lehet szerezni, akkor milyen arfolyammal szamolnak? Az aznapival vagy az adott napival amikor kifizetik neked vagy akoztivel? Mert akkor ezzel lehet poenkodni es kapsz penzt kb. a NEAK-tol arfolyamnyereseg miatt. Erdekes dolgok.

2023. nov. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Lehet itthon is feliratni, nézz utána.
2023. nov. 2. 08:27
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Mit lehet feliratni? Csak Concertat, Adderalt, Vyvanse-t ne mondj, mert olyan nincs itthon.


Ahogy irtam, valoban reszben igazad van, mert un. egyedi importtal meg lehet rendelni es "be lehet szerezni", de gondolom te nem az egyedi importra gondolsz, hanem siman felirja ereceptet a doki es kesz, csak te ezt osszeteveszted concertaval meg mindennel.


[link]


[link]


[link]


Ahogy latod OGYEI oldalak.


Sehol nincs concerta, vyvanse, adderal. Se hianycikk, se TK listan. Egyedul egyedi importon keresztul tudsz szerezni ilyet, de ez tenyleg kb. ilyen rakosoknak van. Methylphenidate-et lehet feliratni igen, de a methylphenidate nem concerta egyedul. A hatoanyag igen ugyanaz, de mas felszivodas, mas farmakokinetika.


Erre pelda a Xanax 1mg es Xanax SR 1mg. Nagyon mashogy hatnak. Vagy Ketilept meg Ketilept prolong. Mas a felszivodas, mas az elkeszitese a gyomornedv ellenallo kapszulanak.


Egyetlen eselyed. Egyedi import es NEAK tamogatassal kifizetteted az allammal a az egyedi importot (amire amugy nincs is tamogatas vagy csak normativ ha jol tudom, de inkabb semmi). De mondom ezt nagyon szelsoseges esetekben hasznaljak. Raadasul ha van alternativa itthon, pl guanfacin, akkor majdnem fix az elutasitas.


Az egyedi importba nagyon keves doki megy bele, de probald meg.

2023. nov. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Vyvansera gondolok. Simán tudok kérni. De mondta a doki hogy nem olcsó, ezért legutóbb inkább nem kértem. Még elmegyek néhány terápiára aztán azokat lemondom, és feliratom. A guanfacine teljesen másra van mint egy stimuláns. És mint írtam nem működik.
2023. nov. 2. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!