Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kerekedjek felül ezen...

Hogyan kerekedjek felül ezen a mélyponton?

Figyelt kérdés
Nem jön össze egyetlen kapcsolatom sem, rövid ideig megmaradnak mellettem az emberek, de nem akarnak semmi komolyat tőlem. Én megszeretem őket ők elkezdenek mással ismerkedni vagy aljas módon becsapnak.(Nem vagyok csúnya) Az egyetem sem megy, csúszok a tárgyakkal , semmi kedvem az előzőekből kifolyólag semmihez. Egész álló nap a házban vagyok és sehova sem mozdulok ki. Nincsenek céljaim, nem szeretek élni sem, nem élvezem az életet, mert semmi sem jön össze amit szeretnék. Savanyú vagyok, irogy másokra akit tudnak szeretni, gyűlölöm a világot is. Néha vannak jobb napjaim, amikor nem gondolkozom a múlt dolgain, de mindig valahogy visszaesek ebbe a gödörbe. Lehet ez valamilyen mentális betegség? Vagy csak depresszió? Mit kezdjek magammal? Úgy érzem minden próbalkozásom reménytelen, mert szarul végződnek a dolgaim. Legalább az egyik területen lenne sikerem, hogy valami motiváljon

nov. 10. 13:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Beszélj egy pszichológussal. Az tud segíteni. Olyat keress, akiben tudsz bízni! Nem biztos, hogy az első lesz az.

Addig sportolj, a mozgás endorfint termel! Találj egy hobbit vagy tanulj olyat, ami érdekel. Segít, ha valami sikerélményed van. Vagy csak sétálj a szabadban!

Senki nem tud téged megmenteni, nem az ő dolguk, ezt csak te tudod megtenni. Ne kapcsolatoktól várd hogy jól érezd magad, hanem előbb érezd jól magad a bőrödben! Szeresd magad! Más lesz a kisugárzásod, az emberek szívesebben lesznek a közeledben.

Tudom, hogy ez nem egyszerű, ehhez kellhet szakember segítsége.

nov. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ne eröltesd azt, hogy legyen valakid. A hosszú távu kapcsolatok akkor jönnek mikor az ember nem számít rá.. nálam is ez volt és már 4 éve együtt vagyunk.

Tedd magasabbra a lécet, legyenek elvárásaid a leendő partnereiddel kapcsolatban,(itt nyilván a belsőre gondolok mert lehet ba**nivaló bomba nő ha amúgy belül egy aljas liba.)


Ha ismerkedsz és màr kezd komolyabb lenni, nyugodtan lehet beszélni arról is hogy nektek mi fontos egy kapcsolatban, pl hogy a másik őszinte legyen mert anélkül szart se ér az egész, ne flörtöljön mással stb... de akinek van egy kis esze meg szereti a párját úgy igazán nem fog mással flörtölni meg nyalakodni.


Ha te saját magad nem veszed komolyan, más se fog. És tudjuk hogy Qva nehéz, de ahogy az első is írta, csak te mentheted meg magad, ne mástól várt a boldogságot. Tegyél érte.


Tapasztalatból mondom, és csak példának mert 1 hónapja még velem is az volt hogy a fa** kivan semmi nem jön össze. Elegem van, nem akarok élni stb, mindenki alám tesz utálom az emberek. Ez majdnem fél évig tartott ez a szopós mentalitás.


Erre most ott tartok, hogy ba**ák meg mert nem érdekel. Ilyen az élet. Hullámvölgyekből áll meg kell tudni ugorni, pár nap múlva már meg elfogok költözni a párommal teljesen másik városba új életet kezdeni.



De a lényeg hogy az élet nagyrészt azért hoz minket ilyen helyzetbe hogy mi kimásszunk belőle. Ettől erősebbek leszünk.


Figyelj irigy meg nem kell másokra lenni, ne hidd azt hogy az ő életük tökéletes csak mert pl párkapcsolatban vagy karrier szinten előrébb vannak mint te ez semmit nem jelent. Nem azt jelenti hogy neked nem fog össze jönni, vagy hogy te ettől kevesebb vagy.



Ne koncentrálj egyszerre ötvenezer dologra. Most koncentrálj pl a tanulásra meeg még valami random apróságra és hidd el ha legalább 1 hétig tartod marad ahoz hogy keményen tanulj és tényleg szeretnéd akkor meglesz a gyümölcse.


És ne felejtsd el hogy azon az emberen SENKI nem tud segíteni aki nem akarja hogy segítsenek neki, vagy saját magán nem segít.


Nem kell bunkózni se a másikkal, csak mert szar napja van az embernek, mindenki át esik ilyeneket. Es a te problémáid is épp ugyan olyan fontosak.


Nézz motivációs videókat is, vagy csak ülj le pár órát játsz valamit a gépeden a telódon a ps-eden vagy amid van, menj el valahova vegyél magadnak amit szeretsz nézz meg egy filmet bármi, menj el kfc-be mekibe, edzőterembe. Aztán meg szedd össze magad csak kezdj el valamit csinálni kezd kicsi dolgokkal. Ezekhez nem kellenek mások hogy jó legyen.

nov. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!