Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns, újra egy év...

Antidepresszáns, újra egy év után? Hatni fog? Van remény?

Figyelt kérdés

Két évig szedtem Scippa-t, 10 mg-t.

Mellette, azóta is tart a terápiám. Annyi, hogy fél éve csak 2 hetente járok a terapeutához (aki a pszichiáterem is egyben)


Lassan egy éve nem szedem a gyógyszert, eddig jól is voltam.

Most 3-4 hete történt pár hirtelen nagyon megviselő dolog az életemben.

A depresszióm visszajött, rettenetesen viselem. Akár hogyan próbálkozom, nehezen tartom magamat, nem gondoltam volna hogy ismét ilyen helyzetben leszek.

Legutóbbi alkalomkor beteg voltam, így lassan egy hónapja nem jártam az orvosnál, és csak jövőhét pénteken van a következő időpontom. Addig még kibírom.


Tudom, hogy tőle kéne kérdeznem, de addig is kíváncsi vagyok a tapasztalatokra, ha volt esetleg hasonló valakinek.


Kérdés:

tegyük fel, hogy az orvos azt mondja, álljak vissza az antidepresszánsra.

Ismét fog működni a gyógyszer? Esetleg volt hasonló helyzetben valaki, akkor ugyan azt, vagy más gyógyszert kapok?

Tudom hogy hosszútávon a terápia a megoldás, rengeteget segített rajtam, de most nem tudok két lábon maradni a helyzetemben.

Van remény?

Nagyon rossz, több év után újra visszaesnem a szorongásba és depresszióba.


Bocsi ha összeszedetlen voltam, próbáltam értelmesen fogalmazni, de nem tudom megítélni magamat.

Köszönöm előre is a válaszokat.



nov. 11. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Én hagytam már abba ugyanezt a hatóanyagot és ugyanúgy hasznàlt amikor újra elkezdtem szedni. Főszabály szerint ugyanúgy működnie kéne, de persze mindig vannak egyéni kivételek.
nov. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat, jó ezt olvasni.
nov. 11. 18:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem mindig hasznalt, es hamarabb utott be a jo hatas, mint eloszor. De nekem masik antidepresszans a tuti ( Seroxat), es mikor modernebb, mas hatoanyagut kellett volna kiprobalnom, par het utan feladtam, es a regi jot kertem.
nov. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi neked is, ez is jól hangzik.

Anno évekig voltam ebben az állapotban, és pár éve nem, és így ismét szinte hihetetlennek tűnik hogy újra elmúljon.

nov. 11. 21:12
 5/5 Senior Séf ***** válasza:

Inkább a bélflórádat tedd rendbe.

[link]

nov. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!