Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy ért véget a terápiád a...

Hogy ért véget a terápiád a pszichológusnál?

Figyelt kérdés
Én kicsit kevesebb mint 1 éve járok, lassan szerintem a végéhez közeledünk, és emiatt az egyik alkalom után konkrétan sírógörccsel mentem haza.. annyira egyedül éreztem magam belegondolva abba, hogy ha már nem fogok hozzá járni. Ez tök normális, vagy túlságosan elkezdtem hozzá kötődni? Másnak hogy ért véget egy ilyen hosszabb terápia?
2023. nov. 18. 15:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

Tudom, hogy itt gyk-n mindenkit ért szexuális problémák, de magamból kiindulva, azt mondhattam volna el neki, hogy mindig én kaptam az összezúzódott túró rudit, és ettől sírtam is.

És mivel csak bólogatni tud, csak megerősített volna, hogy utálnak a szüleim, és 40 évesen is még sírnék, ha törött túró rudit kéne ennem.

Vagy ha nem tudnám elmondani neki, mint a kérdező.

2023. nov. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
#11 Pszichológushoz az kerül, akinek vannak lelki problémái, nem az egészséges emberek. Egy összezúzott túrórudi miatt nem fogsz odakerülni nyilvánvalóan. Azért viszont elgondolkodnék a helyedben, h miért kommentelsz ilyen helyekre, ha neked amúgy semmi bajod nincs? Teljesen normális emberek le se szarják az ilyen témákat, te viszont itt vagy és írsz bőszen.
2023. nov. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
9%

Pszichológushoz az kerül aki nem akarja egyedül megoldani a problémáit.

És azért kommentelek mert egyre gyakrabban kell letiltani facebook on embereket, akik ugyan évek óta járnak orvoshoz, ugyanott tartanak.

Plusz rengeteg ember, itt is, annyit tud kommentelni, hogy menj el orvoshoz.

Mikor ez az oldal azért jött létre, hogy gyors választ kapjon.

Minden témakörben van aki bekommenteli, hogy gyógytornász, orvos, fogorvos, autószerelő, stb ...

Pedig senki se olyan buta, hogy ne ismerné ezeket a szakmákat.

2023. nov. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

“Pszichológushoz az kerül aki nem akarja egyedül megoldani a problémáit.“

Azért ez ennél egyel bonyolultabb dolog. Ez kb olyan, mint ha azt mondanád, h minden hajléktalan azért hajléktalan, mert lusta dolgozni.

2023. nov. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

Van olyan ismerősöm aki 18 éves kora óta egyedül lakik egy olyan ingatlanban amiben azért lakhat, mert gondozza az állatokat.

2 hetente új ukrán szomszédaim vannak akik magyarul megérdeklődik merre van munka és már indulnak is külföldre. Piszkos játékbabának, labdának úgy örülnek a gyerekek, mint egy átlag gyk-s egy iphone nak.

Van még kérdés? És egyik se jár pszichológushoz.

2023. nov. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
15 ez most hogy jön ide? Nyilván mindenkire ráférne kb egy pszichológus, attól hogy nem járnak az nem azt jelenti, hogy teljesen épek lelkileg. És egyébként is, aki akar az jár, aki nem az meg nem jár, nem értem mért írtad ezt ide, semmi köze a feltett kérdésemhez.
2023. nov. 18. 19:42
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Értem.

Nem szoktak búcsúajándékot venni, facebook-on bejelölni egymást.

Se amit mások javasoltak, másik pszichológushoz menni, mert fájt a búcsú.

Max annyit javasolhatna, hogy keress igazi barátokat, akikben lehet csalódni fogsz. Biztos volt már ilyen vele is. Viszont inkább egy igaz barát, mint 1 millió pszichológus.

2023. nov. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Igen ebben egyetértünk, de például én rengeteg "igaz barátban" csalódtam, jelenleg nincs is, akik vannak csak ismerősnek mondanám, így hát rászorultam egy pszichológusra, ez van, nem nagyon tudok ezzel már mit tenni.
2023. nov. 18. 20:20
 19/21 anonim ***** válasza:
52%

Akkor az ember típusokat kéne megismerni, kiismerni.

Különben a pszichológus is lehet barátságtalan, ha épp nem dolgozik.

2023. nov. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

En 3 evig jartam pszichologushoz. Egy olyan krizis miatt kezdtem el jarni, ami egyedul nem tudtam megoldani, a barataim sem tudtak segiteni, sot, ok egy ido utan azt kerdeztek: miert porgok meg ezen? Ekkor elfojtottam magamban, a pszichologusnal is ezt csinaltam. Nala egyszer csak elotortek ezek, meg is allt: beszeljunk csak ezekrol. Nemem, velem jot tett. Elfogadom, hogy valakinek nem valik be, de kerem, hogy fogadjuk el a mas velemenyeket, tapasztalatokat is.

Kerdezo, amikor mi lezartuk, annak volt egy folyamata. Jo elore tudtam, mikor lesz vege. En addigra mar elfaradtam a kozos munkaban, igy bar tartottam tole, hogy milyen lesz nelkule, nem okozott kulonosebb gondot. Amikor egy felreertes miatt hamarabb be akarta fejezni, akkor hasonlo reakciom volt. Ezt jeleztem neki, es igy tudtam meg maradni par honapot, ami kellett a teljes nyugalommal torteno lezarashoz. Ha ennyire nehezen eled meg az elvalast, akkor azt jelezd neki. Mint mondta nekem is: ez egyfajta gyaszfolyamat.

nov. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!