Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nincsenek céljaim,...

Miért nincsenek céljaim, motivációm, illetve a legfontosabb: kreatív gondolataim?

Figyelt kérdés

Röviden: 2017 és 2018 között érzelmi bántalmazó kapcsolatban éltem, ami folyamatos stresszel járt. Depressziós lettem, testi tüneteim voltak és a végén öngyilkosságot is megkíséreltem.


Az azóta eltelt időben több terapeutám is volt és gyógyszeres kezelést is kipróbáltam (most DULSEVIA-t szedek).


Az alapvető probléma, hogy azóta is feszültség van a hasamban, és erős szorongásaim vannak, de ami a legrosszabb, és ami miatt a kérdést is kiírtam, hogy nincsenek gondolataim.


Mármint tudok tudatosan gondolkodni, ne értsetek félre, de az a valóban intuitív, maguktól felugró gondolatok eltűntek. A szexualitással tudok a legkönnyebben példálózni. Nincsenek fantáziáim, nem tudok elképzelni semmi izgatót, és se a képek, se a videók, se az élő helyzetek nem váltanak ki belőlem semmit. Évek óta szenvedek attól, hogy a régi vágyaim mára semmit sem váltanak ki belőlem. De ugyan ez van, amikor feladatokat kell megoldanom: amit gondolkodás nélkül kell csinálni az megy, de amint át kell valamit gondolni egyszerűen nehezemre esik, vagy egyáltalán nem is megy. Sokszor eleve egy egyszerű matek példánál is elfelejtem, hogy hol tartottam a számolásban, pedig alapvetően gyerekként 120-130 közötti IQ-t mértek nálam. Illetve nincsenek nincsenek céljaim, vagy ha valamit megfogalmazok magamnak, akkor nem tudom sokáig betartani. Nincsen motivációm semmihez. Alapvetően nem érzem magam szomorúnak, vagy kifejezetten depressziósnak, inkább csak olyan, mintha valami blokk lenne az agyamon. Ha ez segít, régebben ennél sokkal rosszabb volt a helyzet, akkoriban egy egyszerű kérdésre is nehezemre esett válaszolni, a felmérőim mind 2-esek lettek.


Előre is köszönöm, ha valaki segít. Mivel 5 éve szenvedek, és nem találok megoldást, így valószínűleg ki lesz még emelve a kérdésem párszor. Sorstársakkal is szívesen beszélgetnék.


23/F


nov. 5. 10:53
 1/7 A kérdező kommentje:
... Ha magára ismer az, aki bántott, akkor nyugodtan írhatna, lenne pár kérdésem.
nov. 5. 10:54
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért ezeknek a gyógyszereknek egész jó kis mellékhatásaik vannak, mondjuk hogy tompítanak.

El kell jönnie az időnek, amikor választasz, hogy szeded a bogyót és tudsz létezni, de élni nem, vagy pedig leteszed a gyógyszert és elengeded végre a fájdalmat, megtanulsz újra élni. Most csak egy spirálban vagy benne, amiből nem nem tudsz, hanem nem akarsz kilépni.

Például a kommented is erre utal. Ember, ezek 5 éve történtek. 5 éve volt egy xar időszakod valami k*rva miatt. Nem kell okokat és magyarázatot keresni mindenre, vannak sz*r embereke, sz*r idők. Nem kell a múltban élni. Csak a jelenben és a jövőre fókuszálni.

nov. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért jóval bonyolultabb a helyzet annál, hogy az "engedd el", és a "negatív spirálban vagy" szövegek működnének. De azért köszi.
nov. 5. 11:06
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Akkor magyarázd el, mi olyan bonyolult benne.

Na, te sem érted szerintem. :)

nov. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem kell neked magyarázkodnom, nem is értem, hogy hogyan gondoltad ezt. Vitatkozz máshol.
nov. 5. 11:24
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

5


Miért teszel fel ide kérdéseket, ha a segítséget, az információkat elutasítod? Aki magán nem akar segíteni, azon mások sem fognak tudni. Megkaptad a válaszodat, lehetséges ok lehet a gyógyszer szedés. De te nem vagy hajlandó változtatni, sem érvelni, sem vitázni. Ha a pszichológusnál is ilyen "közvetlen" vagy, nem csodálom hogy 5 év alatt sem értek el nálad fejlődést.

nov. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem utasitom el a segitseget, de a kioktatast es a kotekedest igen. Egyebkent nem a gyogyszerek miatt van, evekig nem szedtem SEMMIT. Ugyan ez volt az allapotom. Volt olyan gyogyszer, amelyik segitett, de hosszu tavon nem megoldas egyik sem. Viszont nelkuluk ki sem tudok kelni az agybol, dolgozni pedig nekem is muszaj sajnos, a boltban senki sem ad semmit ingyen, mert mentalis betegseggel elek.
nov. 5. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!