Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham közben miért...

Pánikroham közben miért érezzük azt,hogy meg fogunk őrülni?

Figyelt kérdés
a megőrüléstől és az önkontroll elvesztésétől való félelem jellemző a pánikosokra. de miért van ilyen tünete is? talán a tudatalatti programok okozzák?

nov. 15. 19:49
 1/8 anonim válasza:
100%

Érzékennyé válunk a szorongásos tünetekre, konkrét okot nem tudok mondani, mert nem vagyok szakmabeli. De azt tudom, hogy bizonyos terápiák jól segíthetnek benne!

(persze csak akkor, ha a pszichológusod komolyan veszi, és tovább küld téged)

nov. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ma a fogorvosnál jött rám a pánik, semmi rossz sem történt, csak épp a számban matattak és úgy éreztem, azonnal el kell onnan mennem. Nagyon nehéz volt elfojtani, később ki is jött rajtam. Nem volt halálfélelmem, tényleg semmi konkrét, csak megijedtem, hogy elnevetem magam, mert eszembe jutott valami és belefúr az arcomba.
nov. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

a szorongást,pánikot,elfojtást le lehet küzdeni.


én például pánikbeteg vagyok,de eldöntöttem,hogy leküzdöm. aki szintén pánikos vagy érdekli a téma,nyugodtan írjon priviben.

nov. 15. 20:23
 4/8 anonim ***** válasza:

A mértéktelen szorongás és az önkontroll (önuralom) hiánya miatt.

Pont e kettő miatt alakul ki a pánikbetegség.


Gyógyulás: csökkenteni a szorongást (stresszt), visszaszerezni az önuralmat

nov. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igen,minden félelem alaptalan. nincs mitől félni. erre kell gondolni roham közben.
nov. 16. 06:30
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem minden félelem alaptalan, de sok esetben alaptalan, tehát irracionális félelemről van szó, csak beképzeli az ember.
nov. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
minden félelem felesleges. csak a fejben létezik. a pánikroham pedig leküzdhető.
nov. 17. 12:19
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A pánikroham alattomos. Nem kell félni hozzá.

Én akkor kaptam egyszer pánikrohamot, mikor tanárként köteleztek az oltásra, de én nem akartam. Hatalmas nyomást helyezett rám az iskola, egész karácsony alatt telefonálgattak nekem az igazgatók. A szülők és a kollégák közül hate mailek jöttek. El kellett döntsem h beleugrom a létbizonytalanságba vagy beadom a derekam. Nem adtam be. De olyan kbsztt stresszes volt ez a periódus h utána 1 hónapra rá vásárlás közben pánikrohamot kaptam a semmiből. Azt hittem a szívem, mentő, ügyelet, de nem találtak semmit, úgyh sztem pánik volt.

A qrva anyját annak az iskolának! Vissza sem mentem!

nov. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!