Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofréniám van milyen munka...

Skizofréniám van milyen munka lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Tehát gyógyszereket szedek beteg vagyok de elakarok menni dolgozni,milyen munkát ajánlotok?

2023. nov. 15. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ hogy eredetileg milyen végzettséged van, eddig milyen munkát végeztél.

Amit ajánlani tudok az az hogy kérdezz rá a helyi rehabilitációs osztályon hogy milyen munkát tudnak ajánlani, nagyobb városokban vannak nappali kórházak vagy ahhoz hasonló intézmények is. Ott étkezést, foglalkozásokat, terápiát, gyógyszereket, programokat tudnak ajánlani, helyenként munkát is tudnak. Érdemes ezen a vonalon elindulni, illetve a kezelőorvosoddal beszélni arról hogy milyen lehetőségeid vannak, mert ez nagyon személyfüggő. Nincs két egyforma skizofrén, és az orvosod tudná a legjobban megmondani hogy neked egyénileg mit ajánl.

De ami úgy minden skizofrénre igaz az az hogy a gépjármű vezetéssel vagy veszélyes/ipari gépekkel való munka kifejezetten tiltólistás, ugyanúgy ahogy a klasszikus 3 műszakos munkarend is, és a nagy stresszel járó munkák. Utóbbi azért mert a gyógyszerek szedése miatt szükséges az állandó napi rutin, és nagyon nem lenne szerencsés ha délutáni vagy esti műszakban bealudnál ott helyben.

Ezen kívül nem tudom ez mennyire játszik nálad, de a kezelőorvosodnál érdeklődhetsz a leszázalékolásról is, már amennyiben igénybe szeretnél venni hasonlót.

2023. nov. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt régen egy skizofrén ismerősöm perfekt angollal, fordító volt Budapesten élt. Le is volt százalékolva. A mostani kollégám skizofrén szintén, 4oras gyári könnyű munkát végzünk. Én depresszióval vagyok leszazalekolva de volt tanítvanyom akinek angolt tanítottam. Szóval attól hogy vkinek van egy betegsége még képezheti magát. Nyilván a pszichiáter tud tanácsokat adni merre indulj el. Szerintem aki ügyes simán akár informatikusnak is elmehet. Azt akár otthonról lehet csinálni.
2023. nov. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp kérdezd meg az orvosodat, hogy milyen munkákat ajánl neked. Skizofréniával például a műszakolás nagyon nem ajánlott, mert a pszichotikus tüneteket erősítheti, felborul a cirkadián ciklus.

Milyen végzettséged van egyébként?

Viszont nagyon szépen karban lehet tartani a gyógyszerekkel és a pszichoterápiával. Van ismerősöm, aki paranoid skizofrén. Szedi a gyógyszereket, jár terápiára és néhány éve diplomázott művészeti szakon. Jelenleg is ebben dolgozik, pontosabban művészetet oktat. Már nagyon ritkán vannak tévesznéi/hallucinációi, és amikor elő is bukkannak, tudja kezelni őket.

nov. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen végzettséged van! Én HR-es vagyok skizoaffektívvel.

Sok megváltozott munkaképességűeket foglalkoztató cég van! Én is ilyennél vagyok. Szerintem mindenképp próbáld meg, a munka szerintem sokat tud segíteni is nekünk! Stabilitást ad.

nov. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen végzettséged van. Ha nincs semmilyen, ajánlom az okj-s képzéseket, ezek pár hőnapos, max 2 éves tanfolyamok, és vannak egész jók. Én könyvelő vagyok, ez 2 éves okj-s. Meg Tb ügyintéző, ez egy éves okj-s, vannak rövidebbek is.

Mivel a betegségem miatt (skizoaffektív) nem sikerült főiskolát/egyetemet végezni sajnos.

Ha nincs érettségid sem, érdemes előbb azt megpróbálni, bár hallottam olyan tanfolyamról is, ahol nem feltétel az érettségi. Sok sikert! 😉

dec. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!