Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánsnak el kellene...

Antidepresszánsnak el kellene mulasztania az öngyilkos gondolatokat?

Figyelt kérdés
Hiába szedem már 5 hónapja még mindig azt érzem, hogy jobb lenne meghalni.

2023. okt. 29. 16:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Valakinél sajnos felerősíti.
2023. okt. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
A jó gyógyszer jó adagolásban segít, ehhez beszélned kell az orvossal erről a problémádról is.
2023. okt. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Valakinek mukodnek, valakinek nem, valakinek kart okoz.


Nekem nem mukodott es kart okozott, de ultek csoportos foglalkozason mellettem akik igazabol azt mondtak jol vannak vegre a gyogyszertol, aztan belementunk az eletebe es elkezdett sirni, hogy milyen sz*r neki. Hat ezt most tegye mindenki oda ahova akarja.


Vannak akik buszkelkednek, hogy 651 napja nem ittam - es visszaesett. Korhazban van delirium tremens allapotban. Gyogyszerezve.


Ezek mentalis betegsegek, olyan mint a rak. Gyogyulni nem fogsz toluk. Ne varj csodat a hivatalos antidepresszansoktol, meg amiket kb. a hulye is felir: mirtazapine, paroxetine, fluoxetine, escitalopram, citalopram. Mindig ezeket latom felirva.


Pedig nem ertem. Letezik ezen kivul annyi fele gyogyszer, hogy nem tudom miert nem hasznaljak ki az orvosok. triciklikus antidepresszansokbol tianeptine peldaul (Coaxil)? Amitryptiline? Tetraciklikusbol mianserin ami mas (igaz kicsit) mint a mirtazapine? Lamotrigine 100 - 200mg?


Nekem peldaul evtizednyi kutatas meg farmakologia, kinetika, dinamika hivatalos tanulmanyok es latin/gorog szavak meg roviditesek utan lattam, hogy hogy mukodnek ezek. De ez embertol is fugg. En kaptam stimulanst is. RIMA-t is (moclobemide). Alacsony dozisu antipszicho quetiapine 75mg - 150mg. Semmi.


Egy maradt hatra, benzodiazepinek. Tudom fuj undormany xanax, rivotril, mereg, toxik, mittomenszitokszo, blikk.hu, de sajnos nekem ez valt be.


8mg clonazepam (rivotril) + 200mg lamotrigine. Mind a ketto a GABA-ra hat (lent leirom az mi), az elso igaz emeli az 5-HT (serotonin) szintet es a szintezist is modulalja.


A masik szinten emeli kb. 25%-kal (kb. kozepes mennyisegben, nem 400mg) a GABA szintet az agy teruleten. Most mondok par szitokszot en is. Vannak IPSC (inhibitory postsynaptic currents) es EPSC (excicatory postsynaptic currents), konyhanyelven az IPSC blokkolo idegsejtbeli feszultsegek (IPSC) a masik agitacios idegsejtbeli feszultsegek. Ne menjunk tul bele. Meg egyet karomkodok. A lamotrigine natrium-(feszultseg)erzekeny alapon mukodik. Lenyeg, hogy a lamotrigine-nek a postsynaptic reszet vizsgaltak egy eszkozzell. A frekvenciajat de az amplitudojat nem valtoztatta meg az EPSC-knek -> redukalt glutamate kibocsatas presynaptikusan (glutamate egy agitacios neurotranszmitter, a leggyakoribb az agyban, ettol mozogsz, vagy feszult, stressz, beszelsz, parkinson kor, miegyeb, memoria). Viszont az IPSC-knel amplitudojat es frekvenciajat is novelte a gyogyszer. Az inhibitory vagy blokkolo jelen esetben a GABA neurotransmitterre utal.


A lamotriginnek ez a kettos hatasa, hogy noveli a GABA-t es kulon mechanizmussal is csokkenti az agitacios feszultsegeket, plusz csokkenti a glutamate-ot, tokeletes majdnem szorongasra. De ezt is 10 bol 0.1 ember erti amit leirtam szerintem, de megertem miert.


A GABA a "nyugtato" "elem" GABAkin gyogyszer peldaul a Xanax, de ez teljesen mashogy mukodik, ez nem xanax. Lamotrigine nem egyenlo Xanaxxal, hatas mechanizmus erinti a GABA-t jelentosen, mind a ketto.


Nekem vegul 8mg clonazepam (antiepileptikum hivatalosan) 200mg lamotrigine kell. Tele vagyok nyugtatokkal es nem vagyok zombi, meg ilyenek. Igen, minimalis emlekezet kieses van amikor beveszem a Rivotril-t, MINIMALIS. De a lamotrigine ezt kezdi helyre hozni fogalmam sincs miert, mondjuk, vagy meg csak most kezd hozzaszokni a szervezetem... igy honapok utan...


Forrasok:


Clonazepamrol:

[link]

FCR: 11


[link]

FCR 7.37


[link]

RCR 2.65

StatPearls: Clonazepam


Lamotrigine


[link]

FCR 13


[link]

FCR 12


[link]

FCR 3.67

2023. okt. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nagyszerű... Akkor már az orvosokban sem lehet bízni? Miért hazudnak akkor, hogy a depresszió gyógyítható?

Akkor inkább megölöm magam ha felesleges próbálkozni

2023. okt. 29. 17:40
 5/17 A kérdező kommentje:
Vagy ölnének inkább meg de nem még hazudnak az embernek és életben tartanák feleslegesen... Értelmetlen az egész.
2023. okt. 29. 17:44
 6/17 anonim ***** válasza:
49%
Ahh, menj pszichológushoz, a lélek úgyis az ő területük, a dokik nem azt tanulják...
2023. okt. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
16%

Az egyik agyi vegyület magyarázhatja azt, miért lesznek egyeseknek öngyilkos gondolatai, ami a test gyulladása és az elmezavarok közötti összefüggésre utal.


A Michigani Állami Egyetem kutatói Lena Brundin vezetésével kimutatták, hogy az öngyilkos gondolatoktól szenvedő emberekben magasabb a kinolinsav szintje a központi idegrendszert körülvevő folyadékban. A felfedezés a szakértők szerint a gyulladás és az elmezavarok közötti összefüggés hiányzó láncszemét jelentheti. A korábbi kutatások az öngyilkos gondolatokat azzal a fajta testi gyulladással hozták összefüggésbe, amelyek betegségek vagy stressz esetén alakul ki, azt azonban nem tudták megmagyarázni, hogyan viszonyul a gyulladás a depresszióhoz , a reménytelenség érzéséhez és az öngyilkossági gondolatokhoz.


A Neuropsychopharmacology következő számában megjelenő kutatásban 100 svéd beteg vizsgálatával kimutatták, hogy minél magasabb a kinolinsav szintje a gerincvelői folyadékban, annál erősebb a személy vágya az öngyilkosságra. "Minél betegebb valaki, annál magasabb a kinolinsav szintje" - összegezte Brundin.


Keress egy partnert aki boldogá tesz. Kezeltesd a stresszt és a gyulladást ha a vérképed alapján van a testedben.


Ez csak egy állapot, ami ok okozat alapú. Szüntesd meg az okot ami okozhatnak a fenti dolgok amiket belinketem. És akkor elmúlnak az ilyen jellegű gondolatok.


Annyi szép dolog van az életben. Arra koncentrálj.

2023. okt. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%
Csak passzívan a gyógyszert szedni nem elég. Az életmódon is változtatni kell: több sport, minőségi táplálkozás , rendszeresség a mindennapokban, relaxáció , alkoholt letenni, stb.
2023. okt. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 gabor49 ***** válasza:
100%
van amelyiknek az a mellékhatása tőlem meg kerdezte a doki van e öngyilkos gondolatom
2023. okt. 30. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 kovacs magdolna2 ***** válasza:
33%
Ott van a mellkahatsok között de nekem egyik se kellene ha még megakarok halni annak súlyos oka van...magát a pszichiátriat halaliparnak tartom ...írd be youtubon halalipar...megtalálod...embereket tesz tonkre
2023. okt. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!