Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Iskolában mentálhigiénes...

Iskolában mentálhigiénes szakember szól valakinek ha például étkezési problémákról számolok be neki?

Figyelt kérdés
Akárkinek. Tanár, osztalyfonok, iskolaorvos, osztalytarsak, szülők...

2023. nov. 2. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
praktikus lenne...
2023. nov. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Köti az orvosi titoktartás, de ha súlyos evészavarról értesül, akkor nyilván meg kell tennie a szükséges lépéseket. Világgá kürtölni nem fogja, az biztos.
2023. nov. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 tényleg az lenne, praktikus lenne...hogy senkinek ne beszelhessek erről. És még a szakemberekben se bízzak.

#2 köszönöm a választ. Annyira nem súlyos a helyzet (még), sokkal inkább visszatérő problémáról van szó.

2023. nov. 2. 22:18
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Beszéld meg vele, azért vannak a szakemberek, hogy bizalommal lehessen hozzájuk fordulni. Ha aggódsz, külön meg is kérheted, hogy ne mondja el senkinek, de köti a titoktartás.
2023. nov. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem igaza van a kérdezőnek, az lenne a praktikus, ha nem mondaná el senkinek!

Neked segítene, hogy megértsd, mi lehet a hátterében, mit tehetsz esetleg ellene, hogy kezelheted, milyen problémákat okoz.

Megkérdezheted a beszélgetés elején, de szerintem pont, hogy nem fog szólni senkinek.Szerintem fordulj hozzá bizalommal, remélem kapsz segítséget.

ápr. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!