Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek, szorongók ti is...

Pánikbetegek, szorongók ti is így érzitek magatokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szorongásra frontint és mirzatent szedek. Kb. két hete folyamatosan olyan érzésem van mintha nem kapnék levegőt, miközben kapok. Sajnos vasárnap ez a légszomj érzés az eddigi legdurvább pánikrohamommá fajult, egyre jobban azt éreztem, hogy nem kapok levegőt, éreztem ahogy a mellkasomat borítja el a pánik, félelem,a szívem nagyon gyorsan vert, a fülemben hallottam ahogy ver, az arcomat elöntötte a forróság, zsibbadt mindkét karom és lábam, gyengének éreztem magam és megállás nélkül remegtem, nem tudtam koordinálni, szédelegtem. Volt már bennem ekkor 1db 0.25mg-os frontin, de hiába vettem be és telt az idő egyre rosszabb lett. Megpróbáltam még egyet bevenni, de nem bírtam nyelni és magamra köptem mindent. Aztán sikerült egyet nagy nehezen bevennem, és így hogy már kettő volt bennem talán rá 1 órára sikerült megnyugodnom, de a légszomj érzet továbbra is ott volt. Ezóta a pánikroham óta meg folyamatosan rettegek, hogy megint ez lesz:( eddig csak napi 1db 0.25mg frontint vettem be de a héten most vettem be harmadszor egy nap 2 szemet, mert hiába van bennem a napi 1, érzem, hogy nem kapok levegőt és jön a pánik. Nagyon nem szeretnék függő lenni, már a 0.25-öt is darabolni szerettem volna, hogy elhagyjam, de úgy néz ki egyre rosszabb a szorongásom:(


A kérdésem az lenne, hogy ti is folyamatosan úgy érzitek, hogy nem kaptok levegőt?


Múlt héten voltam a dokimnál, egy csomó kérdést fel szerettem volna neki tenni, de akkor sem kaptam levegőt ezért nem nagyon tudtam beszélni és csak az volt bennem, hogy mielőbb haza mehessek. Mondtam is ott neki, hogy most is eléggé pánikolok és olyan mintha nem kapnék levegőt. Sajnos a szabija miatt csak 5 hét múlva tudok hozzá menni, de a szorongásomat mostanában leginkább a gyógyszerek adják, mert félek, hogy nem tesznek jót a szívemnek és ezért van a légszomj érzet. Nagyon el vagyok keseredve. Egy életvidám lány voltam, teli barátokkal és programokkal, most meg még a lakást sem merem elhagyni, mert félek, hogy, rosszul leszek. Depressziós eddig nem voltam, de félek, hogy ez a helyzet azt is el fogja érni, mert nagyon nehéz így minden nap:( Kb. abból állnak a napjaim, hogy próbálok túlélni, ha nagyon szorongok vagy pánikrohamom van akkor le kell feküdnöm míg meg nem nyugszom és így órák telnek el a napjaimból.



2023. nov. 3. 02:08
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

Nekem is volt egy időszakban ez az érzés, hogy nem kapok levegőt, nekem mondjuk pánikig nem nagyon fajult, de erősen szorongós vagyok.

Jársz amúgy rendszeres pszichoterápiára? Esetleg kipróbálhatod az autogén tréninget, egy barátnőmnek segített, akinek minden nap pánikrohamai voltak.

A szívedet meg megnézetheted orvossal, így talán kicsit megnyugszol afelől, hogy szervileg nincs baj.

2023. nov. 3. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%
Nekem szorongás, pánikroham és pánikbetegség akkor fordult elő, amikor keményen piáltam minden nap, abból is olcsó pálinkát. Szépen lassan napról napra fokozatosan kezdett kialakulni, míg a végén ilyen betegségem lett. Eleinte csak enyhe szorongásos érzéseim voltak, és csak később alakult ki a pánikbajom. A pánik az úgy jelentkezett, hogy bennem volt sok negatív érzés és gondolat önmagamról, ami mindenféle félelemmé (halálfélelemmé) alakult át. Bár leszögezem, hogy a pánik mindig akkor jött elő, mikor módosult tudatállapotban voltam, és akkor úgy éreztem a szivemet és a tudőmet, meg amúgy az egész testemet, hogy most fog leállni mindenem és meghalok. Mostanra már nem iszok, vagy ha iszok is, akkor is csak valami minőségi sört, amitől még sose volt semmi bajom, és nem pedig olcsó házi pálinkát. Az olcsó házi pálinkát már nem kockáztatom meg és nem is fogom, mert tudom hogy az okozta a bajom. Megtaláltam a kiváltó okot, megszüntettem és 1-2 hónapnak kellett eltelnie, hogy elmúljanak ezek a negatív érzések és gondolatok. Természetesen jártam pszichiáterhez és pszichológushoz is, és 2 hétig bent feküdtem a korházban is. A munkahelyemet is elvesztettem emiatt. Én sok sikert kívánok a felépüléshez, mert tudom milyen érzés ebben a negatív tudatállapotban lenni. Ha akarsz, beszélgethetünk, és segíthetek ha gondolod. 26F
2023. nov. 3. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%

50 vagyok, 17 evesen igy voltam, aztan ket ev igy. Utana mas formaban eveken at szenvedes.

Ez hiperventillacio.

Mar elfaradtam az ervelesben, szoval roviden. 30 evesen, egy addig elpazarolt, diszfunkcionalis elet utan elfogadtam az antidepresszanst. Xanax kiseronek. Hetek alatt visszakaptam az eletem. Nemcsak egy metromegallot megyek, hanem kulfoldon elek, egyedul repulok, stb, stb.

Tobbszor letettem a gyogyszert, de szamomra nem volt jo, igy szedem allandoan, az adagot hol csokkentem, hol egeszet.

Nalam mellekhatas 20 ev utan nincs, viszont barmire kepes vagyok.

Ha csak ugy egy rossz a gyogyszer, akkor kiszalltam a vitabol.

2023. nov. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Először is köszönöm a válaszokat, másodszor nagyon sajnálom, hogy megtapasztaltatok hasonlót. Senkinek sem kívánom ezt.


Jelenleg nem járok pszichológushoz. Szeretnék, csak a folytonos szabik miatt nyáron abbamaradt, meg a telefont sem nagyon veszik fel,hogy időpontot kérjek, de azon vagyok, hogy tudjak megint járni. Az autogén tréninget csináltuk mi is.


Én hányásfóbiás vagyok, először emiatt kialakult nálam egy étkezesi zavar, nagyon lefogytam, semmihez sem volt erőm, de az antidepivel sikerült visszahíznom. Az antidepi szedésének az első hónapja maga volt a csoda, egyáltalán nem szorongtam és tudtam megint enni. Frontinra egyáltalán nem volt szükségem. Aztán hozzászokott a szervezetem a 15mg-hoz és egyre jobban szorongtam megint. Most 30mg-ot szedek. Sajnos minden szorongásom a hányástól való félelmem miatt van, a pánikrohamtól is azért félek, nehogy rosszul legyek tőle. A gyógyszerektől is azért kezdtem el félni, mert a neten egy csomó olyat olvastam, hogy mennyire nehéz róluk leszokni és brutális elvonási tünetek vannak. Tudom hülye vagyok, hogy már ezért is idegesítem magam feleslegesen, mikor tudom, hogy nálam még messze van az, hogy el kezdjek leszokni róluk, előbb jobban kéne lennem. Minden egészséggel kapcsolatos dologtól is félek a hányás miatt. Pl. ugy érzem szédülök és ettől egyből elkezdek szorongani. Ráadásul autoimmun betegségem is van:( És most ugye folyamatosan az jár az agyamban, nehogy megint olyan durva pánikrohamom legyen mint egy hete. Attól félek a legjobban, hogy pont evés után jönne és ezért a napokban már megint egyre kevesebbet ettem:( Pedig most már viszonylag jó a súlyom a magasságomhoz képest.

2023. nov. 5. 03:26
 5/6 anonim válasza:

Szia!

Hogy érzed magad azóta?

márc. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a kérdést! Azóta többször volt pánikrohamom, általában inkább kisebb, mint nagyon durva. Amit a kérdéshez írtam, talán az volt a legdurvább, olyan szerencsére azóta nem volt. Légszomjam az kb. minden nap van, ha nagyon sokat ásítok, az szokott rajta segíteni, de van, hogy ebből lesz a pánikroham és csak a frontinnal tudok megnyugodni :( Olyankor sehogy se jó, érzem, hogy a mellkasomat szorítja a félelem és folyton hideg vizet engedek a kezemre, kinyitom az ablakot. A hideg segít picit. A légzőgyakorlatok nekem nem váltak be, szédülök tőlük, amitől jobban bepánikolok.

márc. 22. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!