Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak bipoláris...

Mit csináljak bipoláris zavarosként,hogy boldog legyek ?

Figyelt kérdés
Most már 5 éve szenvedek ebbe a mocsok betegségbe. Nagyon elegem van már. Voltak boldog időszakok amikor mániás voltam és pörögtem,de nagyon kevés. Rengeteget voltam mély depresszioba. Korházba is voltam. Gyógyszert is szedek. Lamolepet ami ugy tudom,hogy az egyik legjobb erre. Meg antideprenszánst is. Képtelen vagyok dolgozni,mert egész nap szinte depresszios vagyok. Le vagyok százalékolva. Látom ahogy a környezetembe boldogok az emberek én meg minden nap csak túlélek és küzdök. Vannak szeretteim csak azert nem volt még öngyilkossági kísérletem. Aki ebbe van mit tanácsol ? Hogy lehetnék boldog ? Már úgy érzem,hogy életem végéig boldogtalan depresszios leszek. Tönkrement a párkapcsolatom is ez miatt. Sokszor csak fekszek és képtelen vagyok bármit is csinálni. Mi a megoldás ?
nov. 6. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Bár én nem bipoláris vagyok hanem csak simán depressziós, nekem a gyógyszerek mellett pszichológus segített sokat. Nem 1 év alatt jött a csoda és nem is az első pszichológussal lett várt javulás. Dolgozom, van életem. Persze nem olyan mint egy normális embernek, de egy teljesen élhető.

nov. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
2 éve diagnosztizáltak Bipoláris affektív zavarral. Mióta szedem a gyógyszereket, szinte állandóan depressziós vagyok. Nekem sokat segít, hogy önkénteskedem állatmenhelyen.
nov. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Régen szedtem rá több gyógyszert, jó alvás kívül, hangulatom nem javított. Ezért végleg leszoktam róla. Azóta hozzá szoktam mindig változó hangulatomhoz igazolom a napomat.
nov. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Senki nem tud tanacsot adni. Se orvos, se pszichologus, mert jelenleg a mentalis betegsegek majdnem osszes kategoriaja csak kezelheto, nem gyogyithato. Igen, nem jo hir, de kezelheto es leelheto egy olyan elet, mint egy normalis ember aki a 0-an van alapbol es motivalt, ambiciozus, majd lemegy 0-ra azaz max unatkozik. De te, mi, minuszban letezunk. En kezeles rezisztens unipol. sulyos rekurrens depresszioban szenvedek. En Lamictalt szedek, de az ugyanaz mint a Lamolep, ugyanannyiba kerul meg minden, lamotrigine, csak 42 db van benne a 30 helyett, Ja meg 8mg rivotril. De nekem ez valt be.


En csak egy reszedet kepviselem, a minuszt, ezert tudok vele abban is reszben azonosulni, mert nem mindenkinek ugyanolyan, de azert statisztikailag a sulyos mely depresszios allapot az tudjuk milyen. En otthon vagyok a farmakodinamikaban, tudom, hogy bizonyos adagot atlepve a lamotrigine-nek a nyugtato "elemeket" (GABA) amiket felemel, azokat visszarakja erdeti allapotba. De az aggaszto, idegeskedo, erzelmekert felelos es sokmindenert felelos "elemet" (glutamate, aspartate) csokkenti, a kibocsatast. Sosem ertettem, ha eled rakok egy tanyert es rarakok valamilyen zselet meg ilyen trutyit, megkerdezned, hogy mi van benne? Igen. Dokihoz mesz, megkerdezed, hogy mi van benne? Nem es szo nelkul beveszed (a legtobb ember), azt sem tudod mi van benne, hogy hat, milyen adag kell, ilyenek. De allitom o se tudja, csak latott mar hozzad hasonlo esetet es "hat ennyi mukodott", sokszor 200mg, mint nekem, meg sokszor 400mg.


Szerencsere lazabb orvosom van, felir mindent kb., de P meg K besorolasu szereket (1 - 2 is) nem. Ezert lattam, meg o is, hogy igen, tudom mereg, es kigyo, satan, de a xanax, rivotril es ilyenek hatnak ram. Egyebkent a lamotrigine is farmakodinamikailag azokat erinti (egy reszet) amiket az elobb felsorolt 2 anxiolitikum (szorongasoldo = xanax, fokozottabban ellenorzott antiepileptikum = Rivotril, ezert kell szemelyit felmutatni ennel).


De visszaterve, a kutatasiteruleteken levo citatumok szerint attol fuggoen, hogy milyen mentalis betegseged van olyan gyogyszer kell vagy olyan pszichologiai terapia. Kutatok megallapitottak, hogy major depressziora egyenlo javulast hoz a gyogyszeres kezeles vagy a pszichologiai terapia, a kombinalt mar kevesbe (tudom ez van elterjedve, hogy a ketto egyutt a legjobb, de nem ugy nez ki, hogy igy lenne). Viszont itt nefazodone-t hasznaltak ami itt sajnos nem elerheto, helyette egy hasonlo kategoriaju medikatum a venlafaxine magasabb dozisban 225mg (minimum, akkor lesz SNDRI hatasa, az alatt egy sima SNRI, kisebb adagban meg mar szinte csak SRI)


Erre az utolso (nem ez) bekezdesre a DOI-k, hogy ne csak bofogjek mint a tehen a friss levegobe (kiveve a venlafaxine reszre, de arrol is tudok kormanyzati oldalt hozni, ha keritek):


[link]

[link]


En is magam utalom, ha valaki csak beszel, de nem hoz fel semmit. Ahogy nem szeretem, ha elem raknak egy tanyer valamit, nem tudom mi van benne de egyem meg, majd azt sem, hogy felirnak egy gyogyszert, nem tudom mi van benne de vegyem be, es el sem magyarazzak meg roviden sem.

nov. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Bárcsak engem is leszazalekolnanak
nov. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
leszázalékolt vagyok,semmilyen munkára nem vagyok alkalmas és 3 féle gyógyszert szedek,elvesztettem önmagam...
nov. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Én is a pszichológust ajánlom. Plusz meditációt. Nekem régebben volt ,hogy a gyerekkori énemet megöleltem amikor csoportos foglalkozások voltak. Néha ebbe kapaszkodok, magam miatt is megéri a küzdés. Plusz sok ember szeretné hogy ne sikerüljön nekem a talpra állás értem ezalatt a családot. És csak azért is csinálom mindennap, felkelni dolgozni élni. Plusz én vallásos vagyok, nm a templomba járós de nekem az imádkozás is sokat segít. Vagy régebben szineztem sokat. Most már naplót írok. És a jó dolgokra fokuszalok. De van amikor depizek PTSD m van, akkor nehezebb. De a természet és a bicajozas kikapcsol, feltölt.
nov. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

Fogalmam sincs, én is ebben vagyok és nem találok kiutat.

Már csak emlékeimben él az aki a betegség előtt voltam.


Nálam extrém stressz és egy antidepresszáns hozta elő a betegséget. Hipomániával kezdődött, ami nem tűnt fel senkinek, az orvosnak sem. Örűlt, hogy javul az enyhe depresszió. Emelt a dózison és extrém mánia alakult ki, amit szintén félrekezelt. Sokáig tartott és utána sose lett semmi olyan, mint előtte volt.

nov. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!