Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » ADHD-val milyen munkával...

ADHD-val milyen munkával tudsz funkcionálni? Jelent nehézséget neked ilyesmi?

Figyelt kérdés

nov. 15. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmiben. Minden munkához kell egy jelenlét. Ami ebben az esetben nem 100% nekem autizmusom van es emiatt képtelen vagyok huzamosabb ideig jelen lenni mentálisan mert kimerülök. Próbáltam szakacstól kezdve orvosi asszisztensig mindent de sehol nem ment a dolog, mert folyton történik valami, folyton figyelni kell, folyton ezer dolog fut a háttérben
nov. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az ADHD súlyosságától függ. Sok ember van, aki felnőtt, dolgozik és ez van neki, de sose diagnosztizálták. Nyilván sok munkakörre nem alkalmasak (pl. járművezető), de vannak munkák, aminél ez nem vagy kevésbé zavaró.

[link]

nov. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ADD-m van, lehet kezelni, de periodusonkent nekem. Nem stabil hosszutavon, nem megbizhato, plane kezeles nelkul. A munkahely meg pont ezt koveteli meg (a legtobb, lol). Gyogyszer ide terapia oda mehet ez a ciklus de oszinten, egy terapeutaval mit beszelsz 4 evig ugyanarrol ne adj isten 10 evig? Marad a gyogyszeres dolog, mert hat ezt csak azzal lehet ez egy fogyatekossag egyebkent sokan nem tudjak.


Ahol fontos a porges es gyors koncentralas, az nem jo. Sebeszetre nem jo menni peldaul. Informatikus meg talan, de ott is ha lassan haladsz elobb utobb vagy megutalnak mert miattad lassu a projekt vagy a fonok hiv be beszelgetni, hogy mit csinalok ilyen jol a munka helyett :)


Nem szeretek ondiagnosztizalni, de webdm autizmus tuneteknel nem mind, meg ok sem soroltak fel mindet, de pszichiaterem is felvetette, hogy autizmus lehet meg nalam. A webmdnek volt kb 6 -8 pontja, abbol nekem hatarozottan ugy 3 volt, 2 meg ugy igen 1 meg enyhen a tobbi nem volt jellemzo. Felnott autizmust neztem, nem gyereket.


Sokszor nem ertik mirol beszelek olyan szavakat hasznalok, imadok egyedul lenni, utalom a tomeget, az emberi kapcsolatok kialakitasat (reszemrol), ami nagyon jellemzo ram az a szemkontaktus. Azt akaratlanul elkerulom meg akaratosan is. Ha a napi rutinombol kiszed valami angyon merges vagyok,. Utalom. Es most kell irnom egy CV-t magyart angolt amit utalok, mert kiesik a habitusombol, egy helyre amit lehet utalni fogok mert masokkal dolgozok azt is utalni fogom, ha egyaltalan felvesznek interju kozben amit utalok mert az a leginteraktivabb resze a felvetelnek. Emelett aDD es nemtom. Neha olyan jo az elet. Ja meg kicsaptak egyetemrol az atlagom miatt pszichiatriai gyogysser allergia miatt -> rendkivuli passivalasi ok, elozo felev atlag pocsek visszamentem pocsek lett aztan good good bye egyetem. Addig meg kellene penz de telen kinti melot nem szivesen max ha megakarok halni, nyaron a 38 fokban a tiszta kek egben a napon szinten ha megakrok halni kint. Irodai melo kell en nem tudok 38 fokban meglenni szetrobbannek az idegessegtol meg a melegtol a hidegtol meg megint mert irrital.


Bocsanat ez elirasokert be van kotozve az ujjam elvagtam aztan hulyen irok. neha.

nov. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy neked valami home office-os munka lenne jó, pl. valamit kiadnak, amit el kell végezni és határidőre elkészülni. Pl. fordítás, vagy ilyesmi. Tudom, valószínűleg nem ez a végzettséged, de valami ehhez hasonló dolog lenne jó. Esetleg valami kézművesség, amit otthon lehet végezni.

Biztos, hogy van olyan munkakör, ami testhezálló egy ADHD-s-nek is. Hiszen az enyhébb formáival elfunkcionáltak az életben eddig is nagyon sokan. Sok embernél sose diagnosztizálják, mégis van munkahelye és tud dolgozni.

Eszembe jutott még, bár valószínűleg az nem neked való, mert írod, hogy egyetemre jártál, de szerintem egy ADHD-s valami paraszti jellegű munkát is tudna végezni, gazdálkodóként. A lényeg, hogy ne kelljen hagyományos munkahelyre bejárni.

nov. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

4


En egyedul a maganvallalkozasban tudok gondolkodni ahol nem en idegeskedek a kondiciom miatt, hanem egy nyugodt atlag ember vegzi helyettem a melot.

nov. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-ös:Sajnos ez nem mindig járható út. Ahhoz nagy kezdőtőke kell.
nov. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én recepciósként kezdtem egy hotelben, ma részlegvezető vagyok. Nagyon káoszos munkahely, 35 dolgot kell egyszerre csinalni, többet félbehagyni, beleekzdeni valamibe - utana visszatérni. Én pl. azért tudtam funkcionalni itt jól, mert az életem is így éltem előtte több mint 20 évig. Az első rettenetesen nehéz volt, pokoli sokat hibáztam, de a munka jellege miatt nagy volt a fluktuáció, én pedig nagyon akartam a dolgot, így végül beletanultam ebbe a multitasking jellegbe, kifejezetten előnyt tudtam kovácsolni belőle. Ma is van sokszor, hogy kisebb hibákat ejtek a nagyon részletes dolgokban, de ma már én ellenőrzöm saját magam ;)
nov. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon erőteljesen ADHD-s vagyok.

Amúgy pont ellenkezőleg mint a leírtak. A vezetésnél pont képbe vagyok.

Az agyam egy része figyeli az utat, ha fékeznek előttem vagy bármi van egyből reflexből lereagálok mindent és akkor hirtelen az agyam 100%-a müködik. És amúgy még jó is vezetéshez, mert ha hosszú úton megyek pl London-Szeged távolság, sokkal tovább birom éberen mint a legtöbb ember mert nem meríti ki annyira a figyelmem a vezetés. Ettől független az összes többi munkámnál, meg tanulásnál komoly gondok voltak.

dec. 7. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!