Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik antidepresszáns a...

Melyik antidepresszáns a legjobb a szerotonin szint emelésben?

Figyelt kérdés

Ha van ilyen/tudható?

Már attól jobb kedvem/hangulatom van átmenetileg egyébként, ha energiaitalt vagy komolyabb teát iszom, de aztán, ha kimegy a hatása, nagyon ingerlékeny leszek sajnos.



2023. nov. 4. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a témában egyáltalán nem "szimpla közhely" vagy "kamu" az, hogy mindenkinél más válik be. Még egyenesági rokonok közt is teljesen eltérő, kiből melyik gyógyszer mit vált ki, akár hatás, akár mellékhatások tekintetében.
2023. nov. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt meg az orvosok is "kikisérletezik" a betegeknél, mert mindenki másképp reagálhat.
2023. nov. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
SSRI, ha reagál rá a szervezeted, nagyon komoly hatása van. De csak ha tényleg rosszul vagy, depressziós/szorongó, akkor szedjed. Hosszabb ideig kell szedni, néhány év.
2023. nov. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
A tea az én hangulatomnak is jót tesz, de utána levert leszek. Amikor nagyon szenvedős, öngyilkos hangulatom volt, akkor szedtem Remotiv Extrát citromfűkapszulával, ezek növények, úgyhogy nincs rájuk TB-támogatás, cserébe gyakorlatilag mellékhatásuk sincs. Ha teázol vagy alkoholuzálsz, akkor ne ezekkel egy időben vedd be. Azért nyilván az étrend sem mindegy, sok hús kell (tirozin, triptofan stb. miatt), ómega-3, D vitamin. Jó fél évig szedtem, négy hónapja hagytam el, és nem estem vissza.
2023. nov. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
3-as, szorogok, főleg emberek között, de ez is változó, van, h csak egy "alap" szorgás van rajtam, de van, h ez olyan erős, h mennék közülük, amilyen hamar csak lehet. Szeretek egyedül lenni általában, bár van, amikor hiányzik a társaság, de csak rövidebb időre. Az alaphelyzet az, h rossz hangulatú, gyanakvó, türelmetlen, pesszimista (vagy csak reális), hirtelen haragú ember vagyok, és ezt nem szeretem.
2023. nov. 5. 11:32
 6/8 A kérdező kommentje:

4-es: tripofánt és tirozint is szedek, h ne kelljen sok húst enni, főleg a triptofán segít, este, elalvásnál érzem nagy hasznát. Sokkal jobb azóta, mióta szedem, de messze nem az igazi, úgy gondolom.

Night Forte és hasonlók voltak próbálva, engem szedáltak.

2023. nov. 5. 11:37
 7/8 anonim ***** válasza:
42%

#5 ha akadályoz a munkaképességedben a szorongás, öngyilkossági gondolataid vannak, nagyon levert vagy, akkor érdemes gyógyszert szedni. Még pszichoszomatikus tüneteket is meg tud szüntetni, mivel a szorongás okozza azokat. Van persze ára a gyógyszerszedésnek, sokféle mellékhatás jöhet elő. Tehát mérlegelni kell, megéri e szedni. Súlyos esetben életmentő, munkaképességet segítő hatása van.

Tegnap néztem egy beszélgetős műsort a depresszióról, csak 28. perctől néztem, mikor Karafiáth Orsolyával kezdett beszélni, aki azt mondta, súlyos depresszióra, számára életmentő volt a gyógyszerszedés, és nincs igazuk a gyógyszer elleneseknek.

https://www.youtube.com/watch?v=1jwJ2DQSSjE

2023. nov. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elvileg már rég cáfolva van ez a szerotoninos dolog a gyógyszerekkel kapcsoltban, de minimum nem bizonyítható. Ami biztos, hogy valakinek amelyik gyógyszer méreg mellékhatások terén, valakinek megváltás. Valakinek meg semelyik nem válik be. Ebből nincsen ilyen.
2023. nov. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!