Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy ért véget a terápiád a...

Hogy ért véget a terápiád a pszichológusnál?

Figyelt kérdés
Én kicsit kevesebb mint 1 éve járok, lassan szerintem a végéhez közeledünk, és emiatt az egyik alkalom után konkrétan sírógörccsel mentem haza.. annyira egyedül éreztem magam belegondolva abba, hogy ha már nem fogok hozzá járni. Ez tök normális, vagy túlságosan elkezdtem hozzá kötődni? Másnak hogy ért véget egy ilyen hosszabb terápia?
nov. 18. 15:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is most járok, de nálad mi alapján dőlt el, h véget ér a terápia? Mármint teljesen helyrejöttél lelkileg?
nov. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%

Én magán pszichiáterhez jártam, másfél évig és azért lett vége, mert megszakadt a covid miatt. Lehet, hogy online folytathattuk volna, de szerintem jobb is, hogy nem, mert nem nagyon segített. Nekem nem vált be.

Szerintem nem normális, hogy sírógörccsel jössz el, szerintem ezt is orvosolni kellene.

nov. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
61%

Ismerős évekig járt, aztán covid után már lusta volt újra menni.

De szerintem semmit se segített, mert az az orvos aki évekig csak bólogat, hogy mindent jól csinálsz és szerinte az egész életedért mások felelősek, csak gátolja a változásod.

nov. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk ha sirogorcsot kapsz amiatt, hogy hamarosan véget ér a terápia, akkor egyértelmű, hogy nem reális mostanában befejezni
nov. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
20%
1,2x er elmész oké de nem hónapokig meg pénzel lehúz csak. Tanácsot ad oszt jólvan örülnöd kéne hogy nem kell oda járnod.
nov. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%

5


A pszichológus nem ad tanácsot, de mindegy.


Itt látszik, hogy az emberek 90%-ának fogalma sincs miről szól egy pszichoterápia.

nov. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

"A pszichológus nem ad tanácsot, de mindegy.

Itt látszik, hogy az emberek 90%-ának fogalma sincs miről szól egy pszichoterápia."


Mondjuk nem mindegy, miért jár valaki terápiára. Ha mondjuk panikbeteg, akkor de, bizony ad tanácsot a pszichológus.

nov. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
59%

Tisztázzuk már: Akkor mi a feladata, ha nem ad tanácsot?

Csendben marad?

Mert gyógyszert sem írhat fel.

Ezért kap fizetést??????

nov. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, ez is az egyik amit csinálnak, hogy csendben hallgat, és az ember már attól megkönnyebbül, ha valakinek el tudja mondani a lelki bajatit, aki meghallgatja, és nem rosszakat mond az emberre, hanem együtt érez. Nekem legalábbis ez is segített. Persze ha olyan dolog van akkor tanácsot is ad, de én végre egy rakás dolgot le tudtam így zárni magamban, amiket vagy nem tudtam kinek elmondani, vagy nem értették meg a bajomat.
nov. 18. 16:43
 10/21 anonim ***** válasza:
83%
Én pl olyan dolgokat tudtam elmondani neki, amiket soha nem tudtam volna másnak. Gyerekkori traumákat, szexuális problémákat és gondolatokat, stb. Vannak dolgok, amiket egyszerűen nincs kinek elmondani a mindennapi életben, mert nem akarod, h kitudódjanak. Mindenkinek vannak titkai. Kinek mondanál el ilyesmit? A párodnak? Ha vége a kapcsolatnak mi a garancia, h nem lesz belőle hír? A barátoknak? Egy vita és mindenki tud rólad mindent. Ilyen dolgokat csak olyanoknak mond el az ember, aki esküt tett/munkaköre miatt köti a titoktartás JOGILAG is. Régen a papoknak mondták el ezeket a dolgokat az emberek, de én nem vagyok vallásos, így kellett valaki más. A pszichológusnak bármit el lehet mondani, az tuti nem fog kitudódni.
nov. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!