Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az anorexiások, hogy tudnak...

Az anorexiások, hogy tudnak nem enni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy lehet akkora önkontrolluk, hogy nem vagy alig esznek 😳

Hogy tudnak pl. dolgozni? Én ha nem eszek munka közben rosszul leszek.

Nekem a túlzott evéssel vannak problémáim azért kérdezem 😞



nov. 11. 07:59
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagyok éhes.
nov. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Beszűkült tudatállapot.


Egyfajta “eufórikus” állapotban voltam amikor tudtam, hogy x napig nem ettem.


A túlzott evésre nem megoldás az anorexia, hidd el az sem jobb mentálisan max. a társadalom jobban elfogad, ha vékony/átlagos testalkatod van.

nov. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Brutálisan hozzá lehet szokni ahhoz, hogy keveset eszel. Plusz a lelkiállapot, tudatállapot mindennél többet számít. Engem most egy diéta közepén ért egy nagyon fájdalmas szakítás, konkrétan egy hétig erőltetnem kellett az evést, annyira nem volt semmi étvágyam. Volt nap, hogy 150 kcal-t ettem, és egyszerűen nem tudtam többet legyűrni.
nov. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Aki ezt elkezdi annak az első nap csak a szörnyű. Ahogy telnek az órák aztán fokozatosan múlik el az éhség. Ha meg is éheznek, egyből a célsúlyra gondolnak, és hogy muszáj kitartaniuk, hogy ez meglegyen. Esetleg "motivaljak" magukat vékony modellek nezegetesevel, vagy edzeni mennek, vagy akár lefekudnek aludni, hogy semmiképp ne egyenek.
nov. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
attól hogy nem eszünk, még ugyanúgy rosszul vagyunk, mint ahogy te is rosszul vagy ilyenkor. csak a szemünk előtt lebeg a cél, és a gondolkodásunk is beszűkül, egészen odáig jutunk, hogy attól az egy falattól fogunk elhízni. szörnyű egy betegség egyébként.
nov. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
Gyomorideg, nincs egyáltalán étvágyad, bár én nem a fogyás érdekében éheztettem magam, hanem egyszerűen nem tudtam enni.
nov. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Inkább meghalnának, mint híznának. Elviselhetetlennek érzik a létezést a dagadtnak látott testükben. Idővel pedig összeszűkül a gyomor, lecsökken az emésztőnedvek termelése, akkor már nem is lesznek annyira éhesek. Attól is rosszul lesznek, ha egy minimálisnál többet esznek.

Ezen kívül az anorexiások többsége tinédzser korú, akkor még többet bír a szervezet, mint később. És azért tanulás mellett könnyebb, mint munka mellett, főleg ha az ember csak magára és a saját munkájára támaszkodhat.

nov. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon nehéz így bármit is csinálni. Én 3 évig voltam anorexiás és emiatt nem volt állandó munkám, mert sehol nem bírtam az iramot.
nov. 15. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%
Én nem vagyok anorexiás, de én pl jól bírom kaja nélkül, szándékosan nem is eszem napközben, OMAD életmódot folytatok. Ehhez nem egy nap alatt és nem hirtelen szoktam hozzá, hanem fokozatosan. Régen én is rosszul voltam ha 3-4 óránként nem ettem, ma már kifejezetten jó érzés, hogy csak vacsizom. Nem vagyok éhes, az első 3 hétben voltam csak az. Úgyhogy a szervezet megszokja hamar.
nov. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!