Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális szorongásra milyen...

Szociális szorongásra milyen gyakorlati tippek, praktikák vannak, amit munkahelyen tudnék alkalmazni?

Figyelt kérdés
Sajnos ezen a munkahelyemen is úgy jártam, mint a többin: első pár napban még bírtak, aztán rájöttek, hogy valami nem stimmel velem, túl csöndes vagyok, így elkezdtek megutálni, kiközösíteni. Én nem tudok jópofákat beszólni, szórakoztatni a társaságot. Egyrészt nincs nagyon mondani valóm (ebben közre játszik az is, hogy tartósan rendezetlenek az otthoni körülményeim, ennek köszönhetően eléggé kiégtem), más részt pedig, hogy ha látom, hogy valaki utál és látványosan nem nyitott rám, akkor még jobban befeszülök, még jobban belém fagy a szó. Próbálkozom, dobok be témákat, de ezek az emberek érzik a feszültségemet és flegmán reagálnak. Lezárnak egy 5 mp-es válasszal, valaki a szemét forgatja, amikor megszólalok, valaki nem köszön vissza és még sorolhatnám. Egyik férfi kollégám még kisebb, a munkakörömhöz nem tartozó feladatokat is ad nekem, mintha a főnököm lenne. Ha valami eltűnik, vagy valaki hibát vét, de nem tudják, ki volt az, rám kenik. Sajnos én nem vagyok laza, nem vagyok társasági és az emberek ezt nehezen viselik, rosszindulatot, áskálódást váltok ki belőlük, pedig nem akarok rosszat, nem ártok senkinek, sőt kedves, segítőkész vagyok, mégis sokan megutálnak. És persze kibeszélnek, semmibe vesznek, kiközösítenek, mitöbb, hülyének, zakkantnak tartanak. (abba már bele se megyek, hogy a munkámat nem ismerik el) A kérdésem arra irányulna, hogy mit tegyek, hogyan szólaljak meg, ha nincs mondani valóm? Szoktam próbálkozni snassz témákkal, ami nekik unalmas, amit ki is mutatnak és leráznak, szóval leszámítva az időjárást és egyéb kommersz témákat, miről beszéljek? Van bent egy két ember, akik nem ítélnek el és ugyan úgy állnak hozzám, mint másokhoz és beszélgetnek velem, nyitottak rám, velük szívesen és könnyedén beszélgetek. De ők sajnos nem a közvetlen kollégáim, azokkal egyszerűen nem megy és tudom, hogy miattam nem, mert csendesnek és unalmasnak tartanak. Előző munkahelyemen az egyik csaj rám akasztotta a csendes gyilkos jelzőt és még a jelenlétemben is mondogatta a többieknek, írtó kellemetlen volt. Pedig én is jól el tudok beszélgetni, de csak azzal, aki nyitott rám. Márpedig a munkahelyen kellen(né)nek a vicceskedések, a semmiből kapott hosszas, több személyes társalgások, röhögések, felszínes locsogások, de az nekem nem megy. Van valakinek egy frappáns ötlete, vagy rálátása a helyzetemre, ahogy elolvasta, esetleg saját tapasztalata?
nov. 9. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

A munkahely elsősorban nem a trécselésre van. A magyar dolgozók (főleg az irodisták) még mindig tévedésben vannak, azt hiszik, hogy alibi dolgokkal, fészbukozással, vécézéssel el lehet ütni az időt, aztán csodálkozva kérdezik, hogy nyugaton miért duplája a fizetés. Itt dolgoznod kell.

Senkit nem azért fizetnek, hogy adomázzon, a társaság lelke legyen, vagy mindig legyen kész egy kis lelkifröccsre. Bemégy, megkapod a dolgod, elvégzed, hazamégy. Maximum a kötelező udvariassági körök, hogy vagy, mi újság, annyi. Rengeteg ideget megtakarítasz magadbnak, ha így fogod fel.

nov. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Én ugyanilyen vagyok.

Pont most határoztam el, hogy inkább csinálok magamnak vállalkozást, mert nem tudok olyan munkahelyen lenni, ahol több emberrel dolgozni.

Voltak munkahelyeim, de ott egyedül dolgoztam.


Nem ártok senkinek, csak én sem vagyok beszédes, feleslegesen nem pofázok.

Egy összeszokott közösségbe nem tudok csak úgy beilleszkedni.

nov. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves első! Már én is külfdön vagyok, de magyar kollégákkal. 13-ból kilencen magyarok vagyunk :/
nov. 9. 20:41
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló! Én is azon vagyok, hogy egyedül dolgozzak, szintén vállalkozáson töröm a fejem.
nov. 9. 20:42
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Èn emiatt lettem depressziós, most próbálok belőle kimászni.

Annyira nyomorultnak érzem magam, mert nem bírok egy kisebb közösségbe sem beilleszkedni.

Pont úgy ahogy írod, hogy pár emberrel elvagyok, akiket látom, hogy én is érdeklem.

nov. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Fel lehet fogni úgy is igen, hogy csak munka, de a főnökeim is úgy vannak velem végül, mint a kollégáim. Hülyének néznek és ellenszenves vagyok nekik. Folyton attól félek, hogy ki fognak rúgni. Több munkahelyemen a kollégák áztattak a főnök előtt, hazúgságokkal tömték a fejét, mosták az agyát.
nov. 9. 20:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Fhu hasonlókepp voltam én is egy munkahelyemen. De ott ráadásul buták is voltak a többiek. Úgy utalom a felszínes embert.. Komolyan elgondolkoztam az ilyen "kollégák" láttán, hogy ők ennyit látnak a világban? Hogy aki vmiert csöndes, azt ki kell kozositeni meg fikázni? Hogy miért nem jut el a porszemnyi agyukig, hogy nem feltétlen a nagypofájúság a legfőbb érték.. Szörnyű, hogy felnőtt emberek ennyi érzelmi intelligenciával mérgezik a légkört.. De hát ez van.. Aki meg tapasztalt vmi rosszat is a világban, mélyebben tud gondolkodni, nem a smalltalk a kizárólagos és legerősebb skillje, az meg húzzon el és boldoguljon egyedül.. Jah, jó kis berendezkedés a mai világ.
nov. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem benned van a hiba, nem kell magad okolni. Sajnos az átlag nyárspolgár ilyen. Érdekes, míg suliba jártam, egyetemig bezárólag, nem tapasztaltam kiközösítést, de felnőtt fejjel, a munkahelyeimen igen. Meg ami ledöbbentett, hogy nem velem beszélte meg az illető ha valami nem tetszett neki, hanem rohant árulkodni a főnöknek. Felnőtt emberek óvodás módjára viselkednek.

Én sem tudok úgy együtt dolgozni mással, ha közvetlenül rajtuk múlik a munkám, ilyen munkát nem vállalok, ahol nem csinálhatom a magam feladatát, hanem mások kegyeit kellene keresnem. Viszont ha nem kell közvetlenül összedolgoznod mással, akkor szard le, hogy csöndesnek tartanak, kibeszélnek. Ne vedd magadra, mert nem a te hibád. Nem mindenki tud felületes dolgokról dumálgatni, viccelődni, de ez nem hiba. Legyél önmagad, és szard le mit gondolnak. Én is ugyanezeket tapasztaltam eddigi munkahelyeimen. Testvérem, nálam beszédesebb, de őt is kiközösítették, ok nélkül. Szomszédom mondja, hogy a lánya multinál dolgozik közgazdászként, de úgy tapossák egymást az emberek, hogy ott akarja hagyni az egészet. Ilyen a világ.

nov. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!