Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszáns onnantól...

Az antidepresszáns onnantól számítva, hogy az embernek stabil az állapota, mikor hagyható el?

Figyelt kérdés
Mielőtt megkérdezi valaki, hogy miért nem a pszichiáteremet kérdezem meg, azért, mert állami ellátásban járok a pszichiátriai gondozóba, ahol szinte állandóan váltogatják az orvosaimat, és mindenki másmilyen választ ad. Egyszer azt mondták nekem, hogy a stabil állapottól kezdve egy év után lehet elhagyni, a jelenlegi pszichiáterem minden alkalommal megkérdezi, hogy csökkentsük-e a gyógyszeremet, de én még nem szeretném, mert vagy egy évig még szorongásos és depressziós zavarom volt gyógyszer mellett is, a pszichoterápia volt inkább az, ami kihozott ebből a szörnyű konstans állapotból, és nagyjából 2-3 hónapja érzem magam viszonylag stabilnak. Igazából a véleményetekre lennék kíváncsi, hogy nektek mikortól javasolták a gyógyszerek csökkentését. Én még nem merem, mert örülök, hogy végre ennyi idő után jobban vagyok.

nov. 15. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen sulyu a betegseged, ha pszichologussal ezt kulon meg tudod oldani, a szorongasodat, akkor lehet a depresszios hangulatod semleges lesz.


De az antidepresszansokat nagy atlagban nem honapokig szedik, hanem evekig, ritkan kevesebb mint 1 ev.

nov. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyéni, hogy s mint látod a jövődet, mennyire stabil jelenleg az életed, pl a munkád, barátok, állandó hobbi, plusz ezek között megfelelő egyensúly van, tudsz kikapcsolódni is stb. Tehát tudsz-e valami stabil pontba kapaszkodni, ha esetleg a gyógyszer csökkentésével átmenetileg bizonyos gondolatok visszakúsznak. Nekem ez biztos több, mint egy év lesz, én jelenleg úgy állok. Ki kell alakítanod bizonyos szokásokat és stratégiákat, de ezzel gondolom pszichoterápián foglalkoztok.
nov. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


2-es

Hát mondhatni elég súlyos volt szerintem az állapotom egy ideig, annyira, hogy nagyjából egy éve volt egy öngyilkossági kísérletem is, előtte már majdnem egy évig depressziós voltam. A kísérletem után lecserélték a gyógyszeriemet, és szerencsére azóta pszichoterápia mellett egyre jobban lettem, bár ez nagyon lassú folyamat volt, és a jelenlegi stabil állapotomat meg leginkább egy hatalmas perspektívaváltással és új módszerekkel értem el. Neked milyen problémáid vannak?

nov. 16. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!