Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kventiaxról vagy más antipszic...

Kventiaxról vagy más antipszichóról valaki leszokott huzamosabb (5+ év) után?

Figyelt kérdés
Lett vmi következménye pl. nem jó alvás?

nov. 9. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Antipszichotikum szedését el sem szabad kezdeni igazából, ha valaki szeretne normális tagja lenni a társadalomnak. Kivéve ha skizofréniáról van szó, és TALÁN normálisabb lesz tőle, más esetben esélytelen.
nov. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Leírod a tapasztalatodat kedves Válaszoló?
nov. 10. 11:52
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Ide nem, úgyis le fognak pontozni, szedjétek a szarjaitokat, a gyógyszeripar hulladékai, olyan szerek, amik ha kicsit is más besorolásban lennének, már kábítószer birtoklása lenne néhány esetben, így legális. Ha gondolod írj privátban, ott írok róla közeli ismerős tapasztalatai alapján.
nov. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó! Mondd ezt annak, aki skizofrén és muszáj neki ezeket szednie, mert különben szart sem ér az élete. Én ismerek ilyet és ha nem szedné, akkor kb semmit nem tudná csinálni a hétköznapokban. Így szinte olyan életet tud élni ,mint bárki más.
nov. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
#4 "Kivéve ha skizofréniáról van szó, és TALÁN normálisabb lesz tőle, más esetben esélytelen." Pont itt írtam róla.
nov. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5! Nem tudtam hogy az a válasz is a tiéd.
nov. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy boldog boldogtalannak oda adogatják minden piszlicsáré szarra vagy olyanra ami komoly de nem olyan mértékben és máshogy is lehetne kezelni csak az orvosok kib@szott lusták és a pénz vezérli őket.
nov. 10. 15:06
 8/9 anonim ***** válasza:

150mg-t szedtem+50 mg prolongot.

Amikor egyik pillanatrol a masikra letettem aludni egytalan nem tudtam, a hangulataim ossze-vissza voltak es nagyon durva elvonasi tuneteim lettek.


Amikor orvosi utasitast kovettem es ugy tettem le akkor kicsit voltak problemaim az alvassal, hogy nem aludtam olyan melyen stb. . De ezek kb 1 honap alatt megszuntek

nov. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 300-at szedek este, 100-at reggel, 0,5-ös rivotrillal (azt is reggel, este). Ez az orvosok szerint közepes adag.


Sokáig jó volt, de egy idő után valamiért átalszom tőle szinte az egész napot, így nem tudok dolgozni (fogalmam sincs hogy ez hogy fog megoldódni). Eleinte fogyókúrázni is tudtam mellette, mert azelőtt parnassant szedtem, amitől majdnem 40 kilót híztam, de egy ideje a kventiax is éhesít, mondjuk közel sem annyira, mint a parnassan.


Természetesen merevedési zavarokat is okoz, mint kb. az összes ilyen erősebb gyógyszer.


Próbáltunk már számtalan más gyógyszert (risperidon, reagila, aripiprazol, haloperidol...), de egyik sem hatott.


Ha abbahagyom a szedését nagyon erős félelmeim vannak (sajnos nem kitalált dolgoktól), és ez napról napra csak erősödik, annyira, hogy 3-4 nap után már halálfélelmeim vannak. Nem tudom, hogy ha hosszú ideig nem szedném, akkor le lehetne-e szokni róla, de több orvos mondta már, hogy életem végéig szedni kell gyógyszereket.

jan. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!