Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon erősen szorongok, mit...

Nagyon erősen szorongok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sok éve küzdök szorongással, az utóbbi egy évben pedig pánikbetegségem is lett mellé. Régen szedtem antidepresszánst és mellé jártam pszichológushoz, de amikor jobban lettem, mindig le tudtam rakni a gyógyszert. Most sem szedem.


Viszont úgy másfél éve kezdtem megint egyre rosszabbul lenni. Először csak az erős szorongás, akkor elkezdtem megint járni a pszichológushoz, majd pár hónapja napi több pánikrohamom is van, a legtöbbször meg akarok halni, mert ezt így nem lehet elviselni, egész nap sírok szinte, dolgozni már alig bírok (félek, hogy kirúgnak emiatt), meg a szorongásom miatt semmi vágyam a jövőre. Ennyire rosszul még életemben nem voltam.


Jelenleg csak nyugtatót szedek, nagyon nagyon kis adagban, nehogy hozzászokjak. De nagyon rosszul vagyok. Ennyire mélyen még sosem voltam és nem tudom, mi lesz ennek a vége. Feküdjek be pszichiátriára? Gyógyszer ismét? A terápia eddig nem segít...


Bármilyen tanácsot örömmel veszek, szerintetek mi lehet ilyenkor hasznos.



2022. júl. 14. 13:09
 1/1 Chris Coleman ***** válasza:
100%

Szia,

Fontos kérlek ne hagyd abba az orvosi segítséget pl pszichológus.

Félelem mindannyiunkban van a probléma ha elhatalmasodik. A jó pszichológus kivezet és látja is kell e pszichiáter.

Mellette próbáld meg az alábbiakat:

Testi szinten:

-mozogj sportolj rendszeresen.akar hosszabb séta mindennap

- kezdj el szedni magnerotot és millgammat. Beszélj erről a háziorvossal.ezem magnézium és b vitamin komplexumok

-igyal rendszeresen citromfű teát


Lelki szinten:

- tanulj meg relaxaciot, autigen tréninget és rendszeresen használd .A rendszerességgel van a hangsúly.Jo lehet pl. Bagdy Emőke videói.


Szellemi szinten:

- olvass olyan könyveket amelyek segítenek megtanulni a lazítást

- nézz sok vígjátékot és próbálj belemerulni nevetni.A nevetés endorfint termel.


Ha tudok segíteni írj akár priviben is.

C.C.

2022. júl. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!