Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánsok esetében(pl....

Antidepresszánsok esetében(pl. Ssri) könnyen kialakul függőség? Ssri-knél van jobb, beváltabb antidepresszáns?

Figyelt kérdés
Matthew Perry halálának kapcsán olvastam egy ottani orvos tollából, h veszélyesek a nyugtatók, akár a kábítószerek vagy maga az alkohol, mert könnyű rámenni, de nehéz szabadulni. Ez érvényes lehet az antidepresszánsokra is és ha igen, egyaránt?

2023. nov. 2. 07:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Az antidepresszáns nem nyugtató, nem okoz függőséget! Kicsit olvassunk már jobban utána a dolgoknak könyörgöm. Nincs olyan, hogy beveszek egy antidepresszánst, majd két óra múlva beveszel mégegyet, mert úgy érzed már nem hat. Teljesen más a kémiája, mint a drogoknak, nyugtatónak, alkoholnak. Alapból az antidepresszáns nem is hat két hétnél hamarabb…
2023. nov. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
5 féle antidepresszánst szedtem eddig az évek alatt egyik sem okozott függőséget. Jelenleg nem is szedek. Sokan keverik a nyugtatóval. Egyik munkatársam múltkor kioktatott, hogy a frontin az antidepresszáns😵‍💫
2023. nov. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezek szerint az ismert kellemetlenség az antidepresszánsokkal kapcsolatban annyi, h amíg kialakul a hatás (elkezdjük felépíteni a terápiás dózist), valamint, amikor elhagyja az ember, abban az időszakban rosszabb a közérzet?
2023. nov. 3. 08:10
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen..
2023. nov. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Jó esetben!

Van olyan depresszió, ami sajnos nem fog meggyógyulni sosem!

Persze abba lehet hagyni az antidepresszánst, csak néhány hónap múlva ugyanott van mint előtte... Oké, ne nevezzük függőségnek, de mégis hogy nevezzük ha egy életen át kell szedni? Például a vérnyomáscsökkentő sem úgy van hogy szedem fél évig azt megjavul a vérnyomásom, azt bizony szedni kell élethosszig.

Azért az antidepresszánsról azt is elmondanám, hogy komoly szexuális problémákat fogok hozni amíg szeded. Amikor pedig abbahagyod, iszonyatos elvonási tünetek vannak.

2023. nov. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
#5 nem kötekedésből, de szerinted aki vérnyomáscsökkentőt szed az függő? A szexuális mellékhatások sem jönnek elő mindenkinél, akinél meg igen, annál legtöbb esetben pár hét alatt elmúlik. Ha meg nem, akkor gyógyszert kell cserélni.
2023. nov. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6. Nem függő, csak szednie kell míg él, különben rossz vége lehet....


Szexuális mellékhatások addig tartanak, amíg a gyógyszert szedi, egyes esetekben tovább is. Gyógyszert lehet váltani, de mivel a szerotonin szint emelése a feladatuk, és a szexuális problémák is a megemelt szerotonin szint miatt vannak, ugyanaz lesz.

2023. nov. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem okoz. Hozzászokást okoz ami miatt ha leakarod tenni akkor tüneteid lehetnek, de nem lesz benned az hogy be kell vennem. Teljesen más szakmai megfogalmazása van, amihez én sem értek. De sokan például "cold turkey" módszerrel teszik le. Nekem csak fokozatosan sikerült ez a 2. nap hogy egyáltalán nem szedek. De 20 mg-ról csökkentettem le öt mg-onként 0-ra.
2023. nov. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#7 konkrétan milyen szexuális problémát okoz?
2023. nov. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Én a 8 -as vagyok de egyébként valaki nem tud elmenni, valakinek nem áll fel a szerszám, vagy sorolhatnám. Nekem kb mindkettő jelen volt az egyik gyógyszernél.
2023. nov. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!