Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik hypochonderek, és mindig...

Akik hypochonderek, és mindig betegség tünetét észlelik, azok éreznek is fájdalmat, vagy csak hazudják?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy a fájdalmat is csak beképzelik, vagy az tényleg jelen van valamitől, csak nincs neki testi baja?? Mimden ok nélkül néha fáj itt, fáj ott. Hol a karom, hol a bordám, hol a derekam, hol a nyakam, a vállam ami kulccsontba sugárnik. Voltam minden létező orvosnál mindenféle vizsgálaton, aztmondták teljesen egészséges vagyok. Viszont hajlamos vagyok a képzelgésre. Egy új anyajegy és máris "haldoklom". Lehetséges hogy a fájdalmak is csak a pszichés problémáim miatt vannak? Vagy nincs köze hozzá? :(

2021. máj. 9. 11:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek fáj néha itt-ott. Fura is lenne, ha soha nem fájna semmink. Nekem úgy múlt el nagyrészt a hipochondriám, hogy arra gondoltam, eddig minden képzelgésem hamis volt. Egészséges vagyok. Akkor minek féljek? Ha félek, az megelőzi a betegségeket? Nem, akkor el kell engedni és a jelennek örülni. Ezt sokszor ismételgettem magamban. Ha neked ez sem segít, mindenképp menj pszichiáterhez.


Amúgy igen én mindig produkáltam tünetet, ha valamit beképzeltem. Szinte infarktus tüneteit is be lehet képzelni, pedig semmi bajod. Durva.

2021. máj. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hihetetlen érzés. :( mindenki kinevet, és aztmondják bolond vagyok. Szerintem aki ezt nem éli át az nem tudja hogy mi ez. :(
2021. máj. 9. 11:52
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Aki kinevet emiatt, azon nen lehet segíteni, rajtad még igen! :)

Kitartást!

2021. máj. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, én egészségügybe tanulok, és hidd el ha valamibe jobban beleásom magam egyből érzem hogy ott fáj, igazából ez valahol okés, ha kóros akkor van gond, bár benne van, hogy lehet tényleg van baj.
2021. máj. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet, hogy csak beképzeled. Viszont az új anyajegyekkel tényleg nagyon kell vigyázni, az sose jó jel ha előjönnek. Nyilván nem azt mondom, hogy biztosan rosszindulatú lesz, főleg ha még fiatal vagy (bizonyos korig előjöhetnek újak), viszont azt nem árt tudni, hogy sok esetben az újakból alakul ki melanoma, nem pedig a meglévőkből. Ilyen téren érthető a félelmed szerintem.
2021. máj. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedvesek vagytok! :) utolsó. Mindig is "sok" anyajegyem volt. Nem mondom h rengeteg, brutális, de van egy jópár. Inkább a kezeimen, karjaimon. A többi testrészemen 1-2 elvétve. Nap hatására tavasszal/nyáron előszoktak bukkani újak. Aprócska, kis tűhegynyi világosbarna színűek. Inkább szeplőnek mondanám, azthiszem. Aztmondták ameddig nincs vele bajom ne bántsam őket. 🙄 28 éves vagyok.
2021. máj. 9. 13:47
 7/13 anonim válasza:

Elmúlt már?

Én nekem 2 hónapja zúg a fülem, tarkóm zsibbad.

Neha homalyos latasom

Verkepem rendbe van.

Kismama vagyok.

Mindenki azt mondja beképzelem csak.

De teljesen erzem magamon minden tunetet.

Nagyon félek az agy daganattól.

És minden tunet kijon rajtam sorba :* szinte rettegek mindenki azt mondja csak beképzelem

2022. jan. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Vérnyomás?
2022. jan. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Vernyomasom rendben van.

Pulzusom így terhesség alatt magas.

Nagyon aggódom, rettegek az agy daganattól, és minden tunet sorba jon ki rajtam.

Most a homalyos latas.

Van fulzugasom is .

Fejfajasom.

2022. jan. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Most nem azert utolsó hogy b.szogassalak, de ha ennyire nem vagy rendben agyilag (no offense, én is voltam hipochonder), akkor minek vallalsz gyereket? Nincs agydaganatod, viszont mentálisan kérlek kezeltesd magad, mert így csak a gyerek életet is megkeseríted majd.
2022. jan. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!