Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki ennyire borderline-os...

Aki ennyire borderline-os akar lenni miért nem küldik el fizetős fMRI-re?

Figyelt kérdés
mert az manapság már kimutatja hogy tényleg van e valami bajod vagy nincs , orvosok zsebreteszik a sok pénzt, a 90% meg akit utána kiszűrnek miután leperkált 50+e. FT-ot 2x is meggondolja máskor hogy wiki-ről miket mesél be magának
2010. okt. 20. 07:24
1 2
 1/12 UM4 ***** válasza:

szerintem azért mert az orvosoknak megvan a módszerük hogy sok olyan embert kiszűrjenek aki biztos nem az.

az ilyen gépek üzemideje elég drága, orvosi szempontból azokat kell előbb vizsgálni akiknél tényleg szükséges (még jobb ha gyógyítható is)

az hogy ki milyen beteg, nem kívánságműsor

2010. okt. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Meg mert úgyis kinövik, vagy eljön az érettségi, vagy a twilight negyedik része, és akkor majd azzal foglalkoznak.
2010. okt. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A borderline egy hangulatzavar, nem tudok róla hogy bármi elváltozás MRI-vel kimutatható lenne.
2010. okt. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

borderline, bipolar , skizofrén és antiszociális már kimutatható , olvass utána

ok az lehet hogy magyarországon még nem nagyon csinálnak ilyet , de amerikába biztos és ott is nagyon divat most ez hogy mindenki akar magának valami mentális betegséget

2010. okt. 20. 12:27
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálam az van, hogy mindig azt hiszik, beképzelek magamnak vmit, pl allergia, pánikbetegség, aztán elmegyek az orvoshoz és tényleg. Én nem az vagyok aki felnagyítja a dolgokat, hanem nagyon jól türök, magamba fordulok, nem mondom el senkinek, mi bajom van, csak ha már nagyon szarul vagyok, pl pánik, amikor már félnapos rosszulléteim vannak, egy hétig nem alszok, én ilyenkor fordulok orvoshoz.
2010. okt. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
tehát biztos van, aki felnagyítja a bajait, de olyan is, akinek tényleg van baja
2010. okt. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
még vmi, viszont a túlzott aggódás, és mindenféle betegség beképzelése se normális dolog, lehet, hogy nem azok a bajai az illetőnek, de vmi biztos van, amiért már érdemes orvoshoz fordulni. és, hogy miért itt tesi fel a kérdést? mert ez egy ilyen oldal, és van aki tud hasznos információt adni, pl egy borderline-os beteg leírja privátban a tüneteit és az illető megnyugodhat, hogy tényleg nem az a baja, ha meg talál hasonló dolgokat, el tudja mondani az orvosnak.
2010. okt. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nagyon divat most ez hogy mindenki akar magának valami mentális betegséget

gondolom neked semmi bajod, azért írod ezt és fel se tudod fogni milyen dolog betegnek lenni, ha meg mégis van, akkor javíts ki, köszi

2010. okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

csak idegesít az ha valaki mindenféle szakmai vélemény nélkül kijelenti magáról hogy ő márpedig beteg mert ráillik amit az interneten olvasott

csak példának:

heves érzelmeket mutat, de főképpen ellenséges indulatot és depressziót

szerintem ez mindenkivel előfordul az élete során egyszer , most mégsem mondom magamra hogy borderes vagyok

a másik meg hogy 18 év alatt nem is lehetne ezt diagnosztizálni

2010. okt. 20. 15:56
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerencsére hamar kiszürődnek az "álbetegek", őket le is "cseszik" a hozzá értő emberek rendszerint, hogy nyugi semmi bajod stb.... Az természetesen engem is idegesít, hogy divatba hozzák ezeket a betegségeket, pl győzikétől kezdve Molnár Anikóig már mindenki volt pánikbeteg és ezt sugallják a tv-ben, ez mrá valóban felháborító dolog, és aki meg tényleg beteg azt kineveztik, hogy beképzeli magának. De pont így van ez a szilikonmellekkel, pár éve az volt nagy divat és mindenki azt akart csináltatni, engem is bebolondított a tv, pedig azelőtt meg voltam elégedve magammal, meg szerencsére már most is. Ez a média.
2010. okt. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!