Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mások hogyan éreznek örömet?

Mások hogyan éreznek örömet?

Figyelt kérdés
Nem érzek lelkesedést semmi iránt. Ha csinálok valamit azt általában örömtelenül teszem. Nincsenek céljaim, mert úgy érzem a világ rossz irányba tart és úgyis történik valami katasztrófa szóval felesleges. Dolgozni egész életemben fizetni ezt, fizetni azt erről szól az emberi élet. De már hiába veszek magamnak valamit az se tölt el örömmel. Ha látom a természetet akkor is rossz a kedvem, mert az emberek tönkre teszik azt is. Akkor látom a városban a hajléktalanokat, emberi életeket tönkre menni és félek, hogy én is erre a sorsra jutok. Egész nap negatív gondolataim vannak, nem tudom kikapcsolni őket, nem tudok pozitív lenni. És úgy vagyok ilyen, hogy már majdnem 1 éve antidepresszánst szedek max. dózisban. Mások, hogyan ignorálják a rossz dolgokat, mitől boldogok?

2023. nov. 18. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Nincsenek olyan barátaid, akik kicsit ki tudnának rángatni ebből? Valahogy azt kéne szerintem tudatosítani magadban, hogy ugyan sok rossz dolog van a világban, de van kb ugyanannyi jó is, és inkább erre kell valahogy koncentrálni. Nézz ilyen videókat, olvass ilyen könyveket, engem például az univerzum mindenben támogat című könyv teljesen megnyugtatott, amikor valami miatt padlón voltam. Lehet, hogy neked más válik be, de valami pozitív hangvételű legyen. És tényleg pl tiktokon is van egy csomó ilyen rövid videó, ami pozitív dolgokról szól, ilyet nézz nagyon sokat, szerintem segít. És még ott van a mozgás, ami szintén fontos, az étkezés, sok gyümölcs, zöldség, valami háziállat is szerintem jó hatással tud lenni, ezek jutottak eszembe, nekem ezek szoktak segíteni. És tényleg tudatosítsd magadban, hogy felesleges a rossz dolgokra koncentrálni, a jót kell meglátni mindenben.
2023. nov. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Antidpresszáns az sajnos nem segít, mert csak elfojtja az érzéseidet, hogy ne érezd rosszul magad, de minden érzést blokkol, a pozitívakat is, ezért nem érzel örömöt sem. Ilyen pszichobogyókkal csak zombulni lehet. A rossz érzéseket is el kell tudni viselni, különben mihez képest lennének jó érzések. A rossz érzések jelezhetnek, pl. hogy valamin el kell gondolkodni, meg kell oldani. Az érzések változnak, ez normális, és mindig okuk van. Szendi Gábor leírja részletesen, pl. Depresszióipar c. könyvében, ami a köv. oldalon ingyen letölthető, és sok más infó olvasható.

Pl. ha valakivel jót teszek, az okoz örömöt még ebben a nehéz világban.

2023. nov. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2023. nov. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!